Польові дослідження тривають

Автор: Л. Мацап’як

Тепла осінь дозволила продовжити польові дослідження на території НПП «Верховинський».

31 жовтня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Буркутського природоохоронного науково-дослідного відділення, експертом-орнітологом від Франкфуртського зоологічного товариства Максимом Височином здійснено науково-дослідну експедицію на територію Парку.

Спеціалістами проведено ліхенологічні дослідження на полонині Кукулик, Велика Будичевська, Попадя в результаті чого зібрано зразки для подальшого їх визначення та аналізу.

На полонині Попадя встановлено акустичний ресівер для орнітологічних досліджень.

Проведено фенологічні спостереження, зафіксовано фенофази у житті рослин такі як спороношення плауновидних, повторне цвітіння брусниці та скабіози.

Зафіксовані такі види грибів як: Lactarius rufus (гірчак (хрящ-молочник гіркий) – умовно їстівний гриб 4 категорії; Amanita battarrae (мухомор Баттари) – їстівний, 4 категорія; Calocera viscosa (калоцера клейка) – неїстівний гриб; Clavulina cinerea (клавуліна попелясто-сіра) – їстівний гриб 4 категорії; Rhodocollybia butyracea (родоколібія масляна) – їстівний гриб 4 категорії, та інші види які потребують подальшого визначення.

За допомогою додатку SMART зроблено картування видів.

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта