Природно-ландшафтна та історико-культурна цінність гірських теренів Верховинського регіону Українських Карпат.

Автор: Я.Зеленчук І.Зеленчук

До 600-річчя першої письмової згадки про гуцульське село Жаб’є – сучасне селище Верховина.

         Частина І. Ідея науково-дослідного проекту «Збереження і розвиток визначних пам’яток природних ландшафтів та історії і культури Верховинщини в Українських Карпатах».

Гуцульський історико-етнографічний регіон України займає особливе місце в науково-практичних розробках сучасних проектів соціально-економічного та культурно-мистецького розвитку гірської та високогірної території Українських Карпат. В цьому зв’язку, важливим аспектом сприяння відродженню та розвитку Гуцульського регіону України є наукова розробка і практичне втілення важливої  ідеї та прикладного проекту збереження і сталого розвитку Верховинського району в незалежній Україні.

На Верховинщині розташовані багато цінних високогірних природо –  заповідних територій Чорногірського гірського масиву і Чивчино-Гринявських гір в Українських Карпатах, які підпорядковані Карпатському національному природному парку та Національному природному парку «Верховинський».

Велику природну й історичну цінність мають терени селища Верховина, як діючого адміністративно-територіального центру сучасного Верховинського району, Івано-Франківської обл. та самобутнього історико-етнографічного ядра Гуцульського регіону України.

Одним із практичних прикладів наукової розробки концепції збереження та збалансованого розвитку Верховинського гірського району в Українських Карпатах, в умовах нового адміністративно-територіального устрою України, може бути прикладний проект: «Збереження і розвиток визначних пам’яток природних ландшафтів та історії і культури Верховинщини в Українських Карпатах». Він безпосередньо стосується перспектив сталого соціально-економічного розвитку території Верховинського району Івано-Франківської області. Даний проект розроблюється спільними зусиллями працівників Національного природного парку «Верховинський», Відділу освіти Верховинської територіальної громади та активістами ГО «Верховинського центру дослідження і розвитку Гуцульщини».

Ярослав Зеленчук, Іван Зеленчук, Національний природний парк «Верховинський».

 

 

Новини

У Національному природному парку «Верховинський» відбулися загальні збори колективу✅

З ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на території Національного парку «Межигір’я» відбувся фестиваль «ПаркФест: там, де говорить природа». У заході фестивалю, презентуючи природну та культурну спадщину Верховинщини взяли участь директор Михайло Нечай та в.о начальника відділу еко-освіти Михайло Білоголовий. З нагоди цієї події у Національному природному парку «Верховинський» відбулися загальні збори колективу, […]

  • Новини установи

«Друга квартальна зустріч Франкфуртського зоологічного товариства і керівників природоохоронних установ Карпатського регіону”.

Працівники НПП «Верховинський» взяли участь у онлайн зустрічі на тему: «Друга квартальна зустріч Франкфуртського зоологічного товариства і керівників природоохоронних установ Карпатського регіону”.

  • Рекреація
  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи

💙💛 В Еколого-освітньому візит-центрі відбулася особлива подія – еколого-пізнавальна екскурсія для дітей, чиє життя змінила війна.

В Еколого-освітньому візит-центрі відбулася особлива подія – еколого-пізнавальна екскурсія для дітей, чиє життя змінила війна. Це діти , які мають статус постраждалих через воєнний конфлікт – дехто з них є внутрішньо переміщеними особами, інші – втратили рідних або зазнали психологічного тиску через бойові дії. Але сьогоднішній день був не про біль, а про світло, життя […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація