Перша міжнародна конференція природоохоронних територій у Грузії

Автор: Н. Кубайчук

7-9 листопада відбувся Боржомський Саміт природоохоронних територій як важливий програмний документ для розвитку заповідної справи в Україні до якого долучиляся установи природо-заповідного фонду, зокрема:  НПП «Верховинський», НПП «Черемоський», «Карпатський» НПП,  Карпатський біосферний заповідник,  де була прийнята важлива Декларація щодо збереження та управління природоохоронними територіями.

Мета конференції – захистити принаймні 30% наших земель і територіальних вод шляхом створення заповідних зон. Таким чином ми прагнемо забезпечити стабільний добробут як наземних, так і прибережних спільнот, а також зберегти довгострокову біологічну продуктивність наших континентальних екосистем.

  Ми визнаємо необхідність того, щоб міжнародне співтовариство колективно взяло на себе відповідальність, одночасно визнаючи різні рівні відповідальності за виконання зобов’язань щодо збереження біорізноманіття. Приділяючи особливу увагу екологічній справедливості та вирішенню екологічної шкоди, спричиненої зміною клімату, ми закликаємо до глобальної солідарності та співпраці як державного, так і приватного секторів. Згідно з міжнародними угодами щодо збереження біорізноманіття, збереження культури та боротьби зі зміною клімату, ми виступаємо за міжнародну допомогу для захисту, зміцнення та розширення наших охоронюваних територій, враховуючи фінансові обмеження, з якими стикаються наші країни.

Оскільки Грузія стратегічно розташована в одному з найбільш гнучких районів регіону, пропонує значні переваги для транснаціональних корпорацій, які прагнуть розширити свою діяльність, оскільки її розташування вздовж історичного Шовкового шляху та перехрестя різноманітних транспортних шляхів робить її ідеальним центром для транснаціональних торгівлі та інвестицій. Таким чином, Грузія ідеально підходить для транснаціонального співробітництва, оскільки сприятливе бізнес-середовище, низьке оподаткування, угоди про вільну торгівлю, розвиток інфраструктури, кваліфікована робоча сила, підтримуюча урядова політика, сектори, що розвиваються, і доступ до регіональних ринків роблять її привабливим напрямком для транснаціональних корпорацій, які шукають розширити свою діяльність і скористатися численними можливостями, доступними в регіоні.

Дякуємо Національному парку Боржомі-Харагаулі та Агентству заповідних територій (APA), донорам і співробітникам, які зробили цю зустріч можливою (Global Conservation (GC) і спів-спонсорам – Кавказький фонд природи, Банк Грузії, Global Environment Facility (gef), Програма розвитку ООН (ПРООН), Succow Stiftung, Програма економічної безпеки USAID та SABUKO, а також колегам та всім учасникам, які доклали всі свої знання, досвід і любов до природи, за їх роль в організації цієї зустрічі.

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта