Підтримано 28 ініціатив громад Карпат

Підтримано 28 ініціатив громад Карпат
Розвиток мережі веломаршрутів, збереження рафайлівського вишитого одягу, облаштування простору біля Бухтівецького водоспаду і, навіть, планетарій – 28 переможців конкурсу ініціатив громад, що проживають в межах або поблизу восьми карпатських природно-заповідних територій, приступають до реалізації проєктів. Конкурс відбувається в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні»
Співпраця місцевих мешканців з природно-заповідними установами є надважливою у збереженні унікальної природи Карпат. Задля підсилення такої співпраці, в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» в грудні минулого року було оголошено конкурс місцевих ініціатив. До участі були запрошені громади, що проживають в межах або поблизу цільових територій проєкту.
На конкурс громади подали 115 проєктів. Конкурсна комісія визначили переможцями 28 ініціатив. До комісії входили представники Міндовкілля, ЛОДА, громадських організацій та проєкту. З частиною переможців конкурсу вже підписано контракти і розпочато виплату першого траншу для старту робіт. Реалізацію частини проєктів перенесено на весну 2023 року.
У 2023 році ми оголосимо другий конкурс ініціатив громад Карпат. Слідкуйте за оголошеннями на сторінці проєкту у Facebook та на сайті www.snpa.in.ua.
Довідка:
Конкурс місцевих ініціатив для впровадження на території Українських Карпат відбувається в межах проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що реалізовується в рамках Німецької Фінансової Кооперації (FC) і фінансується за рахунок Банку розвитку KfW. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України є бенефіціаром проєкту.
Громади, які мешкають в межах чи околицях природно-заповідних територій, відіграють важливу роль для їхнього функціонування та для збереження біорізноманіття. Задля підтримки співпраці із місцевими громадами та розвитку економічних ініціатив, пов’язаних із сталим збереженням природних цінностей, проєктом було запущено малу грантову схему підтримки місцевих ініціатив. Деталі: www.snpa.in.ua.
В рамках “Конкурсу місцевих ініціатив” виграв проєкт “Екологія – це ми”, який був написаний фахівцями НПП “Верховинський” спільно з ГО “Еко-Черемош”.

 

Новини

🔍Наукові дослідження на території Парку🏞

Наукові дослідження на території Парку 11-12 червня начальником науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як спільно із працівниками Прикордонного природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) здійснено науково-дослідну експедицію на територію Національного природного парку «Верховинський». Маршрут дослідників пролягав територіями Прикордонного та Перкалабського ПНДВ. Під час експедиції обстежено місця зростання рідкісних видів рослин на горі Василькова, полонинах Широка, Глистовата, Баласинів. Проведено спостереження […]

  • Науково-дослідний відділ

✅Підписано Меморандум про співпрацю між НПП «Верховинський»🇺🇦 та Природним парком «Гори Мараморощини»🇷🇴

червня року, в рамках плану роботи Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та природних ресурсів України по створенню транскордонного україно-румунськогобіосферного резервату, на території Національний природний парк “Верховинський” відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між НПП «Верховинський» і їх найближчими сусідами з Румунії — Природним парком «Гори Мараморощини», які мають понад 20 кілометрів спільної межі природоохоронних […]

  • Новини установи

✅НПП «Верховинський» долучився до благодійного проекту «Турбота про родину Героя».

НПП «Верховинський» долучився до благодійного проекту «Турбота про родину Героя». Спеціалістами відділів рекреації та еколого-освітньої роботи була проведена одноденна пізнавальна екскурсія для родин «Героїв», згідно плану по безбар’єрності. Наша екскурсія розпочалася у Еколого-освітньому візит-центрі. Тут гості ознайомилися з флорою та фауною НПП «Верховинський». Завдяки 3D окулярам всі відвідувачі побачили територію парку з висоти пташиного польоту, […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація