«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День другий, подолано 25 км

полонина Веснарка – полонина Попадя
Курс до гори Чивчин
Досвіток на полонині Веснарка виявився багатообіцяючим. Сонечко нарешті пробило хмаризну і, як гадалось, назавше подружиться з недільним днем. Поки ми снідали, а коники очікували сідлання в далеку путь, насунувся дощик: навіть дві масивні райдуги зійшли, взявши в обруч небокрай. До слова, дощ кільканадцять разів протягом маршруту, щоправда, з помірною силою, вказував на той факт, що надворі – осінь, і промінчикам сонця лише іноді давав дозвіл з’являтися в небі на фантастичними Чивчино-Мармаросами.
Друга днина маршруту пролягла на 99% попри самісінький україно-румунський кордон. Вирушивши з Веснарки, учасники кінної експедиції пройшли через полонини Венґерка, Палениця (найбільше плоскогір’я в Україні), урочище Баби, гори Коман і Команова; далі були полонини Пір‘є, де ми обідали, Мале Пір‘є, Лостун, Ріжовата, Брюсний… За сім годин добралися до мальовничої полонини Попадя, з котрої відкривається приголомшливий вид на гору Чивчин (1769).
Кейтери від «Фруштак food» після смачнезного боґрачу і грибно-м’ясних варіацій на Веснарці, на вечері на Попаді влаштували справжнє свято шлунку: бануш зі шкварками і бринзою, грибна смажка і різні закуски плюс файна джинджурівка.
Не обійшлося на довжелезному маршруті без прикростей: наш «ГАЗ-66» не спокєгав у горбі під Лостуном. Слава Богу, співробітники НПП «Верховинський» зорієнтувалися в ситуації і викликали на допомогу ЗІЛ з недалекої локації, який і витягнув наше авто зі, здавалось би, безнадійної ситуації.
…Коники вже відпочивають, а завтра разом в учасниками експедиції їм доведеться подолати не менш дистанційний відтинок маршруту – до гори Роги.

Новини

ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ БУРКУТСЬКОГО ТА ДОБРИНСЬКОГО ПНДВ

На території НПП «Верховинський», протягом 28-30 вересня 2022 року, була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники служби державної охорони, науково-дослідного відділу та Добринського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). Маршрут дослідників проходив через лісовий масив Буркутського ПНДВ, від полонини Малий Присліп до урочища Альбин. В лісовому масиві спеціалісти обстежили куртини всихання ялини, описали їх, відмітили […]

  • Науково-дослідний відділ

4 жовтня – Всесвітній день тварин

Спеціалістами відділу екологічної освіти  4 жовтня, з нагоди відзначення Всесвітнього дня тварин,  у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «Що ми знаємо про тварин?». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, […]

  • Екоосвіта

Закладено постійну пробну площу В Буркутському ПОНДВ

  Відповідно до повідомлення про появу ознак погіршення санітарного стану лісових насаджень закладено постійну пробну площу в кварталі 2 виділі 57 Буркутського ПОНДВ . Опис ділянки на площі 2 га. Склад 10Ял. вік 79 років ,бонітет 2 ,середній діаметр 28 сантиметрів, середня висота 25 метрів, повнота 0,5 ,рельєф гірський  експозиція -Пд.Сх. 15 градусів, грунт середньостійкий, […]

  • Без категорії