ПРАКТИЧНІ НАВЧАННЯ З ВИКОРИСТАННЯ ФОТО- ВІДЕОПАСТОК ТА ДОДАТКУ SMART

Автор: І. Коляджин

Ростислав Журавчак, спеціаліст від Франкфуртського зоологічного товариства, 11 жовтня 2022 року, безпосередньо перебував на території НПП «Верховинський» та провів практичні заняття використання фотопасток для працівників природоохоронних науково-дослідних відділень. Основними темами занять були: критерії визначення місць для встановлення фотопасток, їх встановлення, тестування та особливості налаштування.

12 жовтня, відбувся тренінг для спеціалістів відділів державної охорони, науково-дослідного та працівників природоохоронних науково-дослідних відділень Національного природного парку «Верховинський». В першій частині тренінгу Ростислав Журавчак провів науково-практичні навчання, що стосувалися застосування фото- відеопасток для моніторингу диких тварин та супроводжувалися мультимедійними слайдами. Учасники більше дізналися про можливості фотопасток та правильне їх встановлення і налаштування.

В другій частині тренінгу спеціаліст провів закріплення знань із  використанням мобільного додатку SMART та представив мультимедійну презентацію.

Сучасні технічні засоби та вимоги до збору й аналізу даних дозволяють робити це набагато швидше та якісніше. Тому наші спеціалісти надалі працюють над уніфікацією та оцифруванням натурних спостережень за допомогою фото- відеопасток і мобільного додатку SMART.

Дані спостережень, що зібрані на території Парку, за допомогою фотопасток й мобільного додатку SMART, будуть опрацьовані та аналізовані спеціалістами і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта