ПРАКТИЧНІ НАВЧАННЯ З ВИКОРИСТАННЯ ФОТО- ВІДЕОПАСТОК ТА ДОДАТКУ SMART

Автор: І. Коляджин

Ростислав Журавчак, спеціаліст від Франкфуртського зоологічного товариства, 11 жовтня 2022 року, безпосередньо перебував на території НПП «Верховинський» та провів практичні заняття використання фотопасток для працівників природоохоронних науково-дослідних відділень. Основними темами занять були: критерії визначення місць для встановлення фотопасток, їх встановлення, тестування та особливості налаштування.

12 жовтня, відбувся тренінг для спеціалістів відділів державної охорони, науково-дослідного та працівників природоохоронних науково-дослідних відділень Національного природного парку «Верховинський». В першій частині тренінгу Ростислав Журавчак провів науково-практичні навчання, що стосувалися застосування фото- відеопасток для моніторингу диких тварин та супроводжувалися мультимедійними слайдами. Учасники більше дізналися про можливості фотопасток та правильне їх встановлення і налаштування.

В другій частині тренінгу спеціаліст провів закріплення знань із  використанням мобільного додатку SMART та представив мультимедійну презентацію.

Сучасні технічні засоби та вимоги до збору й аналізу даних дозволяють робити це набагато швидше та якісніше. Тому наші спеціалісти надалі працюють над уніфікацією та оцифруванням натурних спостережень за допомогою фото- відеопасток і мобільного додатку SMART.

Дані спостережень, що зібрані на території Парку, за допомогою фотопасток й мобільного додатку SMART, будуть опрацьовані та аналізовані спеціалістами і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація