Наш парк порівняно молодий, якщо брати до уваги офіційні документи. Створений 11 січня 2011 року. Та насправді схили, полонини та висоти Верховинського парку, як кажуть гуцули, існують від сотворення світу.
Офіційне формування національного природного парку дало можливість зберігати біорізноманіття та цілісність природних комплексів Чивчинських і Гринявських гір; дозволило відтворення та раціональне використання рослинного і тваринного світу, а також дослідження тутешніх природних надбань, які є унікальними.
Парк розташований в межах Верховинського району, його площа становить понад 12 тисяч гектарів. Територія парку поділена на чотири зони: заповідна – 5917,7 га (49,22% від загальної площі); зона регульованої рекреації – 3609,1 га (30,02%), зона стаціонарної рекреації – 25,7 га (0,21%); господарська зона – 2470,4 га (20,55%).
Особливу увагу працівники парку приділяють науково-дослідній та природоохоронній діяльності. Завдяки цій роботі вдається спостерігати за розвитком природи, зберігати рослини та тварин, які потрапляють до переліку тих, які зникають. Та вирішувати низку екологічних проблем, зважаючи на фактор глобального потепління.
У Верховинському парку за охороною, збереженням та забезпеченням стабільного функціонування природних систем відповідає служба державної охорони. Вони працюють в специфічних умовах. Адже, перш за все, територія парку є віддаленою. Відтак інспектори працюють за вахтовим методом. Кожна команда заступає на двотижневу вахту у парку. Це забезпечує постійне перебування працівників служби державної охорони на ввірених їм територіях.
Як наслідок, на території Верховинського парку відсутні браконьєрство, самовільна вирубка та інші порушення.
Тим часом важливу роботу виконує науково-дослідний інститут. Його працівники вивчають природні процеси, спостерігають за змінами у роботі екосистем, а також проводять екологічне прогнозування, метеорологічні спостереження, вивчення та дослідження рослинного і тваринного світу. І всі свої спостереження та дослідження записують до Літопису природи. Щоб навіть через 100 років люди могли дізнатися, як розвивалася природа у Верховинському парку в наш час.
Також чимало уваги в парку приділяємо освітній роботі. Адже ми хочемо, аби кожен мав достатній рівень екологічної культури. Щоб ми не лише любили природу, але й вміли її берегти.
На території парку прокладено еколого-пізнавальні туристичні маршрути та екологічні стежки. Адже тут чимало місць, які є незайманою цивілізацією: джерела та різноманіття фауни і флори. А це сприяє розвитку всіх видів туристичної діяльності.
Щоденна робота працівників НПП "Верховинський" – це не лише збереження природної спадщини та розвиток рекреаційної інфраструктури, але й кропітка науково-дослідна, екологічна, соціально-культурна робота задля охорони та збереження природних багатств нашого краю.