“Покращення доступності заповідних територій для людей з обмеженими фізичними можливостями”

Автор: М.Повар

27 червня 2024 року начальник відділу еколого-освітньої роботи М.Повар та фахівці відділів рекреації і еколого-освітньої роботи М.Прокоп’юк, А. Михайлюк взяли участь в конференції “Покращення доступності заповідних територій для людей з обмеженими фізичними можливостями” в рамках міжнародного проекту “Україна”: Національні парки доступні для людей з обмеженими можливостями”.
Проект реалізується НПП “Гуцульщина” у співпраці з Ландшафтним парком “Пуща Ромінська” республіки Польща та співфінансується Польсько-Американським фондом Свободи в рамках програми RITA – “Зміна в регіоні” яку реалізує Фонд “Освіта для демократії”.
З вітальним словом виступив директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття П.Іванов, Директор Парку “Гуцульщина В.Стефурак, директор Ландшафтного парку “Пуща Ромінська” Яромір Краєвський, керівники установ місцевого самоврядування, представники національних парків, громадських організацій, а також люди з обмеженими можливостями, які стикаються щоденно із низкою проблем, що їх оточують, в тому числі відвідування територій ПЗФ.
Кожен із спікерів поділився власним досвідом в роботі щодо інклюзії, розповіли про свої досягнення та невеликі перемоги в цьому напрямку.
Як завжди новий досвід та знайомства – це стимул до спільного вирішення певних проблем в суспільстві і охороні навколишнього середовища.
Щиро вдячні Національному природному парку “Гуцульщина” за запрошення і бажаємо всім нам бути здоровими і щасливими під мирним небом України.

Новини

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи

Охорона оленя благородного в період «реву»

На території НПП «Верховинський» у зв’язку з періодом гону оленя в осінній період встановлений особливий природоохоронний режим та заборона на полювання диких тварин. Благородний олень з давніх-давен є символом гордості Карпатських гір. Рев оленя – це період спарювання, коли бики видають різні гучні, характерні для цього періоду звуки: від хрипких до низьких і протяжних, що […]

  • Охорона природи

З 1 вересня до 31 грудня 2024 року розпочався нерест форелі

З 1 вересня до 31 грудня 2024 року розпочався нерест форелі, тому були проведені посилені заходи з охорони форелі струмкової. У цей період на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено: – проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові та бурові роботи; – видобуток гравію та піщано-гравійної суміші; – заготівлю лісу; – миття автотранспорту тощо. З метою недопущення […]

  • Охорона природи