Природоорієнтовані рішення у водному господарстві для досягнення візії України майбутнього з урахуванням адаптації до зміни клімату

Автор: Провідний науковий співробітник ЛЮДМИЛА МАЦАП’ЯК

Працівники науково-дослідного відділу НПП «Верховинський» взяли участь в онлайн-семінарі «Природоорієнтовані рішення у водному господарстві для досягнення візії України майбутнього з урахуванням адаптації до зміни клімату». Організаторами даного семінару були – Всесвітній фонд природи WWF.

Зустріч є частиною загальнонаціонального полілогу «Місце природи в адаптації України до зміни клімату», спрямованого на створення спільного крос-секторального бачення розвитку України з урахуванням необхідності адаптації до зміни клімату та визначення ролі природи в цьому процесі. Зустріч мала на меті визначення кола найгостріших проблем пов’язаних з адаптацією водного господарства до зміни клімату та ознайомлення з концепцією природоорієнтованих рішень, дозволила сформувати спільне бачення ролі природи для адаптації України до зміни клімату через призму водного сектору.

Під час зустрічі присвяченій було опрацювано можливі шляхи адаптації водного сектору до зміни клімату з урахуванням бачення України майбутнього:

  • Яким чином сучасний клімат впливає на стан водойм?
  • Який сучасний стан біорізноманіття водних екосистем?
  • Яка поточна система управління водними ресурсами?
  • Які природоорієнтовані рішення можуть бути застосовані щоб досягти візії?
  • Які підходити управління та практики мають бути змінені?

В 2020 році за підтримки WWF НПП «Верховинський» втілено Проект з відновлення проточності  річки Чорний Черемош (демонтаж залишків кляузи для забезпечення безперешкодного проходу лосося дунайського та  форелі струмкової на нерестові ділянки).

 

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація