ФОРЕЛЕПАДИ ДЛЯ НОРКИ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ

В Україні їх 200-300 особин. А можуть і взагалі зникнути! Хоча колись були поширеними по всій Європі. Норка європейська вважається видом, що зникає, у цілому світі. Однак у Верховинському парку намагаються цього не допустити. 

Норку європейську витискає норка американська, яка колись була нечастою гостею у наших краях. Однак зараз її в рази більше, ніж аборигенного виду норки європейської. 

У Верховинському парку цей дрібний хижий ссавець під особливою охороною. І його не тільки охороняють, але й намагаються збільшити кількість. І роблять це за допомогою риби. 

На території парку постійно розширюють ареали проживання риб. Основну увагу приділяють місцям нересту. Вже  збудовано сотні “форелопадів. Це такі природні бар’єри на струмках, які зводяться з гілок. Вони збагачують воду киснем і зменшують швидкість течії води. Відповідно у цих місцях створюються водні кишені, які захищають рибу під час стихійних лих. 

А норці європейській у таких місцях легше здобути їжу. Отож, на таких територіях вона залишатиметься і буде розмножуватися. 

Як впливають такі дії на збільшення норки європейської у Верховинському парку, наразі сказати важко. Однак менше її тут точно не стало.