Польові дослідження тривають

Автор: Л. Мацап’як

Тепла осінь дозволила продовжити польові дослідження на території НПП «Верховинський».

31 жовтня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Буркутського природоохоронного науково-дослідного відділення, експертом-орнітологом від Франкфуртського зоологічного товариства Максимом Височином здійснено науково-дослідну експедицію на територію Парку.

Спеціалістами проведено ліхенологічні дослідження на полонині Кукулик, Велика Будичевська, Попадя в результаті чого зібрано зразки для подальшого їх визначення та аналізу.

На полонині Попадя встановлено акустичний ресівер для орнітологічних досліджень.

Проведено фенологічні спостереження, зафіксовано фенофази у житті рослин такі як спороношення плауновидних, повторне цвітіння брусниці та скабіози.

Зафіксовані такі види грибів як: Lactarius rufus (гірчак (хрящ-молочник гіркий) – умовно їстівний гриб 4 категорії; Amanita battarrae (мухомор Баттари) – їстівний, 4 категорія; Calocera viscosa (калоцера клейка) – неїстівний гриб; Clavulina cinerea (клавуліна попелясто-сіра) – їстівний гриб 4 категорії; Rhodocollybia butyracea (родоколібія масляна) – їстівний гриб 4 категорії, та інші види які потребують подальшого визначення.

За допомогою додатку SMART зроблено картування видів.

Новини

Сприяння розвитку науки в регіоні

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ Одягайтесь відповідно Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики. Перевіряйте місце привалу Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь […]

  • Без категорії