Розглянуто  статтю пана Петра Тєстова

Нами працівниками установи розглянуто  статтю пана Петра Тєстова – нашого доброго товариша і захисника нашої установи на всіх рівнях за що ми йому щиро вдячні всім колективом.

Нашим спільним заданням являється збереження та примноження природи – адже це наша спільна ціль, тим більше що значна частина території природно- заповідного фонду нашої держави зруйнована війною і для її відродження доведеться прикласти багато зусиль та важкої праці громадян України та працівників ПЗФ.

На минулорічні зауваження автора статті колективом НПП “Верховинський” відреаговано, а саме проведено дві науково-технічні наради, під час яких переглянуто, вивчено та скорочено протипожежні розриви з 57,6га, (13585м3) до 21,8га, (7256м3), що в кінцевому результаті стало менше на 47% та 6200м3 згідно запланованого матеріалами лісовпорядкування до минулорічного перегляду.

Окрім того згідно з рішенням прийнятим на двох нарадах НТР паном Петром Тєстовим було по обіцяно домогтися внесення поправок до законодавчих документів, які регламентують створення протипожежних розривів, які на його думку є шкідливими для природо-заповідного фонду.

Нажаль чинні нормативно-правові акти (зокрема – Постанова КМУ № 612 від 20.05.2022 р.) зобов’язують власників лісів і постійних лісокористувачів, яким і є НПП «Верховинський», з метою зменшення кількості площі лісових пожеж, відповідно до пп. 2 п. 27 вищенаведеної Постанови, здійснювати обмежувальні заходи шляхом, у тому числі створенням протипожежних розривів.

Адміністрацією Парку підготовлено відповідні запити на адреси обласної природоохоронної прокуратури, регіональної екологічної інспекції та Львівської лісовпорядної експедиції з ціллю отримання фахової відповіді щодо правових норм з піднятих питань автором статті.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація