Онлайн тренінг “Моніторинг великих хижих ссавців в Карпатах”

Автор: А. Зітенюк

6 жовтня 2022 року відбувся перший загальний онлайн тренінг. Під час зустрічі обговорили відповідні інструктивні й методичні матеріали, для належної організації та проведення моніторингу, а також про необхідність технічного  забезпечення.

Моніторинг великих хижих ссавців є одним із заходів збереження біорізноманіття в рамках Карпатської конвенції, а також є складовою національних планів дій щодо збереження рисі та ведмедя і завдань зі збереження видів, занесених до Червоної книги України.

Франкфуртське зоологічне товариство (надалі – ФЗТ), з метою розвитку й вдосконалення моніторингу біорізноманіття Карпатського регіону, що також є предметом діючого меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю, укладеним між ФЗТ та НПП «Верховинський», продовжує  з використанням фотопасток. Методика моніторингу ґрунтується на реєстрації хижаків впродовж зимового періоду в квадратах зі сторонами 10×10 км, в межах яких необхідно встановити 1-3 фотопастки.

Таке ж дослідження буде відбуватися і на території інших природоохоронних установ Карпат (разом – 14 парків та заповідників, на загальній площі понад 300 000 га.), що сприятиме формуванню повнішого розуміння стану та потреб охорони рідкісних видів ссавців. Відтак результати моніторингу будуть корисними не лише для поточного управління природоохоронною територією, а й для національного та міжнародного звітування

.

 

Новини

Проведено планову рейдову перевірку

Працівниками служби державної охорони провели планову рейдову перевірку по дотриманню та недопущенню випадків порушень природоохоронного законодавства, також з настанням періоду токування глухаря проведено огляд місць їх токування  на токовищах у межах території Парку. Саме в цей період, що триває близько двох тижнів, токовища буквально киплять і на них розгортаються всі основні події, що забезпечують появу […]

  • Охорона природи

Огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський.

Працівниками НПП «Верховинський» здійснено огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський. Дане рекреаційне місце завжди популярне серед жителів нашого регіону та туристів, які зупиняються щоб попити чистої джерельної води і насолодитися навколишньою природою. Прибрано сміття біля джерела та альтанки для комфортного відпочинку подорожуючих.

  • Без категорії

Візит студентської молоді Верховинського коледжу туризму і готельного господарства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Національний природний парк “Верховинський” відвідали викладачі та студентська молодь Верховинського коледжу туризму і готельного господарства. Метою зустрічі було висвітлення діяльності Парку та важливості його функціонування на території Чивчино-Гринявських гір. Зі вступним словом виступив директор Парку – Михайло Нечай. Про діяльність, досягнення та перспективи розповіла Марія Бушватюк – в.о начальника відділу рекреації. За допомогою презентаційного матеріалу […]

  • Рекреація