Еколого-пізнавальний туристичний маршрут “Цісаревича Рудольфа”

 • Складність

  середня
 • Протяжність

  13 км
 • Тривалість

  одноденний
 • Кляуза "Шлюз Кронпринца Рудольфа"

  img

  Проходження маршруту починається з правого берега річки Черемош, яка протікає в цьому місці на висоті 960 м над рівнем моря. Маршрут проходить біля кляузи Шлюз Кронпринца Рудольфаспоруджена вона в 1879 році, у природному вузькому місці на річці Перкалаб після її правої притоки потоку Прелучний у верхів’ях Білого Черемошу. Підійдіть до мінерального джерела – сірководневого, яке було розвідане в 1968 р. Джерело має надзвичайно цілющі лікувальні властивості. 

 • Полонина "Прелучна"

  Тут біля стаї можна влаштувати місце тимчасового відпочинку, скуштувати та придбати натуральні молочні продукти, які є частиною історії побуту та звичаїв Гуцульщини. На полонині Прелучний можна побачити родовища покладів родоніту. На маршруті між полонинами Прелучний та Прелуки розташоване озеро, площа якого становить 30 кв.м. У водоймі живуть представники Червоної книги України, такі, як амфібії, тритони карпатський і альпійський. 

 • Гора Василькова

  Рухаючись далі від озера, виходимо на гору Василькова. Вершина є найвищою точкою на маршруті – 1540 м над рівнем моря. Саме звідси відкривається прекрасна панорама Чивчино-Гринявських і Румунських гір, Чорногірських хребтів. На самій вершині стоїть металічний хрест, встановлений людьми в поклін Богу. Подорожуючи красивими природними ландшафтами, вийдете на полонину Глистовата. А звідти до урочища Москотин 47.81074,  24.89555. Та до  кінцевої точки маршруту Перкалаба.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.