Підтримано 28 ініціатив громад Карпат

Підтримано 28 ініціатив громад Карпат
Розвиток мережі веломаршрутів, збереження рафайлівського вишитого одягу, облаштування простору біля Бухтівецького водоспаду і, навіть, планетарій – 28 переможців конкурсу ініціатив громад, що проживають в межах або поблизу восьми карпатських природно-заповідних територій, приступають до реалізації проєктів. Конкурс відбувається в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні»
Співпраця місцевих мешканців з природно-заповідними установами є надважливою у збереженні унікальної природи Карпат. Задля підсилення такої співпраці, в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» в грудні минулого року було оголошено конкурс місцевих ініціатив. До участі були запрошені громади, що проживають в межах або поблизу цільових територій проєкту.
На конкурс громади подали 115 проєктів. Конкурсна комісія визначили переможцями 28 ініціатив. До комісії входили представники Міндовкілля, ЛОДА, громадських організацій та проєкту. З частиною переможців конкурсу вже підписано контракти і розпочато виплату першого траншу для старту робіт. Реалізацію частини проєктів перенесено на весну 2023 року.
У 2023 році ми оголосимо другий конкурс ініціатив громад Карпат. Слідкуйте за оголошеннями на сторінці проєкту у Facebook та на сайті www.snpa.in.ua.
Довідка:
Конкурс місцевих ініціатив для впровадження на території Українських Карпат відбувається в межах проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що реалізовується в рамках Німецької Фінансової Кооперації (FC) і фінансується за рахунок Банку розвитку KfW. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України є бенефіціаром проєкту.
Громади, які мешкають в межах чи околицях природно-заповідних територій, відіграють важливу роль для їхнього функціонування та для збереження біорізноманіття. Задля підтримки співпраці із місцевими громадами та розвитку економічних ініціатив, пов’язаних із сталим збереженням природних цінностей, проєктом було запущено малу грантову схему підтримки місцевих ініціатив. Деталі: www.snpa.in.ua.
В рамках “Конкурсу місцевих ініціатив” виграв проєкт “Екологія – це ми”, який був написаний фахівцями НПП “Верховинський” спільно з ГО “Еко-Черемош”.

 

Новини

Фахівці НПП «Верховинський» провели дводенну еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь»

    Фахівці НПП «Верховинський» провели еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь», 20 березня з учнями Верхньоясенівського ліцею та 21 березня з учнями Криворівнянського ліцею.     Екскурсія проходила за маршрутомЕколого-освітній візит-центр пр.Голиці с.Ільці екологічна стежка «Гучівка» струмок Жаб’євський пр.Рикалівка с.Замагора музей Гната Хоткевича с.Красноїлля музей Флори і Фауни с.Устеріки місце злиття […]

  • Екоосвіта
  • Новини установи
  • Рекреація

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. Частина ІХ. Художній образ Верховинсього регіону Українських Карпат в трьох літературних творах Івана Франка.

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. «Івана Франка вважають не тільки видатним письменником, політиком та науковцем, а й батьком-засновником українського туризму. Він сам був завзятим мандрівником, прихильником «зеленого», гірського туризму, учасником і організатором цілої низки групових мандрівок та етнографічних і краєзнавчих експедицій в Галичині. Географія його подорожей охоплює не […]

  • Науково-дослідний відділ