Перший весняний гриб на території НПП «Верховинський»

Автор: Л. МАЦАП’ЯК

Під час фенологічних спостережень на території Перкалабського ПОНДВ виявлено вид грибів із родини зморшкові (Morchellaceae) – зморшок конічний (Morchella conica Pers.: Fr.). Місцева назва — ковпачок, сушеребок, коцюрупок.
Шапинка 2-4 см в діаметрі, видовжено-конічна або видовжено-яйцеподібна, по краю приросла до ніжки, порожниста, ззовні сітчаста, покрита правильною мережею поздовжніх і поперечних складок, що надають шапинці ребристого вигляду, з видовженими нерівномірними комірками майже прямокутної форми, коричнева, бура, темно-бура. Ніжка циліндрична, порожниста, білувато-жовтувата.
Росте з кінця квітня до кінця травня на вологому піщаному ґрунті в хвойних і мішаних лісах, на галявинах, поодинці та невеликими групами, зустрічається рідко.
Умовно їстівний гриб 4 категорії. Від зморшка їстівного (Morchella esculenta) відрізняється формою шапинки і комірок на ній.
Перші згадки про них містяться в працях давньогрецького вченого Теофраста, який жив у IV столітті до н. е. У Стародавньому Римі зморшки вважалися делікатесом, тому їх не дозволялося готувати слугам, а до столу їх подавали у вишуканому посуді.

Новини

Лісові мешканці

Працівники  відділу еколого-освітньої роботи   провели захід в закладі дошкільної освіти “Сонечко” в смт. Верховина. Розпочали захід з фізкультхвилинки ,дітки із задоволенням виконували різні вправи . Також ознайомились з лісовими мешканцями і їхніми домівками та правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки  займились ліпленням  лісових  мешканців.

  • Екоосвіта

УВАГА! ОГОЛОШЕНО ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

У зв’язку  з високим рівнем пожежної небезпеки на території Парку посилено режим охорони території від ймовірних пожеж. Тому відповідно до розпорядження дирекції Парку працівниками  служби державної охорони проведено огляд протипожежного обладнання та стан протипожежних водойм та   позачергове навчання з використанням наявного пожежного обладнання. Метою навчань було на практиці відпрацювати тактику, щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних […]

  • Охорона природи

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи