Природоорієнтовані рішення у водному господарстві для досягнення візії України майбутнього з урахуванням адаптації до зміни клімату

Автор: Провідний науковий співробітник ЛЮДМИЛА МАЦАП’ЯК

Працівники науково-дослідного відділу НПП «Верховинський» взяли участь в онлайн-семінарі «Природоорієнтовані рішення у водному господарстві для досягнення візії України майбутнього з урахуванням адаптації до зміни клімату». Організаторами даного семінару були – Всесвітній фонд природи WWF.

Зустріч є частиною загальнонаціонального полілогу «Місце природи в адаптації України до зміни клімату», спрямованого на створення спільного крос-секторального бачення розвитку України з урахуванням необхідності адаптації до зміни клімату та визначення ролі природи в цьому процесі. Зустріч мала на меті визначення кола найгостріших проблем пов’язаних з адаптацією водного господарства до зміни клімату та ознайомлення з концепцією природоорієнтованих рішень, дозволила сформувати спільне бачення ролі природи для адаптації України до зміни клімату через призму водного сектору.

Під час зустрічі присвяченій було опрацювано можливі шляхи адаптації водного сектору до зміни клімату з урахуванням бачення України майбутнього:

  • Яким чином сучасний клімат впливає на стан водойм?
  • Який сучасний стан біорізноманіття водних екосистем?
  • Яка поточна система управління водними ресурсами?
  • Які природоорієнтовані рішення можуть бути застосовані щоб досягти візії?
  • Які підходити управління та практики мають бути змінені?

В 2020 році за підтримки WWF НПП «Верховинський» втілено Проект з відновлення проточності  річки Чорний Черемош (демонтаж залишків кляузи для забезпечення безперешкодного проходу лосося дунайського та  форелі струмкової на нерестові ділянки).

 

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація