Правила безпеки під час зимового походу.

Автор: М. Бушватюк

Незалежно від досвіду перебування в горах, кожен може заблукати. Особливо небезпечно це взимку, коли є великий ризик замерзнути, потрапити в лавину, або травмуватися. Більшість подібних випадків трапляється за несприятливої погоди, коли в туриста обмежена видимість. Конкретні дії залежать від погодних умов, ступеню небезпеки місцевості та поточного часу доби. Однак національний природний парк «Верховинський» має для вас декілька практичних порад, які можуть допомогти у скрутній ситуації.

Підготовка перед походом до засніжених гір.

До початку походу ознайомтеся з очікуваним прогнозом погоди, рівнем лавинної небезпеки у регіоні та попередженнями ДСНС щодо безпечності перебування в горах.

Вирушаючи в зимовий похід ознайомтеся не лише з вашим маршрутом, а й з місцевістю навколо та підшукайте об’єкти, що можуть бути використані вами як орієнтир.

У подорож обов’язково беріть з собою карту, а в наш технологічний вік варто встановити програму GPS навігації та визначення GPS координат.

Під час вашого руху періодично звіряйте ваше поточне положення із картою та зауважуйте розташування чітких орієнтирів по відношенню до вас.

Окремо потурбуйтеся про те, щоб записати контакти рятувальної служби перед початком вашої мандрівки, та розкажіть людині, якій ви довіряєте, нитку вашого маршруту та орієнтовні місця ночівлі.

Також рекомендуємо мати при собі комплект запасного сухого одягу, воду, ліхтарик, сірники чи запальничку й зберігати їх у водонепроникному пакеті.

Коли ви виявили, що заблукали

Потрібно зупинитися та подолати напади паніки, якщо такі мають місце. Ви маєте зберігати спокій, щоб чітко мислити.

У подальшому варто роззирнутися й перевірити навколишню місцевість на наявність знайомих вам орієнтирів.

Погляньте на свій мобільний телефон. При наявності мобільного зв’язку ви можете встановити ваші точні координати, повідомити їх рятувальній службі й чекати допомоги на місці знаходження, розвівши вогонь. Коли покриття в даній місцевості немає, то потрібно рухатися далі.

Якщо ви роззирнулися й бачите свої сліди, то по ним можна спробувати повернутися до останнього відомого вам орієнтиру.

Якщо ви зауважили на карті в якому напрямку від вашого поточного місцезнаходження знаходиться село, то потрібно рухатися до нього.

Коли ж інцидент стався у незнайомій вам місцевості, то спробуйте прислухатися. Можливо ви зможете знайти річку чи потічок. Рухаючись за течією річки ви вийдете до людей.

У випадку, коли вас застала темрява, пріоритетом має стати розведення вогню, щоб зігрітися, а свій рух потрібно продовжити вранці. Добре, коли ви можете заховатись в колибі чи маєте намет зі спальником. Але якщо ви лишились без прихистку, то ні в якому разі не можна засинати на снігу.

Декілька корисних спостережень

Коли опускається сонце, температура в зимових горах різко знижується, тому людина починає відчутно мерзнути.

Перебуваючи в русі, ваше тіло виробляє достатньо тепла, щоб майже не відчувати холоду. Під час відпочинку тепло розсіюється й дуже легко змерзнути.

Чим вище висота вашого перебування, тим холодніше й вітрянніше. У зимовому лісі завжди затишніше, але кількість снігу там може бути значно більше ніж на гірському хребті.

Вірний спосіб вийти до цивілізації – рухатися вниз вздовж річки.

Уникайте походів зимовими горами на самоті, не вирушайте до невідомої вам місцевості, пам’ятайте, що правила пересування зимовими горами значно відрізняються від літніх, тому варто уникати подорожей, якщо у вас недостатньо досвіду для цього.

А як готуєтеся Ви до зимових походів?

Новини

Відбулось чергове засідання Науково-технічної ради та робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

8 липня 2024 року в адміністрації Національного природного парку «Верховинський» відбулось чергове засідання Науково-технічної ради, а також п’ята робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський» організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Метою даних засідань було представлення, обговорення […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

День працівника природно-заповідної справи святкуємо з найменшими

Щорічно 7 липня в Україні своє професійне свято відзначають працівники природно-заповідної справи. З нагоди свята фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели тематичний захід в закладі дошкільної освіти «Сонечко» в смт. Верховина. А щоб  зацікавити маленьких слухачів звичайно ж з ними потрібно погратися. І спільно ми погралися в ігри, в ході яких дітки довідалися: про […]

  • Екоосвіта

Робота СДО на території  Парку

Працівниками СДО проведено рейдову перевірку по території Парку щодо недопущення правопорушень природоохоронного режиму, запобіганню випадків пожеж під час пожежонебезпечного періоду та випадків браконьєрства, також особливу увагу було звернено на появу ознак погіршення стану лісових насаджень по території парку,  появи шкідників. Під час рейду використовується додаток Smart встановлений на смартфонах, що дозволяє проаналізувати роботу служби державної охорони. Дослідження […]

  • Охорона природи