Семінар на тему: «Наближене до природи лісівництво, як шлях до відновлення та адаптації до зміни клімату лісів України»

Автор: І. Коляджин

Нещодавно відбувся онлайн-семінар на тему: «Наближене до природи лісівництво, як шлях до відновлення та адаптації до зміни клімату лісів України». В заході взяли участь співробітники департаментів екології та природних ресурсів ОДА, обласних управлінь ЛМГ, національних природних парків, заповідників, галузевих університетів і інститутів, представники інших природоохоронних організацій, а також аспіранти та науковці.

Семінар відкрила  Олеся Петрович, менеджер з природоохоронної роботи, WWF-Україна та привітала учасників.

Ганна Лобченко, менеджер напряму «Ліси» WWF-Україна виступила з презентацією на тему: «Наближене до природи лісівництво у Лісовій стратегії ЄС на 2030 рік».

Галина Левіна, юристка ГО «ЕкоПраво-Київ», к.ю.н., експертка WWF-Україна виступила з доповіддю: «Законодавчі виклики впровадження наближеного до природи лісівництва у Порядок денний реформ України», що супроводжувалася мультимедійними слайдами. Особлива увага акцентувалася збереженню природних лісів на законодавчому рівні.

Микола Чернявський, доцент кафедри екології Національного лісотехнічного університету України, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, експерт WWF-Україна виступив з мультимедійною презентацією на тему: «Наближене до природи лісівництво для лісів України». В доповіді він розкрив суть, продуктивність лісів та перспективи ведення наближеного до природи лісівництва в лісах України.

В обговоренні також брали участь спеціалісти від НПП «Верховинський». Матеріали семінару будуть використані для  подальшої  розробки рекомендацій щодо механізмів впровадження наближеного до природи лісівництва у законодавство.

Новини

Зимовий облік фауни

З метою встановлення місць перебування диких тварин, їх територіального розміщення та чисельності  на території НПП «Верховинський», працівниками служби державної охорони  проводиться щорічний облік фонових видів тварин по першому постійному снігу. Облік здійснюється у всіх природоохоронних науково дослідних відділеннях одночасно в один день, при випаданні першого снігу. Такий метод дозволяє одержувати більш вірні дані з обліку […]

  • Охорона природи

Природознавчі описи давніх смерекових пралісів Гринявських гір.

Природно-заповідна територія Національного природного парку «Верховинський» знаходиться у високогір’ї Чивчино-Гринявських гір, в найбільш віддаленій та важкодоступній, південній частині Верховинщини. Наша установа займається охороною, відтворенням та рекреаційним використанням основних лісових природних комплексів і об’єктів на своєму терені. На більшості території Парку ростуть хвойні ліси із малою домішкою листяних дерев, основу яких становлять дерева загальновідомої ялини європейської […]

  • Науково-дослідний відділ