Охорона природи – справа державна

Відповідно до статті 65 Закону  України «Про природно-заповідний фонд України» Кабінет Міністрів 23 грудня 2021 року прийняв декілька постанов.

Особливу увагу заслуговує документ, який затвердив збільшення розмірів за нанесену шкоду природі, а особливо природно-заповідному фонду.  Навіть  найменші протизаконні дії здійснені в природному середовищі будуть строго каратися. Штрафні санкції будуть накладатися за збір грибів, лікарських рослин, випас худоби і заготівлю сіна на території природно-заповідного фонду, в місцях заборонених діючим законодавством.

Як приклад приведемо декілька затверджених спеціальних такс для обчислення розміру заподіяної шкоди:

-пошкодження рослинності (віком до 5 років) – від 182,3 до 273,4 тис. грн. за гектар;

-заготівля сіна – від 11,4 до 50 тис за гектар;

– випас худоби – від 251 до 754 грн. (в залежності від тварини);

-лікарські трави – 30 грн. за 1 квітку;

– лісові ягоди – 378 грн. за кілограм;

– лісові горіхи – 1154 грн. за кілограм;

– один гриб (зрізаний без дозволу) – 75 грн.

В кілька разів зросли штрафи за пошкодження або знищення лісових культур, природного підросту та самосіву, сіянців і саджанців, за самовільну порубку дерев та чагарників. Любителів браконьєрства на диких звірів та риб будуть притягати до відповідальності, застосовуючи спеціальні такси, у відповідності до нової постанови.

Посилення відповідальності за охорону та збереження природно-заповідного фонду буде забезпечувати стабільне функціонування природних екосистем, сприятиме розширенню популяції представників тваринного та рослинного світу. Суспільству необхідно жорстко і ретельно здійснювати контроль за довкіллям, щоб відновити втрачений природний зв’язок з навколишнім середовищем та відновити екологічну рівновагу. Треба стати справжніми господарями долі  на заповідних територіях довірених нам державою  під охорону.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація