Повінь на Верховинщині

Автор: Я. Зеленчук

Минулий тиждень на Верховинщині супроводжувався рясними дощами, що призвело до підняття рівня води в басейні Білого та Чорного Черемошів та їх численних притоків. Крім цього в регіоні мали місце зсуви грунту, селеві потоки, що спричинило руйнування та підмивання доріг місцевого значення, підтоплення присадибних ділянок, які розташовані поблизу струмків, потоків та річок.

Для вирішення цих, та інших проблем, Верховинщину відвідала голова Івано-Франківської обласної військово-цивільної адміністрації Світлана Онищук, що разом із головою Верховинської РВА Василем Бровчуком, керівниками ГУ ДСНС в області та управління цивільного захисту населення ОВА Володимиром Чернецьким та Віталієм Семківим, відповідними фахівцями дорожніх служб організували негайні роботи із подолання наслідків негоди.

Найбільше від стихії постраждали дві територіальні громади – Зеленська та Білоберізька на територіях яких розташований Національний природний парк «Верховинський».


До робіт з відновлення автомобільного проїзду до сіл Зеленської територіальної громади залучено екскаватор HIDROMEK Національного природного парку «Верховинський».

В час стихійного лиха на території НПП «Верховинський» при попередньому обстеженні, знищені під’їзні дороги, лісові дороги протипожежного значення, повністю зруйновані дерев’яні містки та знищені форельні перепади.

Фото: НПП «Верховинський», Івано-Франківська ОВА, ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області та з інтернет-ресурсів.

 

Новини

Природно-ландшафтна та історико-культурна цінність гірських теренів Верховинського регіону Українських Карпат.

До 600-річчя першої письмової згадки про гуцульське село Жаб’є – сучасне селище Верховина. Частина VІІ. Задача спільної пошукової роботи із науково-дослідного визначення «Семи див селища Верховина». На завершення статті ми пропонуємо всім верховинцям, спільними зусиллями, виконати актуальну науково-дослідну роботу, тобто зробити своєрідну гуцульську інтелектуальну толоку. Творча ідея пропонованої науково-дослідної задачі полягає в тому, аби добре […]

  • Науково-дослідний відділ

Природно-ландшафтна та історико-культурна цінність гірських теренів Верховинського регіону Українських Карпат.

До 600-річчя першої письмової згадки про гуцульське село Жаб’є – сучасне селище Верховина.          Частина VІ. Актуальні проблеми збережених та втрачених визначних пам’яток й меморіальних місць селища Верховина. На завершення додамо, що до Другої світової війни, на території Жаб’євщини були справді визначні пам’ятки історії і культури Гуцульщини: Жаб’євська церква Успіння Пресвятої Богородиці, Гуцульський театр у […]

  • Науково-дослідний відділ

Природно-ландшафтна та історико-культурна цінність гірських теренів Верховинського регіону Українських Карпат.

До 600-річчя першої письмової згадки про гуцульське село Жаб’є – сучасне селище Верховина. Частина V. Карпато-гуцульське селище Верховина, як давній історико-етнографічний центр Гуцульщини. Друга специфічна етнокультурна особливість Верховинського району полягає в тому, що на Верховинщині добре збереглася, у повсякденному житті, побуті та господарстві місцевого населення, самобутня матеріальна і духовна культурна спадщина гуцулів, як етнографічної групи […]

  • Науково-дослідний відділ