Обережно змії

Автор: Провідний фахівець з екологічної освіти Ю. Ватуйчак

Літо – пора відпочинку. В теплі літні дні місцеві жителі і гості нашого краю, поодинці і групами, спішать відпочити у мальовничих куточках нашого регіону. Але всім потрібно бути дуже обережними при подорожах у гірській місцевості, а особливо збираючи гриби чи ягоди.

В цей період активізували свою діяльність змії, укуси яких можуть призвести до летальних випадків. Кількість цих отруйних плазунів, на одиницю площі, досить висока. Напевно це пов’язано з сприятливими природними умовами при розмноженні цього виду земноводних. Тому кожен відпочивальник, ідучи до лісу чи гори, повинен мати з собою самі найпростіші засоби що допомагають тимчасово нейтралізувати укуси гадюк до надання лікарської допомоги. При укусі плазуна вище рани необхідно накласти тугу пов’язку. При першій можливості подзвонити на 103 і повідомити про своє місцезнаходження. Рекомендується пити дуже багато води, чаю, кави. Категорично заборонено вживання алкоголю.

Працівники відділу державної охорони Парку, під час занять по підвищенню кваліфікаційного рівня, отримали від медпрацівників теоретичні заняття та практичні навики для надання першої допомоги в польових умовах. Інспектори з охорони ПЗФ, які чергують на території, оснащені медичними аптечками та радіозв’язком, і в разі необхідності можуть надати при укусі гадюки першу медичну допомогу, сприяти у виклику медпрацівників та доставці потерпілих до автомобільних доріг.

Прохання до всіх відвідувачів дотримуватися правил поведінки на природно-заповідній території. Ваша уважність і обережність є основним критерієм безпечного відпочинку чи збирання ягід або грибів.

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ