Перша міжнародна конференція природоохоронних територій у Грузії

Автор: Н. Кубайчук

7-9 листопада відбувся Боржомський Саміт природоохоронних територій як важливий програмний документ для розвитку заповідної справи в Україні до якого долучиляся установи природо-заповідного фонду, зокрема:  НПП «Верховинський», НПП «Черемоський», «Карпатський» НПП,  Карпатський біосферний заповідник,  де була прийнята важлива Декларація щодо збереження та управління природоохоронними територіями.

Мета конференції – захистити принаймні 30% наших земель і територіальних вод шляхом створення заповідних зон. Таким чином ми прагнемо забезпечити стабільний добробут як наземних, так і прибережних спільнот, а також зберегти довгострокову біологічну продуктивність наших континентальних екосистем.

  Ми визнаємо необхідність того, щоб міжнародне співтовариство колективно взяло на себе відповідальність, одночасно визнаючи різні рівні відповідальності за виконання зобов’язань щодо збереження біорізноманіття. Приділяючи особливу увагу екологічній справедливості та вирішенню екологічної шкоди, спричиненої зміною клімату, ми закликаємо до глобальної солідарності та співпраці як державного, так і приватного секторів. Згідно з міжнародними угодами щодо збереження біорізноманіття, збереження культури та боротьби зі зміною клімату, ми виступаємо за міжнародну допомогу для захисту, зміцнення та розширення наших охоронюваних територій, враховуючи фінансові обмеження, з якими стикаються наші країни.

Оскільки Грузія стратегічно розташована в одному з найбільш гнучких районів регіону, пропонує значні переваги для транснаціональних корпорацій, які прагнуть розширити свою діяльність, оскільки її розташування вздовж історичного Шовкового шляху та перехрестя різноманітних транспортних шляхів робить її ідеальним центром для транснаціональних торгівлі та інвестицій. Таким чином, Грузія ідеально підходить для транснаціонального співробітництва, оскільки сприятливе бізнес-середовище, низьке оподаткування, угоди про вільну торгівлю, розвиток інфраструктури, кваліфікована робоча сила, підтримуюча урядова політика, сектори, що розвиваються, і доступ до регіональних ринків роблять її привабливим напрямком для транснаціональних корпорацій, які шукають розширити свою діяльність і скористатися численними можливостями, доступними в регіоні.

Дякуємо Національному парку Боржомі-Харагаулі та Агентству заповідних територій (APA), донорам і співробітникам, які зробили цю зустріч можливою (Global Conservation (GC) і спів-спонсорам – Кавказький фонд природи, Банк Грузії, Global Environment Facility (gef), Програма розвитку ООН (ПРООН), Succow Stiftung, Програма економічної безпеки USAID та SABUKO, а також колегам та всім учасникам, які доклали всі свої знання, досвід і любов до природи, за їх роль в організації цієї зустрічі.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація