Розглянуто  статтю пана Петра Тєстова

Нами працівниками установи розглянуто  статтю пана Петра Тєстова – нашого доброго товариша і захисника нашої установи на всіх рівнях за що ми йому щиро вдячні всім колективом.

Нашим спільним заданням являється збереження та примноження природи – адже це наша спільна ціль, тим більше що значна частина території природно- заповідного фонду нашої держави зруйнована війною і для її відродження доведеться прикласти багато зусиль та важкої праці громадян України та працівників ПЗФ.

На минулорічні зауваження автора статті колективом НПП “Верховинський” відреаговано, а саме проведено дві науково-технічні наради, під час яких переглянуто, вивчено та скорочено протипожежні розриви з 57,6га, (13585м3) до 21,8га, (7256м3), що в кінцевому результаті стало менше на 47% та 6200м3 згідно запланованого матеріалами лісовпорядкування до минулорічного перегляду.

Окрім того згідно з рішенням прийнятим на двох нарадах НТР паном Петром Тєстовим було по обіцяно домогтися внесення поправок до законодавчих документів, які регламентують створення протипожежних розривів, які на його думку є шкідливими для природо-заповідного фонду.

Нажаль чинні нормативно-правові акти (зокрема – Постанова КМУ № 612 від 20.05.2022 р.) зобов’язують власників лісів і постійних лісокористувачів, яким і є НПП «Верховинський», з метою зменшення кількості площі лісових пожеж, відповідно до пп. 2 п. 27 вищенаведеної Постанови, здійснювати обмежувальні заходи шляхом, у тому числі створенням протипожежних розривів.

Адміністрацією Парку підготовлено відповідні запити на адреси обласної природоохоронної прокуратури, регіональної екологічної інспекції та Львівської лісовпорядної експедиції з ціллю отримання фахової відповіді щодо правових норм з піднятих питань автором статті.

Новини

Фахівці НПП «Верховинський» провели дводенну еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь»

    Фахівці НПП «Верховинський» провели еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь», 20 березня з учнями Верхньоясенівського ліцею та 21 березня з учнями Криворівнянського ліцею.     Екскурсія проходила за маршрутомЕколого-освітній візит-центр пр.Голиці с.Ільці екологічна стежка «Гучівка» струмок Жаб’євський пр.Рикалівка с.Замагора музей Гната Хоткевича с.Красноїлля музей Флори і Фауни с.Устеріки місце злиття […]

  • Екоосвіта
  • Новини установи
  • Рекреація

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. Частина ІХ. Художній образ Верховинсього регіону Українських Карпат в трьох літературних творах Івана Франка.

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. «Івана Франка вважають не тільки видатним письменником, політиком та науковцем, а й батьком-засновником українського туризму. Він сам був завзятим мандрівником, прихильником «зеленого», гірського туризму, учасником і організатором цілої низки групових мандрівок та етнографічних і краєзнавчих експедицій в Галичині. Географія його подорожей охоплює не […]

  • Науково-дослідний відділ