Осінні мандри територією НПП «Верховинський»

Автор: М. Бушватюк

Осінь – відмінний час, щоб поїхати на Гуцульщину. Осіння погода в Карпатах чудово підходить для туризму – з одного боку, немає сильної спеки, з іншого, в горах ще не дуже холодно для піших прогулянок.

Відпочинок на Верховинщині восени дозволить вам відкрити найяскравіший і найколоритніший регіон країни. Ви отримаєте унікальну можливість познайомитися з мальовничою природою, доторкнутися до історії та культури і привезти додому найважливіший сувенір – яскраві враження та свіжі емоції.

Не звикли сидіти на місці та хочете більш драйвову відпустку? Активний відпочинок в Карпатах восени – це чудово! Чудова можливість для активного відпочинку – це влаштувати похід на територію Національного природнього парку «Верховинський». Адже саме там, високо в горах, проходить знайомство та безпосередній   контакт людини з природою: відпочинок, оздоровлення, прогулянки  на екологічно чистих природних територіях, туристичні походи і ночівлі в наметах, кінні мандрівки, пішохідні екскурсії еколого-пізнавальними туристичними маршрутами. Відвідувачі території Парку мають можливість ознайомитися з історико–культурними місцями, унікальними пам’ятками природи, оглянути неповторні гірські краєвиди, послухати шум гірських потоків, подихати чистим повітрям і отримати багато нових вражень та відкриттів.

Цікавими локаціями на території НПП «Верховинський» є: мінеральне джерело «Буркут» в урочищі Штефулець,    Гідрологічна споруда (кляуза) шлюз «Кронпринца Рудольфа» в урочищі Перкалаба, “Болото Висяче”, що є гідрологічною пам’яткою природи загально-державного значення, Чивчино-Гринявські гори, легендарна річка Чорний Черемош, що бере початок з території Парку  та багато інших природніх витворів.

Восени, особливо, коли дощова погода і похід у гори відміняється, цікавим для будь-якої вікової категорії відпочиваючих стане Еколого-освітній візит-центр національного природнього парку «Верховинський», де віртуально можна побувати на найвищих вершинах Парку, та уявити себе серед лісів, річок, полонин.

Плануючи відпочинок, виникає запитання де ж поселитися? Завітайте до готелю «Верховинський», що у Верхньому Ясенові, неподалік Верховини та мальовничої колоритної Криворівні.

На Вас чекають цікаві розваги: мандрівки мальовничою територією Парку, кінні подорожі, екскурсійні програми в музеях, смачна гуцульська кухня та безліч інших ідей для пригод.

Наші контакти: Еколого-освітній візит-центр –  0971586697

                               Готель «Верховинський» – 0960173974

 

Новини

Участь у засіданні приуроченому до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

02 лютого 2023 року національний природний парк «Верховинський» взяв у форматі онлайн, організатором якого виступив Департамент природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля. Під час засідання було розглянуто питання збереження Рамсарських угідь в контексті російської агресії, обговорено проведення заходів з відновлення, збереження та моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення. Збереження водно-болотних угідь – це не тільки очищення та […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

У 1971 році в Ірані, в місті Рамсар, була підписана Конвенція з водно-болотних угідь. У світі вона відома, як Рамсарська, зважаючи на назву міста де було її прийнято. Під водно-болотними угіддями розуміють річки і озера, райони боліт, драговин, торфовищ, штучні водойми та морські акваторії глибиною до шість метрів. У цей день в різних країнах світу […]

  • Екоосвіта