«Привабливість території НПП «Верховинський»

Автор: М. Бушватюк

Національний природний парк «Верховинський», що розташований у Чивчино-Гринявських горах Верховинського району, має свої туристичні принади. Серед них, 8 еколого-пізнавальних туристичних маршрутів: «Перкалаба – Пробійнівка», «Чемірне», «Скала Баби», «Від джерела «Сірководневе» до джерела «Буркут»», «Монастирський», «Кляуза Лустун», «Цісаревича Рудольфа», «Стежками Лесі Українки».          Маршрути і стежки у Парку промарковані, в особливо цікавих місцях встановлені інформаційні стенди, з яких можна дізнатися детальніше про куточок природи, до якого ви навідались. На протяжних маршрутах облаштовані місця відпочинку. А для бажаючих повного єднання з природою облаштовані майданчики  для розташування наметів та розведення вогню.

Привабливість  рекреаційно-туристичного потенціалу парку велика, всіх цікавинок і не перелічити. Найбільш цікавими локаціями на території Парку є:

мінеральне джерело «Буркут» в урочищі Штефулець, сірководневе джерело  в урочищах Прелучний та Мокрин, геологічна пам’ятка природи «Скала Баби» розташована на горі Команова на висоті 1731метрів над рівнем моря. Саме звідси  бере початок перлина нашого краю річка Чорний Черемош. Гідрологічні споруди: (кляуза) шлюз Кронцпринца Рудольфа в урочищі Прелучний та кляуза Балтагора.

Комплексна пам’ятка природи Каменець, площа 1.0 га, знаходиться на висоті 1420 метрів над рівнем моря, надзвичайно цікава для відвідувачів флористичним та фауністичним різноманіттям.

Є ще одна особливість території на жаль невідома туристичному загалу. Адже саме тут, високо в горах, збереглись величезні площі незайманих  високогірних пралісів і старовікових лісів. Праліси, які не лише несуть у собі пам’ять віків, але й досі служать надійними оберегами гір і долин.

Про найцікавіші рекреаційні місця Парку туристам завжди розкажуть у візит-центрі, а на природно заповідній території вас ознайомлять з  красою і величчю Чивчино-Гринявських гір інспектори ПНДВ.

 

Новини

Перелітні птахи

Працівники відділу еколого- освітньої роботи провели захід в Білоберізькому ліцею присвячений Всесвітньому дню перелітних птахів. Наше заняття – дало змогу дітям відкритися, творчо співпрацювати, креативно мислити, отримати навики плідної роботи в команді та емоційно розвантажитися. Діти вміло відгадували загадки, почули багато цікавої і корисної інформації, яка їм знадобиться для життя в гармонії з природою. Також, […]

  • Екоосвіта

Запрошуємо вас на зустріч з природою у наш Еколого – освітній візит-центр!

В своє професійне свято педагоги Джурівського ліцею, Снятинської міської ради відвідали Еколого – освітній візит-центр. Під час екскурсії наші гості поринули у дивовижний світ Національного природного парку Верховинський. Тож запрошуємо вас на зустріч з природою у наш Еколого – освітній візит-центр!

  • Екоосвіта
  • Мандрівникам
  • Новини установи
  • Рекреація

Працівники НПП Верховинський взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Природоохоронні території України, сучасні виклики та перспективи розвитку»

Працівники НПП Верховинський взяли  участь у міжнародній науково-практичній конференції «Природоохоронні території України, сучасні виклики та перспективи розвитку», яка присвячена 40-річчю від дня створення Природного заповідника “Розточчя”. Конференція відбулась в режимі онлайн 4 жовтня 2024 р. Зокрема публікацію матеріалів підготували: Микола Прокопюк, фахівець з рекреації І категорії на тему: Сучасний стан флори та фауни природних екосистем, […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Рекреація