Наукова експедиція на території Парку

Автор: Л. Мацап'як

7-9 липня на території НПП «Верховинський» спільно із науково-дослідним відділом Парку працювала група науковців-експертів від Франкфурського зоологічного товариства/FZS Ukraine –  Ілля Чорней (доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича), Алла Токарюк (кандидат біологічних наук, асистент кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича), Олександр Ходосовцев (доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету), Дмитро Якушенко (кандидат біологічних наук Зеленогурського Університету, Польща), Максим Височин (кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології, хімії і охорони праці Донбаської національної академії будівництва і архітектури).

В ході експедиції було проведено дослідження  скельних відслонень в урочищі Прелучний, ур. Фатія-Баналуї, для яких характерне своєрідне поєднання видів, яке в межах Українських Карпат більше ніде не трапляється і має велике созологічне значення.

Знайдено нові види лишайників та рослин, закладено нові орнітологічні маршрути.

Отримані результати досліджень мають важливе практичне значення  для розробки природоохоронних заходів щодо збереження як окремих видів, так і екосистем загалом.

Всі дані досліджень зафіксовано на інструментарій для просторового моніторингу та звітування SMART – Spatial Monitoring and Reporting Tool, який дозволяє у реальному часі зберігати та синхронізувати дані наукових досліджень на сервері, та здійснювати їхній аналіз і формувати звіти.

наукові дослідження

 

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація