Перша міжнародна конференція природоохоронних територій у Грузії

Автор: Н. Кубайчук

7-9 листопада відбувся Боржомський Саміт природоохоронних територій як важливий програмний документ для розвитку заповідної справи в Україні до якого долучиляся установи природо-заповідного фонду, зокрема:  НПП «Верховинський», НПП «Черемоський», «Карпатський» НПП,  Карпатський біосферний заповідник,  де була прийнята важлива Декларація щодо збереження та управління природоохоронними територіями.

Мета конференції – захистити принаймні 30% наших земель і територіальних вод шляхом створення заповідних зон. Таким чином ми прагнемо забезпечити стабільний добробут як наземних, так і прибережних спільнот, а також зберегти довгострокову біологічну продуктивність наших континентальних екосистем.

  Ми визнаємо необхідність того, щоб міжнародне співтовариство колективно взяло на себе відповідальність, одночасно визнаючи різні рівні відповідальності за виконання зобов’язань щодо збереження біорізноманіття. Приділяючи особливу увагу екологічній справедливості та вирішенню екологічної шкоди, спричиненої зміною клімату, ми закликаємо до глобальної солідарності та співпраці як державного, так і приватного секторів. Згідно з міжнародними угодами щодо збереження біорізноманіття, збереження культури та боротьби зі зміною клімату, ми виступаємо за міжнародну допомогу для захисту, зміцнення та розширення наших охоронюваних територій, враховуючи фінансові обмеження, з якими стикаються наші країни.

Оскільки Грузія стратегічно розташована в одному з найбільш гнучких районів регіону, пропонує значні переваги для транснаціональних корпорацій, які прагнуть розширити свою діяльність, оскільки її розташування вздовж історичного Шовкового шляху та перехрестя різноманітних транспортних шляхів робить її ідеальним центром для транснаціональних торгівлі та інвестицій. Таким чином, Грузія ідеально підходить для транснаціонального співробітництва, оскільки сприятливе бізнес-середовище, низьке оподаткування, угоди про вільну торгівлю, розвиток інфраструктури, кваліфікована робоча сила, підтримуюча урядова політика, сектори, що розвиваються, і доступ до регіональних ринків роблять її привабливим напрямком для транснаціональних корпорацій, які шукають розширити свою діяльність і скористатися численними можливостями, доступними в регіоні.

Дякуємо Національному парку Боржомі-Харагаулі та Агентству заповідних територій (APA), донорам і співробітникам, які зробили цю зустріч можливою (Global Conservation (GC) і спів-спонсорам – Кавказький фонд природи, Банк Грузії, Global Environment Facility (gef), Програма розвитку ООН (ПРООН), Succow Stiftung, Програма економічної безпеки USAID та SABUKO, а також колегам та всім учасникам, які доклали всі свої знання, досвід і любов до природи, за їх роль в організації цієї зустрічі.

Новини

Міжнародний День біорізноманіття

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття, адже біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини і звичайно починати потрібно з себе та навчати цієї мудрості молоде покоління. Саме такий тематичний екоурок на природі був проведений екоосвітянами Парку в Криворівнянському ліцеї ім. М. Грушевського для здобувачів освіти, які довідалися […]

  • Екоосвіта

ВИДАНО ЧЕРГОВИЙ ТОМ ЛІТОПИСУ ПРИРОДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

  Згідно Положення про Національний природний парк  (НПП) «Верховинський», вся діяльність установи спрямована на збереження природних комплексів і об’єктів та дослідження природних процесів. Для проведення детальних досліджень на території Парку залучаються вузькоспеціалізовані фахівці, співробітники науково-дослідних установ, доктори та кандидати наук, аспіранти з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Національного лісотехнічного університету України, Інституту ботаніки ім. […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Круглий стіл приурочений Дню науки

Спільно з WWF Україна в адміністрації НПП “Верховинський” проведено круглий стіл на тему: “Інноваційні підходи заради співіснування людей та дикої природи”. В ході роботи круглого столу представлені результати наукових досліджень, висвітлено результати наукового моніторингу, та накреслено перспективи подальших наукових досліджень. Під час заходу WWF-Україна передало електроогорожі Асоціації Карпатських ватагів для встановлення їх на полонинських господарствах, […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи