Польові дослідження на території Парку

Автор: Л. Мацап'як

20-22 червня 2022р. співробітниками науково-дослідного відділу проведено комплексну наукову експедицію на територію Парку. Спеціалістами було охоплено територію двох природоохоронних науково-дослідних відділень Перкалабського та Прикордонного ПНДВ.

Спільно з інспекторами служби держохорони проведено черговий практикум роботи в польових умовах, щодо моніторингу флори та фауни за допомогою спеціалізованої програми SMART, розробленої спеціально для роботи природоохоронних установ.

Проведено спостереження на фенологічних пунктах та феномаршрутах, пробних площах. Здійснено фотомоніторинг видів флори та фауни.

Зафіксовано масове цвітіння в урочищі Глистовата та урочищі Широка на евтрофних болотах таких червонокнижних видів  як: півників сибірських (Iris sibirica L.), пальчатокорінника Фукса (Dactylorhiza fuchsii (Druce) Soó, пальчатокорінника м’ясочервоного (Dactylorhiza incarnata (L.), пальчатокорінника серценосного (Dactylorhiza cordigera (Fries) Soó.) Зафіксовано початок цвітіння одного з найрідкісніших видів світової флори східнокарпатського ендемічного виду – соссюреї порціуса (Saussurea porcii)Degen., в урочищі Глистувата найбільша популяція в Україні, що займає площу декілька десятків гектарів і налічує кілька тисяч особин.

 

Новини

Проведено планову рейдову перевірку

Працівниками служби державної охорони провели планову рейдову перевірку по дотриманню та недопущенню випадків порушень природоохоронного законодавства, також з настанням періоду токування глухаря проведено огляд місць їх токування  на токовищах у межах території Парку. Саме в цей період, що триває близько двох тижнів, токовища буквально киплять і на них розгортаються всі основні події, що забезпечують появу […]

  • Охорона природи

Огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський.

Працівниками НПП «Верховинський» здійснено огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський. Дане рекреаційне місце завжди популярне серед жителів нашого регіону та туристів, які зупиняються щоб попити чистої джерельної води і насолодитися навколишньою природою. Прибрано сміття біля джерела та альтанки для комфортного відпочинку подорожуючих.

  • Без категорії

Візит студентської молоді Верховинського коледжу туризму і готельного господарства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Національний природний парк “Верховинський” відвідали викладачі та студентська молодь Верховинського коледжу туризму і готельного господарства. Метою зустрічі було висвітлення діяльності Парку та важливості його функціонування на території Чивчино-Гринявських гір. Зі вступним словом виступив директор Парку – Михайло Нечай. Про діяльність, досягнення та перспективи розповіла Марія Бушватюк – в.о начальника відділу рекреації. За допомогою презентаційного матеріалу […]

  • Рекреація