Природоорієнтовані рішення у водному господарстві для досягнення візії України майбутнього з урахуванням адаптації до зміни клімату

Автор: Провідний науковий співробітник ЛЮДМИЛА МАЦАП’ЯК

Працівники науково-дослідного відділу НПП «Верховинський» взяли участь в онлайн-семінарі «Природоорієнтовані рішення у водному господарстві для досягнення візії України майбутнього з урахуванням адаптації до зміни клімату». Організаторами даного семінару були – Всесвітній фонд природи WWF.

Зустріч є частиною загальнонаціонального полілогу «Місце природи в адаптації України до зміни клімату», спрямованого на створення спільного крос-секторального бачення розвитку України з урахуванням необхідності адаптації до зміни клімату та визначення ролі природи в цьому процесі. Зустріч мала на меті визначення кола найгостріших проблем пов’язаних з адаптацією водного господарства до зміни клімату та ознайомлення з концепцією природоорієнтованих рішень, дозволила сформувати спільне бачення ролі природи для адаптації України до зміни клімату через призму водного сектору.

Під час зустрічі присвяченій було опрацювано можливі шляхи адаптації водного сектору до зміни клімату з урахуванням бачення України майбутнього:

  • Яким чином сучасний клімат впливає на стан водойм?
  • Який сучасний стан біорізноманіття водних екосистем?
  • Яка поточна система управління водними ресурсами?
  • Які природоорієнтовані рішення можуть бути застосовані щоб досягти візії?
  • Які підходити управління та практики мають бути змінені?

В 2020 році за підтримки WWF НПП «Верховинський» втілено Проект з відновлення проточності  річки Чорний Черемош (демонтаж залишків кляузи для забезпечення безперешкодного проходу лосося дунайського та  форелі струмкової на нерестові ділянки).

 

Новини

Гора Чивчин

Мандруючи територією Парку еколого-пізнавальним туристичним маршрутом «Монастирський», з гори Штефулець Великий 1576м.н.р.м. можна побачити гору Чивчин 1769 м.н.р.м. – це гірський масив у південно-східній частині Українських Карпат. Такий вид має гора Чивчин у травні 2022 р..

  • Без категорії

Європейський день парків

24 травня щорічно в Україні відзначають Європейський день парків, який був проголошений Федерацією ЄВРОПАРК (EUROPARC Federation). Цей день був відзначений вперше у 1999 році. Ця дата була вибрана не випадково – саме 24 травня 1909 року в Швеції був створений перший з дев’яти Європейських національних парків.В НПП “Верховинський” цей день був відзначений заходами, які включили […]

  • Новини установи

Міжнародний день Біорізноманіття

В рамках святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття працівниками Парку проведено тематичну екскурсію для дітей переселенців із Чернігівської області та учнів Верхньоясенівського ліцею вході якої діти наочно ознайомилася із біорізноманіттям Карпатських гір, зокрема регіону, де розташований НПП “Верховинський”, а також отримали листівочки із зображеним флористичним та фауністичним світом. Біорізноманіття Парку представлене 980 видами вищих і нижчих […]

  • Новини установи