Перший весняний гриб на території НПП «Верховинський»

Автор: Л. МАЦАП’ЯК

Під час фенологічних спостережень на території Перкалабського ПОНДВ виявлено вид грибів із родини зморшкові (Morchellaceae) – зморшок конічний (Morchella conica Pers.: Fr.). Місцева назва — ковпачок, сушеребок, коцюрупок.
Шапинка 2-4 см в діаметрі, видовжено-конічна або видовжено-яйцеподібна, по краю приросла до ніжки, порожниста, ззовні сітчаста, покрита правильною мережею поздовжніх і поперечних складок, що надають шапинці ребристого вигляду, з видовженими нерівномірними комірками майже прямокутної форми, коричнева, бура, темно-бура. Ніжка циліндрична, порожниста, білувато-жовтувата.
Росте з кінця квітня до кінця травня на вологому піщаному ґрунті в хвойних і мішаних лісах, на галявинах, поодинці та невеликими групами, зустрічається рідко.
Умовно їстівний гриб 4 категорії. Від зморшка їстівного (Morchella esculenta) відрізняється формою шапинки і комірок на ній.
Перші згадки про них містяться в працях давньогрецького вченого Теофраста, який жив у IV столітті до н. е. У Стародавньому Римі зморшки вважалися делікатесом, тому їх не дозволялося готувати слугам, а до столу їх подавали у вишуканому посуді.

Новини

Посади дерево – збережи життя на Землі

Мабуть, найбільшу насолоду, радість, найпалкішу любов до рідного краю, викликає природа. Ми любимо бувати в лісі, милуватися квітами, деревами, радіємо спілкуванню з природою, милуємось її красою, отримуємо релакс і позитивні емоції. На жаль інколи ми не завжди вдячно поводимося по відношенню до природніх багатств, а варто б шанувати… Щороку навесні працівниками Парку, зокрема відділів державної […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи

День екологічних знань

З настанням весни, а ще такої теплої, сонячної, коли все навкруги ожило і зацвіло різнобарв’ям ми вирішили з нагоди Дня екологічної освіти, разом з дошкільнятами Ільцівського ЗДО “Квітка Карпат” вивчити світ там, куди ми не можемо заглянути? Здогадалися? Так. Це підземний мікросвіт, який є середовищем проживання тварин і відрізняється за структурою. Допомогою нам стала надзвичайно […]

  • Екоосвіта