«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День другий, подолано 25 км

полонина Веснарка – полонина Попадя
Курс до гори Чивчин
Досвіток на полонині Веснарка виявився багатообіцяючим. Сонечко нарешті пробило хмаризну і, як гадалось, назавше подружиться з недільним днем. Поки ми снідали, а коники очікували сідлання в далеку путь, насунувся дощик: навіть дві масивні райдуги зійшли, взявши в обруч небокрай. До слова, дощ кільканадцять разів протягом маршруту, щоправда, з помірною силою, вказував на той факт, що надворі – осінь, і промінчикам сонця лише іноді давав дозвіл з’являтися в небі на фантастичними Чивчино-Мармаросами.
Друга днина маршруту пролягла на 99% попри самісінький україно-румунський кордон. Вирушивши з Веснарки, учасники кінної експедиції пройшли через полонини Венґерка, Палениця (найбільше плоскогір’я в Україні), урочище Баби, гори Коман і Команова; далі були полонини Пір‘є, де ми обідали, Мале Пір‘є, Лостун, Ріжовата, Брюсний… За сім годин добралися до мальовничої полонини Попадя, з котрої відкривається приголомшливий вид на гору Чивчин (1769).
Кейтери від «Фруштак food» після смачнезного боґрачу і грибно-м’ясних варіацій на Веснарці, на вечері на Попаді влаштували справжнє свято шлунку: бануш зі шкварками і бринзою, грибна смажка і різні закуски плюс файна джинджурівка.
Не обійшлося на довжелезному маршруті без прикростей: наш «ГАЗ-66» не спокєгав у горбі під Лостуном. Слава Богу, співробітники НПП «Верховинський» зорієнтувалися в ситуації і викликали на допомогу ЗІЛ з недалекої локації, який і витягнув наше авто зі, здавалось би, безнадійної ситуації.
…Коники вже відпочивають, а завтра разом в учасниками експедиції їм доведеться подолати не менш дистанційний відтинок маршруту – до гори Роги.

Новини

Обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне».

Працівники відділу рекреації спільно з працівниками Прикордонного ПНДВ здійснили експедицію на територію Парку з метою обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне». Подорожуючи даним маршрутом можна помилуватися Чивчино – Гринявським хребтом з найвищою точкою парку горою Чивчин, Мармароським масивом та річкою Чорний Черемош. Детальніше за посиланням: https://verkhovynskyi-park.in.ua/route/ekoloho-piznavalnyy-turystychnyy-marshrut-chemirne Загальна протяжність […]

  • Рекреація

Тренінг для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС»

Працівники науково-дослідного відділу НПП Верховинський» Людмила Мацап’як та Алла Зітенюк взяли участь у тренінгу для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС» який відбувся 16-17 жовтня у місті Львові за підтримки Міжнародного фонду відродження у рамках проєкту «На шляху до членства в ЄС: адвокація екологічних і кліматичних питань», що реалізується Ресурсно-аналітичним центром […]

  • Науково-дослідний відділ