Наукова весняна експедиція

Автор: Л. Мацап’як

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ.

Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння анемони дібровної, зубниці залозистої, мати-й-мачухи, калюжниці болотної, квасениці звичайної; масове цвітіння жовтяниці черговолистої та зірочок жовтих.

На полонині Прелучний зафіксовано масове цвітіння червонокнижного виду шафрану Гейфеля, а в урочищі Маскотин зафіксовано цвітіння червонокнижного виду підсніжника білосніжного.

Проведено ліхенологічні дослідження в результаті чого зібрано зразки для подальшого їх визначення та аналізу.

Проведено орнітологічні спостереження із записом звуків птахів, звуки розшифровані орнітологом експертом віз ФЗТ та визначено види як золотомушка червоночуба – вид занесений до Червоної книги України, дятел трипалий, вільшанка, зяблик, тинівка лісова, кропив’янка чорноголова.

Занотовано сліди життєдіяльності вовка, видри, та інших видів тварин. Зроблено  картування  видів флори і фауни за допомогою додатку SMART.

В рамках екседиції знято тематичні фотографії флори, фауни та пейзажів  Чивчино-Гринявських гір.

Підсумки експедиції будуть опубліковані в черговому томі Літопису природи НПП «Верховинський».

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація