ПРАКТИЧНІ НАВЧАННЯ З ВИКОРИСТАННЯ ФОТО- ВІДЕОПАСТОК ТА ДОДАТКУ SMART

Автор: І. Коляджин

Ростислав Журавчак, спеціаліст від Франкфуртського зоологічного товариства, 11 жовтня 2022 року, безпосередньо перебував на території НПП «Верховинський» та провів практичні заняття використання фотопасток для працівників природоохоронних науково-дослідних відділень. Основними темами занять були: критерії визначення місць для встановлення фотопасток, їх встановлення, тестування та особливості налаштування.

12 жовтня, відбувся тренінг для спеціалістів відділів державної охорони, науково-дослідного та працівників природоохоронних науково-дослідних відділень Національного природного парку «Верховинський». В першій частині тренінгу Ростислав Журавчак провів науково-практичні навчання, що стосувалися застосування фото- відеопасток для моніторингу диких тварин та супроводжувалися мультимедійними слайдами. Учасники більше дізналися про можливості фотопасток та правильне їх встановлення і налаштування.

В другій частині тренінгу спеціаліст провів закріплення знань із  використанням мобільного додатку SMART та представив мультимедійну презентацію.

Сучасні технічні засоби та вимоги до збору й аналізу даних дозволяють робити це набагато швидше та якісніше. Тому наші спеціалісти надалі працюють над уніфікацією та оцифруванням натурних спостережень за допомогою фото- відеопасток і мобільного додатку SMART.

Дані спостережень, що зібрані на території Парку, за допомогою фотопасток й мобільного додатку SMART, будуть опрацьовані та аналізовані спеціалістами і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

Новини

Проведено планову рейдову перевірку

Працівниками служби державної охорони провели планову рейдову перевірку по дотриманню та недопущенню випадків порушень природоохоронного законодавства, також з настанням періоду токування глухаря проведено огляд місць їх токування  на токовищах у межах території Парку. Саме в цей період, що триває близько двох тижнів, токовища буквально киплять і на них розгортаються всі основні події, що забезпечують появу […]

  • Охорона природи

Огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський.

Працівниками НПП «Верховинський» здійснено огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський. Дане рекреаційне місце завжди популярне серед жителів нашого регіону та туристів, які зупиняються щоб попити чистої джерельної води і насолодитися навколишньою природою. Прибрано сміття біля джерела та альтанки для комфортного відпочинку подорожуючих.

  • Без категорії

Візит студентської молоді Верховинського коледжу туризму і готельного господарства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Національний природний парк “Верховинський” відвідали викладачі та студентська молодь Верховинського коледжу туризму і готельного господарства. Метою зустрічі було висвітлення діяльності Парку та важливості його функціонування на території Чивчино-Гринявських гір. Зі вступним словом виступив директор Парку – Михайло Нечай. Про діяльність, досягнення та перспективи розповіла Марія Бушватюк – в.о начальника відділу рекреації. За допомогою презентаційного матеріалу […]

  • Рекреація