Польові дослідження тривають

Автор: Л. Мацап'як

15 липня науковими співробітниками науково-дослідного відділу НПП «Верховинський» проведено чергову експедицію на територію Парку.Маршрут науковців пролягав територією Перкалабського ПОНДВ через урочище Перкалаб – урочище Прелучний – полонина Прелучний – гора Василькова. Проведено моніторинг видового складу рослинного та тваринного світу на фенологічних пунктах та маршруті, на ботанічних та зоологічних постійних пробних площах (ППП). На горі Василькова (1570 м н.р.м.) на місці виходу карбонатних порід, вивчали біотопи, що містять популяції  рідкісних петрофітних угруповань які знаходяться під охороною в Європі та Україні, таких як: чорнянки (нігрітеля) карпатської Nigritella carpatica (Zapaf.) Teppner . – дуже рідкісний реліктовий ендемічний вид, зникаючий, ендемік Східних Карпат. Вона є унікальною для українських Карпат, оскільки відомі тільки декілька місцезнаходжень цього виду на Україні. Аконіт Жакена Aconitum jacquinii Rchb. (A. anthora auct. non L.) – рідкісний ендемічний вид з диз’юнктивним ареалом. Зелениця альпійська (Дифазіаструм альпійський) Diphasiastrum alpinum (L.) Holub – рідкісний високогірний вид, що має диз’юнктивний ареал. Злинка альпійська Erigeron alpinus L. – рідкісний Європейсько-середземноморський високогірний (субальпійський) вид з диз’юнктивним ареалом, на території парку найбільша популяція в Україні, яка містить кілька тисяч особин. Товстянка альпійсьКА Pinguicula alpina L. – рідкісний, реліктовий аркто-альпійський вид, комахоїдна рослина. На фенопункті №1 Перкалабського ПОНДВ зафіксовано цвітіння таких червонокнижних видів як лі́лія лісова́ (Lilium martagon), коручка те́мно-черво́на (Epipactis atrorubens). В межах маршруту зафіксовано цвітіння таких видів як Anthyllis vulneraria subsp. polyphylla, Antennaria dioica (L.). Gaertn., Scabiosa lucida Vill.), Astrantia major L. Campanula glomera, Centaurea kotschyana, Silene nutans, Lotus corniculatus L. та ін. Також, під час проходження маршруту в урочищі Прелучний було відмічено червонокнижних представників тваринного світу, серед них:  тритон карпатський. Як результат проведеної експедиції за допомогою додатку SMART детально записаний та накладений на карту Парку маршрут, з фототочками із геолокацією, зроблено картування видів.

 

Новини

Проведено планову рейдову перевірку

Працівниками служби державної охорони провели планову рейдову перевірку по дотриманню та недопущенню випадків порушень природоохоронного законодавства, також з настанням періоду токування глухаря проведено огляд місць їх токування  на токовищах у межах території Парку. Саме в цей період, що триває близько двох тижнів, токовища буквально киплять і на них розгортаються всі основні події, що забезпечують появу […]

  • Охорона природи

Огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський.

Працівниками НПП «Верховинський» здійснено огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський. Дане рекреаційне місце завжди популярне серед жителів нашого регіону та туристів, які зупиняються щоб попити чистої джерельної води і насолодитися навколишньою природою. Прибрано сміття біля джерела та альтанки для комфортного відпочинку подорожуючих.

  • Без категорії

Візит студентської молоді Верховинського коледжу туризму і готельного господарства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Національний природний парк “Верховинський” відвідали викладачі та студентська молодь Верховинського коледжу туризму і готельного господарства. Метою зустрічі було висвітлення діяльності Парку та важливості його функціонування на території Чивчино-Гринявських гір. Зі вступним словом виступив директор Парку – Михайло Нечай. Про діяльність, досягнення та перспективи розповіла Марія Бушватюк – в.о начальника відділу рекреації. За допомогою презентаційного матеріалу […]

  • Рекреація