Онлайн-тренінг «Зимовий моніторинг великих хижих ссавців»

Автор: А.Зітенюк

Онлайн-тренінг, що відбувся 27 травня 2022 року, присвячений аналізу результатів з фотопасток, які використовувалися для зимового моніторингу хижих ссавців.
«Зимовий моніторинг великих хижих ссавців» (Winter Large Carnivore Monitoring), що реалізовується природоохоронними територіями Карпат в тому числі і НПП «Верховинський» за допомогою фотопасток, отриманих в рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для Відбудови KfW, та фотопасток, отриманих за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства. Методика досліджень розроблена та підтримується Франкфуртським зоологічним товариством у співпраці з Фрайбурзьким університетом (University of Freiburg).
Проведення систематичного моніторингу великих хижих ссавців допоможе краще зрозуміти які частини Карпат є особливо важливими для цих видів, сприятиме ініціативі щодо розширення природоохоронних територій й посиленню охоронних заходів, а відтак – допоможе забезпечити ефективний захист ведмедя, рисі та вовка у Карпатах.
Моніторинг великих хижих ссавців є складовою національних планів дій щодо збереження рисі та ведмедя як видів, занесених до Червоної книги України, а також є одним із заходів для збереження біорізноманіття Карпат в рамках Карпатської конвенції («Конвенція щодо охорони та сталого розвитку Карпат», Київ, 2003), який застосовують усі країни-сторони конвенції.

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ