«Привабливість території НПП «Верховинський»

Автор: М. Бушватюк

Національний природний парк «Верховинський», що розташований у Чивчино-Гринявських горах Верховинського району, має свої туристичні принади. Серед них, 8 еколого-пізнавальних туристичних маршрутів: «Перкалаба – Пробійнівка», «Чемірне», «Скала Баби», «Від джерела «Сірководневе» до джерела «Буркут»», «Монастирський», «Кляуза Лустун», «Цісаревича Рудольфа», «Стежками Лесі Українки».          Маршрути і стежки у Парку промарковані, в особливо цікавих місцях встановлені інформаційні стенди, з яких можна дізнатися детальніше про куточок природи, до якого ви навідались. На протяжних маршрутах облаштовані місця відпочинку. А для бажаючих повного єднання з природою облаштовані майданчики  для розташування наметів та розведення вогню.

Привабливість  рекреаційно-туристичного потенціалу парку велика, всіх цікавинок і не перелічити. Найбільш цікавими локаціями на території Парку є:

мінеральне джерело «Буркут» в урочищі Штефулець, сірководневе джерело  в урочищах Прелучний та Мокрин, геологічна пам’ятка природи «Скала Баби» розташована на горі Команова на висоті 1731метрів над рівнем моря. Саме звідси  бере початок перлина нашого краю річка Чорний Черемош. Гідрологічні споруди: (кляуза) шлюз Кронцпринца Рудольфа в урочищі Прелучний та кляуза Балтагора.

Комплексна пам’ятка природи Каменець, площа 1.0 га, знаходиться на висоті 1420 метрів над рівнем моря, надзвичайно цікава для відвідувачів флористичним та фауністичним різноманіттям.

Є ще одна особливість території на жаль невідома туристичному загалу. Адже саме тут, високо в горах, збереглись величезні площі незайманих  високогірних пралісів і старовікових лісів. Праліси, які не лише несуть у собі пам’ять віків, але й досі служать надійними оберегами гір і долин.

Про найцікавіші рекреаційні місця Парку туристам завжди розкажуть у візит-центрі, а на природно заповідній території вас ознайомлять з  красою і величчю Чивчино-Гринявських гір інспектори ПНДВ.

 

Новини

Дякуємо ЗСУ за день!

29 вересня працівниками НПП “Верховинський”, спільно з Верхньоясенівським старостинським округом та Верхньоясенівською церковною громадою висаджено алею пам’яті туї європейської за загиблими у російсько-українській війні біля Церкви Пресвятої Тройці в с. Верхній Ясенів. Пам’ятаємо! Дякуємо ЗСУ за день! Дякуємо за захист! Хай береже Вас Господь!

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Рекреація

Що таке батарейка, і в чому її небезпека?

Саме на таку тему спеціалісти відділу еколого- освітньої роботи Парку вирішили поговорити із здобувачами освіти Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського. Діти отримали відповідь на питання, яка шкода від батарейок криється в самій  її будові, про шкоду батарейок для навколишнього середовища, а також про шкоду батарейок для людини. І це тільки основне. Але ми ще розповіли дітям, […]

  • Екоосвіта

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта