Складність
Протяжність
Тривалість
Урочище Перкалаб
Мабуть немає на нашій планеті величнішого витвору природи ніж гори. Вони вражають різноманітністю рельєфу, своєрідністю природних ландшафтів, багатством рослинного і тваринного світу.
Гуцульські Карпати – це унікальна й казкова місцевість, одна лиш згадка про яку гріє душу приємними спогадами чи бажанням відвідати гори. Гуцульська пісня, голос трембіти, запальний танок чи цікавий фестиваль у поєднанні з неповторними пейзажами навік закохають у себе кожного, хто хоч раз тут побував.
кляуза Кронпринца Рудольфа
Проходимо біля кляузи «кронпринца Рудольфа»(гідроспоруда для сплаву лісу), яка названа так в честь сина австрійського цісаря. Франц Йосиф, австрійський цісар з родини Габсбургів, був одним з акціонерів товариства «Експлуатація Карпатських лісів» за панування Австрії. Після трагічної смерті сина, щоб увіковічити свій рід він і назвав кляузу його іменем.
діюча полонина Прелучний
Наш маршрут продовжується до діючої полонини Прелучний, де можна скуштувати та придбати молочну продукцію власного виробництва газди Губчука Степана Степановича, який веде на цій полонині свою господарку.
Далі підходимо до полонини Палениця (в народі Вендярка), яка являється найвищим плоскогір’ям або найбільшим високогір’ям в Україні, висота її над рівнем моря 1750 метрів. З полонини Палениця відкривається прекрасна панорама Румунських гір.
плоскогір'я Палениця
З Палениці ми вирушаємо, біля контрольно – пропускної смуги кордону України з Румунією, до урочища Балтагул. Саме звідси ми підходимо до основної мети нашого маршруту скал – «Баби».
урощиче Балтагур
Скала Баби
Скала «Баби – це частина вертикальних кам’яних скель висотою до 10-12 метрів і периметром до 30 метрів. Для інших територій регіону Українських Карпат дані розміри не є дуже великими, але тут, в умовах близькості до найбільшого плоскогір’я, на якому ми вже побували і яке має назву Палениця, де над горизонтом немає ніяких висот, кам’яні скелі виглядають грандіозно і водночас по королівськи.
Відхилення від маршруту.
Пошкодження об’єктів природи.
Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
Відлов риби будь-якими способами.
Перебування з вогнестрільною зброєю.
Засмічення території, шум.