ПРАКТИЧНІ НАВЧАННЯ З ВИКОРИСТАННЯ ФОТО- ВІДЕОПАСТОК ТА ДОДАТКУ SMART

Автор: І. Коляджин

Ростислав Журавчак, спеціаліст від Франкфуртського зоологічного товариства, 11 жовтня 2022 року, безпосередньо перебував на території НПП «Верховинський» та провів практичні заняття використання фотопасток для працівників природоохоронних науково-дослідних відділень. Основними темами занять були: критерії визначення місць для встановлення фотопасток, їх встановлення, тестування та особливості налаштування.

12 жовтня, відбувся тренінг для спеціалістів відділів державної охорони, науково-дослідного та працівників природоохоронних науково-дослідних відділень Національного природного парку «Верховинський». В першій частині тренінгу Ростислав Журавчак провів науково-практичні навчання, що стосувалися застосування фото- відеопасток для моніторингу диких тварин та супроводжувалися мультимедійними слайдами. Учасники більше дізналися про можливості фотопасток та правильне їх встановлення і налаштування.

В другій частині тренінгу спеціаліст провів закріплення знань із  використанням мобільного додатку SMART та представив мультимедійну презентацію.

Сучасні технічні засоби та вимоги до збору й аналізу даних дозволяють робити це набагато швидше та якісніше. Тому наші спеціалісти надалі працюють над уніфікацією та оцифруванням натурних спостережень за допомогою фото- відеопасток і мобільного додатку SMART.

Дані спостережень, що зібрані на території Парку, за допомогою фотопасток й мобільного додатку SMART, будуть опрацьовані та аналізовані спеціалістами і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

Новини

Зимовий облік фауни

З метою встановлення місць перебування диких тварин, їх територіального розміщення та чисельності  на території НПП «Верховинський», працівниками служби державної охорони  проводиться щорічний облік фонових видів тварин по першому постійному снігу. Облік здійснюється у всіх природоохоронних науково дослідних відділеннях одночасно в один день, при випаданні першого снігу. Такий метод дозволяє одержувати більш вірні дані з обліку […]

  • Охорона природи

Природознавчі описи давніх смерекових пралісів Гринявських гір.

Природно-заповідна територія Національного природного парку «Верховинський» знаходиться у високогір’ї Чивчино-Гринявських гір, в найбільш віддаленій та важкодоступній, південній частині Верховинщини. Наша установа займається охороною, відтворенням та рекреаційним використанням основних лісових природних комплексів і об’єктів на своєму терені. На більшості території Парку ростуть хвойні ліси із малою домішкою листяних дерев, основу яких становлять дерева загальновідомої ялини європейської […]

  • Науково-дослідний відділ