Повінь на Верховинщині

Автор: Я. Зеленчук

Минулий тиждень на Верховинщині супроводжувався рясними дощами, що призвело до підняття рівня води в басейні Білого та Чорного Черемошів та їх численних притоків. Крім цього в регіоні мали місце зсуви грунту, селеві потоки, що спричинило руйнування та підмивання доріг місцевого значення, підтоплення присадибних ділянок, які розташовані поблизу струмків, потоків та річок.

Для вирішення цих, та інших проблем, Верховинщину відвідала голова Івано-Франківської обласної військово-цивільної адміністрації Світлана Онищук, що разом із головою Верховинської РВА Василем Бровчуком, керівниками ГУ ДСНС в області та управління цивільного захисту населення ОВА Володимиром Чернецьким та Віталієм Семківим, відповідними фахівцями дорожніх служб організували негайні роботи із подолання наслідків негоди.

Найбільше від стихії постраждали дві територіальні громади – Зеленська та Білоберізька на територіях яких розташований Національний природний парк «Верховинський».


До робіт з відновлення автомобільного проїзду до сіл Зеленської територіальної громади залучено екскаватор HIDROMEK Національного природного парку «Верховинський».

В час стихійного лиха на території НПП «Верховинський» при попередньому обстеженні, знищені під’їзні дороги, лісові дороги протипожежного значення, повністю зруйновані дерев’яні містки та знищені форельні перепади.

Фото: НПП «Верховинський», Івано-Франківська ОВА, ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області та з інтернет-ресурсів.

 

Новини

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта

Увага! Охорона оленя благородного в період «реву»

У зв’язку з періодом гону оленя, на території парку з 16 вересня до 23 жовтня  запровадили особливий період, відповідно до наказу “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів природно-заповідного фонду Парку”. Саме тому хочемо нагадати про те, що у вересні-жовтні в горах триває гон оленя благородного. Саме в цей період проходить процес […]

  • Охорона природи

Всесвітній день прибирання

Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якому приймає понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». До цієї акції доєднався і Національний природний парк «Верховинський», зокрема відділ еколого-освітньої роботи та Буковецька Гімназія із Командою організаторів «Let’s do it […]

  • Екоосвіта