Семінар на тему: «Наближене до природи лісівництво, як шлях до відновлення та адаптації до зміни клімату лісів України»

Автор: І. Коляджин

Нещодавно відбувся онлайн-семінар на тему: «Наближене до природи лісівництво, як шлях до відновлення та адаптації до зміни клімату лісів України». В заході взяли участь співробітники департаментів екології та природних ресурсів ОДА, обласних управлінь ЛМГ, національних природних парків, заповідників, галузевих університетів і інститутів, представники інших природоохоронних організацій, а також аспіранти та науковці.

Семінар відкрила  Олеся Петрович, менеджер з природоохоронної роботи, WWF-Україна та привітала учасників.

Ганна Лобченко, менеджер напряму «Ліси» WWF-Україна виступила з презентацією на тему: «Наближене до природи лісівництво у Лісовій стратегії ЄС на 2030 рік».

Галина Левіна, юристка ГО «ЕкоПраво-Київ», к.ю.н., експертка WWF-Україна виступила з доповіддю: «Законодавчі виклики впровадження наближеного до природи лісівництва у Порядок денний реформ України», що супроводжувалася мультимедійними слайдами. Особлива увага акцентувалася збереженню природних лісів на законодавчому рівні.

Микола Чернявський, доцент кафедри екології Національного лісотехнічного університету України, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, експерт WWF-Україна виступив з мультимедійною презентацією на тему: «Наближене до природи лісівництво для лісів України». В доповіді він розкрив суть, продуктивність лісів та перспективи ведення наближеного до природи лісівництва в лісах України.

В обговоренні також брали участь спеціалісти від НПП «Верховинський». Матеріали семінару будуть використані для  подальшої  розробки рекомендацій щодо механізмів впровадження наближеного до природи лісівництва у законодавство.

Новини

Лісові мешканці

Працівники  відділу еколого-освітньої роботи   провели захід в закладі дошкільної освіти “Сонечко” в смт. Верховина. Розпочали захід з фізкультхвилинки ,дітки із задоволенням виконували різні вправи . Також ознайомились з лісовими мешканцями і їхніми домівками та правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки  займились ліпленням  лісових  мешканців.

  • Екоосвіта

УВАГА! ОГОЛОШЕНО ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

У зв’язку  з високим рівнем пожежної небезпеки на території Парку посилено режим охорони території від ймовірних пожеж. Тому відповідно до розпорядження дирекції Парку працівниками  служби державної охорони проведено огляд протипожежного обладнання та стан протипожежних водойм та   позачергове навчання з використанням наявного пожежного обладнання. Метою навчань було на практиці відпрацювати тактику, щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних […]

  • Охорона природи

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи