Робоча зустріч щодо створення українсько-румунського транскордонного біосферного резервату

Автор: Л.Мацап'як

15 грудня на базі Карпатського національного природного парку відбулася робоча зустріч представників національних природних парків (НПП): НПП Карпатський, «Верховинський», «Черемоський» та Карпатського біосферного заповідника,  щодо створення українсько-румунського транскордонного біосферного резервату в Мармароських горах на територіях даних природо-охоронних установ та природного парку «Гори Мармарощини» (Румунія).

Від НПП «Верховинський» у робочій зустрічі взяли участь директор Михайло Нечай та начальник науково-дослідного відділу Ярослав Зеленчук.

Було визначено процедуру створення, функції, механізм управління та основні проблеми транскордонної співпраці, а також було висунуто пропозиції щодо проведення заходів екологічної освіти, моніторингу, обміну досвідом та інформацією між учасниками зустрічі.

Створення українсько-румунського транскордонного біосферного резервату (ТБР), за участі українських та румунських природоохоронних територій в Карпатському єврорегіоні, обумовлено необхідністю збереження ландшафтного та біологічного різноманіття Українських і Румунських Карпат у регіоні Мармароського кристалічного щита, стабілізації екологічної ситуації у верхів’ях басейнів р. Тиси і Прута, покращення охорони цінних високогірних природних комплексів найвищих хребтів Східних Карпат, удосконалення наукових засад управління природними процесами з метою збереження та раціонального використання гірських екосистем.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація