Наукова експедиція на території Парку

Автор: Л. Мацап'як

7-9 липня на території НПП «Верховинський» спільно із науково-дослідним відділом Парку працювала група науковців-експертів від Франкфурського зоологічного товариства/FZS Ukraine –  Ілля Чорней (доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича), Алла Токарюк (кандидат біологічних наук, асистент кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича), Олександр Ходосовцев (доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету), Дмитро Якушенко (кандидат біологічних наук Зеленогурського Університету, Польща), Максим Височин (кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології, хімії і охорони праці Донбаської національної академії будівництва і архітектури).

В ході експедиції було проведено дослідження  скельних відслонень в урочищі Прелучний, ур. Фатія-Баналуї, для яких характерне своєрідне поєднання видів, яке в межах Українських Карпат більше ніде не трапляється і має велике созологічне значення.

Знайдено нові види лишайників та рослин, закладено нові орнітологічні маршрути.

Отримані результати досліджень мають важливе практичне значення  для розробки природоохоронних заходів щодо збереження як окремих видів, так і екосистем загалом.

Всі дані досліджень зафіксовано на інструментарій для просторового моніторингу та звітування SMART – Spatial Monitoring and Reporting Tool, який дозволяє у реальному часі зберігати та синхронізувати дані наукових досліджень на сервері, та здійснювати їхній аналіз і формувати звіти.

наукові дослідження

 

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація