Повінь на Верховинщині

Автор: Я. Зеленчук

Минулий тиждень на Верховинщині супроводжувався рясними дощами, що призвело до підняття рівня води в басейні Білого та Чорного Черемошів та їх численних притоків. Крім цього в регіоні мали місце зсуви грунту, селеві потоки, що спричинило руйнування та підмивання доріг місцевого значення, підтоплення присадибних ділянок, які розташовані поблизу струмків, потоків та річок.

Для вирішення цих, та інших проблем, Верховинщину відвідала голова Івано-Франківської обласної військово-цивільної адміністрації Світлана Онищук, що разом із головою Верховинської РВА Василем Бровчуком, керівниками ГУ ДСНС в області та управління цивільного захисту населення ОВА Володимиром Чернецьким та Віталієм Семківим, відповідними фахівцями дорожніх служб організували негайні роботи із подолання наслідків негоди.

Найбільше від стихії постраждали дві територіальні громади – Зеленська та Білоберізька на територіях яких розташований Національний природний парк «Верховинський».


До робіт з відновлення автомобільного проїзду до сіл Зеленської територіальної громади залучено екскаватор HIDROMEK Національного природного парку «Верховинський».

В час стихійного лиха на території НПП «Верховинський» при попередньому обстеженні, знищені під’їзні дороги, лісові дороги протипожежного значення, повністю зруйновані дерев’яні містки та знищені форельні перепади.

Фото: НПП «Верховинський», Івано-Франківська ОВА, ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області та з інтернет-ресурсів.

 

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація