Польові дослідження на території Парку

Автор: Л. Мацап'як

20-22 червня 2022р. співробітниками науково-дослідного відділу проведено комплексну наукову експедицію на територію Парку. Спеціалістами було охоплено територію двох природоохоронних науково-дослідних відділень Перкалабського та Прикордонного ПНДВ.

Спільно з інспекторами служби держохорони проведено черговий практикум роботи в польових умовах, щодо моніторингу флори та фауни за допомогою спеціалізованої програми SMART, розробленої спеціально для роботи природоохоронних установ.

Проведено спостереження на фенологічних пунктах та феномаршрутах, пробних площах. Здійснено фотомоніторинг видів флори та фауни.

Зафіксовано масове цвітіння в урочищі Глистовата та урочищі Широка на евтрофних болотах таких червонокнижних видів  як: півників сибірських (Iris sibirica L.), пальчатокорінника Фукса (Dactylorhiza fuchsii (Druce) Soó, пальчатокорінника м’ясочервоного (Dactylorhiza incarnata (L.), пальчатокорінника серценосного (Dactylorhiza cordigera (Fries) Soó.) Зафіксовано початок цвітіння одного з найрідкісніших видів світової флори східнокарпатського ендемічного виду – соссюреї порціуса (Saussurea porcii)Degen., в урочищі Глистувата найбільша популяція в Україні, що займає площу декілька десятків гектарів і налічує кілька тисяч особин.

 

Новини

Запрошуємо вас на зустріч з природою у наш Еколого – освітній візит-центр!

В своє професійне свято педагоги Джурівського ліцею, Снятинської міської ради відвідали Еколого – освітній візит-центр. Під час екскурсії наші гості поринули у дивовижний світ Національного природного парку Верховинський. Тож запрошуємо вас на зустріч з природою у наш Еколого – освітній візит-центр!

  • Екоосвіта
  • Мандрівникам
  • Новини установи
  • Рекреація

Працівники НПП Верховинський взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Природоохоронні території України, сучасні виклики та перспективи розвитку»

Працівники НПП Верховинський взяли  участь у міжнародній науково-практичній конференції «Природоохоронні території України, сучасні виклики та перспективи розвитку», яка присвячена 40-річчю від дня створення Природного заповідника “Розточчя”. Конференція відбулась в режимі онлайн 4 жовтня 2024 р. Зокрема публікацію матеріалів підготували: Микола Прокопюк, фахівець з рекреації І категорії на тему: Сучасний стан флори та фауни природних екосистем, […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Рекреація

Міжнародний день захисту тварин

День захисту тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності турботи про тварин. В цей день працівники еколого-освітньої роботи провели захід до Всесвітнього дня захисту тварин в Буковецькому закладі дошкільної освіти ‘’Світлячок’’. Почали ми з фізкультхвилинки, щоб дітки розслабились також покращили сприйняття інформації – адже, це дуже важливо, далі […]

  • Екоосвіта