🔎Наукові дослідження смерекових пралісів🌲

🗓З 10 по 16 липня на території Національного природного парку «Верховинський» працювала експедиція по вивченню пралісів Чивчинських гір.
🌱Учасники експедиції:
✏️Юрій Дебринюк, академік-секретар Лісівничої академії наук України, професор кафедри лісових культур і лісової селекції НЛТУ України;
✏️Василь Дебринюк, аспірант ННІ лісового і садово-паркового господарства;
✏️Іван Коляджин, аспірант НЛТУ України;
✏️Людмила Мацап’як, начальник науково-дослідного відділу;
✏️Працівники Буркутського ПНДВ та Чивчинського ПНДВ: Сергій Шикман, Іван Курильчук, Іван Федорчак та Олексій Пецей.
🏞Об’єкти досліджень знаходились на території Буркутського та Чивчинського природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ). У лісовому фонді цих відділень зафіксовано площі смерекових пралісів, територія яких є найвіддаленішою та важкодоступною в Українських Карпатах.
Основну увагу науковці приділили стадіям розвитку смерекових пралісів та проходженню процесу природного поновлення в них.
⛰Учасники експедиції у пошуках найрепрезентативніших ділянок пройшли десятки кілометрів Чивчинських гір. Досліджено гірські смерекові ліси на схилах гір нище полонин Лостун, Попадя, Брюсний, Каменець, гори Чивчин.
🌿Досліджено післялісові луки на вапняковому субстраті на горі Брюсний, Сілігул, Чивчинаш, Лостун, Каменець, Попадя, що на кордоні з Румунією, де зафіксовано зростання рідкісних представників високогірної флори.
🔎🌸Обстежено висяче болото під полониною Каменець, де зафіксовано масове цвітіння журавлини дрібноплодої (Oxycoccus microcarpus) та зафіксовано рідкісну комахоїдну рослину — росичку круглолисту (Drosera rotundifolia).
✅Закладено шість лісівничих постійних пробних площ.
📲Зроблено картування видів флори за допомогою додатку SMART.

Новини

✅Працівники відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку.🏞

Працівники відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку. Метою експедиції було обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Перкалаба-Пробійнівка» «Скала Баби» «Чемірне» «Цісаревича Рудольфа» Цікаві туристичні локації: кляуза «Шлюз Кронпринца Рудольфа» діюче полонинське господарство на […]

  • Рекреація
  • Охорона природи

📌 Захід до Дня Української Державності в еколого-освітньому візит-центрі

До Дня Української Державності фахівці еколого-освітнього відділу провели пізнавальний та патріотичний захід для відвідувачів візит-центру. Учасники мали змогу дізнатися більше про історичні віхи становлення української державності, символи та цінності, які об’єднують нас як націю. Захід пройшов у теплій атмосфері, сповненій гордості за нашу Батьківщину. Завершили зустріч загальним фото з синьо-жовтими прапорцями — як символом єдності, […]

  • Новини установи
  • Екоосвіта
  • Рекреація

У Національному природному парку «Верховинський» відбулися загальні збори колективу✅

З ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на території Національного парку «Межигір’я» відбувся фестиваль «ПаркФест: там, де говорить природа». У заході фестивалю, презентуючи природну та культурну спадщину Верховинщини взяли участь директор Михайло Нечай та в.о начальника відділу еко-освіти Михайло Білоголовий. З нагоди цієї події у Національному природному парку «Верховинський» відбулися загальні збори колективу, […]

  • Новини установи