Перший весняний гриб на території НПП «Верховинський»

Автор: Л. МАЦАП’ЯК

Під час фенологічних спостережень на території Перкалабського ПОНДВ виявлено вид грибів із родини зморшкові (Morchellaceae) – зморшок конічний (Morchella conica Pers.: Fr.). Місцева назва — ковпачок, сушеребок, коцюрупок.
Шапинка 2-4 см в діаметрі, видовжено-конічна або видовжено-яйцеподібна, по краю приросла до ніжки, порожниста, ззовні сітчаста, покрита правильною мережею поздовжніх і поперечних складок, що надають шапинці ребристого вигляду, з видовженими нерівномірними комірками майже прямокутної форми, коричнева, бура, темно-бура. Ніжка циліндрична, порожниста, білувато-жовтувата.
Росте з кінця квітня до кінця травня на вологому піщаному ґрунті в хвойних і мішаних лісах, на галявинах, поодинці та невеликими групами, зустрічається рідко.
Умовно їстівний гриб 4 категорії. Від зморшка їстівного (Morchella esculenta) відрізняється формою шапинки і комірок на ній.
Перші згадки про них містяться в працях давньогрецького вченого Теофраста, який жив у IV столітті до н. е. У Стародавньому Римі зморшки вважалися делікатесом, тому їх не дозволялося готувати слугам, а до столу їх подавали у вишуканому посуді.

Новини

🔎Наукові дослідження смерекових пралісів🌲

З 10 по 16 липня на території Національного природного парку «Верховинський» працювала експедиція по вивченню пралісів Чивчинських гір. Учасники експедиції: Юрій Дебринюк, академік-секретар Лісівничої академії наук України, професор кафедри лісових культур і лісової селекції НЛТУ України; Василь Дебринюк, аспірант ННІ лісового і садово-паркового господарства; Іван Коляджин, аспірант НЛТУ України; Людмила Мацап’як, начальник науково-дослідного відділу; Працівники […]

  • Науково-дослідний відділ

✅Працівники відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку.🏞

Працівники відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку. Метою експедиції було обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Перкалаба-Пробійнівка» «Скала Баби» «Чемірне» «Цісаревича Рудольфа» Цікаві туристичні локації: кляуза «Шлюз Кронпринца Рудольфа» діюче полонинське господарство на […]

  • Рекреація
  • Охорона природи

📌 Захід до Дня Української Державності в еколого-освітньому візит-центрі

До Дня Української Державності фахівці еколого-освітнього відділу провели пізнавальний та патріотичний захід для відвідувачів візит-центру. Учасники мали змогу дізнатися більше про історичні віхи становлення української державності, символи та цінності, які об’єднують нас як націю. Захід пройшов у теплій атмосфері, сповненій гордості за нашу Батьківщину. Завершили зустріч загальним фото з синьо-жовтими прапорцями — як символом єдності, […]

  • Новини установи
  • Екоосвіта
  • Рекреація