Робоча зустріч щодо створення українсько-румунського транскордонного біосферного резервату

Автор: Л.Мацап'як

15 грудня на базі Карпатського національного природного парку відбулася робоча зустріч представників національних природних парків (НПП): НПП Карпатський, «Верховинський», «Черемоський» та Карпатського біосферного заповідника,  щодо створення українсько-румунського транскордонного біосферного резервату в Мармароських горах на територіях даних природо-охоронних установ та природного парку «Гори Мармарощини» (Румунія).

Від НПП «Верховинський» у робочій зустрічі взяли участь директор Михайло Нечай та начальник науково-дослідного відділу Ярослав Зеленчук.

Було визначено процедуру створення, функції, механізм управління та основні проблеми транскордонної співпраці, а також було висунуто пропозиції щодо проведення заходів екологічної освіти, моніторингу, обміну досвідом та інформацією між учасниками зустрічі.

Створення українсько-румунського транскордонного біосферного резервату (ТБР), за участі українських та румунських природоохоронних територій в Карпатському єврорегіоні, обумовлено необхідністю збереження ландшафтного та біологічного різноманіття Українських і Румунських Карпат у регіоні Мармароського кристалічного щита, стабілізації екологічної ситуації у верхів’ях басейнів р. Тиси і Прута, покращення охорони цінних високогірних природних комплексів найвищих хребтів Східних Карпат, удосконалення наукових засад управління природними процесами з метою збереження та раціонального використання гірських екосистем.

Новини

Лісові мешканці

Працівники  відділу еколого-освітньої роботи   провели захід в закладі дошкільної освіти “Сонечко” в смт. Верховина. Розпочали захід з фізкультхвилинки ,дітки із задоволенням виконували різні вправи . Також ознайомились з лісовими мешканцями і їхніми домівками та правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки  займились ліпленням  лісових  мешканців.

  • Екоосвіта

УВАГА! ОГОЛОШЕНО ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

У зв’язку  з високим рівнем пожежної небезпеки на території Парку посилено режим охорони території від ймовірних пожеж. Тому відповідно до розпорядження дирекції Парку працівниками  служби державної охорони проведено огляд протипожежного обладнання та стан протипожежних водойм та   позачергове навчання з використанням наявного пожежного обладнання. Метою навчань було на практиці відпрацювати тактику, щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних […]

  • Охорона природи

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи