«ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ КАРПАТ З ГУЦУЛЬСЬКИМ КОНЕМ» День перший, подолано 15 км

село Перкалаба – полонина Веснарка
Сьогодні на Верховинщині стартував один з етапів спільного українсько-польського проєкту під такою назвою під егідою НПП «Верховинський». У його рамках група з 20 українців і поляків верхи на конях має пройти маршрутом Чивчино-Мармаросами: урочище Перкалаб – село Явірник (частина якого пролягає попри смугу україно-румунського кордону) – усього 70 км за штири днині.
Вранці експедиція виїхала від контори Парку на позашляховиках в Перкалаб. Через полонини Прелучний, Прелуки, Хітанка, попри гору Василькова дійшли до полонини Веснарка, де й заночуємо.
Трішки не поталанило з погодою, але то пусте. Завтра обіцяють сонце.
Дякуємо за смачний обід Ользі і Степану Губчукам з села Розтоки, які ґаздують на Прелучному.
За вечерю – кейтеринговій компанії «Фруштак food», яка супроводжуватиме групу протягом усього маршруту.
Сюжет Алли Пасс і Романа Дутчака про експедицію верхи дивіться незабаром на каналі «1+1».

Новини

Лісові мешканці

Працівники  відділу еколого-освітньої роботи   провели захід в закладі дошкільної освіти “Сонечко” в смт. Верховина. Розпочали захід з фізкультхвилинки ,дітки із задоволенням виконували різні вправи . Також ознайомились з лісовими мешканцями і їхніми домівками та правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки  займились ліпленням  лісових  мешканців.

  • Екоосвіта

УВАГА! ОГОЛОШЕНО ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

У зв’язку  з високим рівнем пожежної небезпеки на території Парку посилено режим охорони території від ймовірних пожеж. Тому відповідно до розпорядження дирекції Парку працівниками  служби державної охорони проведено огляд протипожежного обладнання та стан протипожежних водойм та   позачергове навчання з використанням наявного пожежного обладнання. Метою навчань було на практиці відпрацювати тактику, щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних […]

  • Охорона природи

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи