СЕМІНАР ПРО СПІВЖИТТЯ ЛЮДИНИ ТА ХИЖИХ ТВАРИН

Автор: Ярослав Зеленчук Начальник науково-дослідного відділу

Минулого тижня, 18 лютого 2022 року, відбувся онлайн-семінар на тему: «Співіснування з великими хижими тваринами в Українських Карпатах – аналіз конфліктів між людиною та дикою природою і способи їх запобігання», що організувала громадська спілка «Всесвітній фонд природи Україна» WWF-Ukraine.

Богдан Вихор, кандидат біологічних наук, директор WWF-Україна відкрив семінар та привітав учасників.

Роман Черепанин, керівник проекту LIFE Eurolargecarnivores доповів про основні цілі проекту, роль великих хижаків (вовка, рисі та ведмедя) в дикій природі і заходи щодо їх збереження в Карпатах.

Світлана Кудренко – (за контрактом з Інститутом Елмауера) представила доповідь, що супроводжувалися мультимедійними слайдами: «Аналіз результатів опитування щодо нападів великих хижаків на ферми та пасіки в Українських Карпатах – «Співіснування між фермерами та великими хижаками в Українських Карпатах»».

Географічний розподіл відомостей про напади хижих тварин на свійських в південній частині Українських Карпат

Діаграма кількості пораненої / вбитої худоби в південній частині Українських Карпат

Розподіл нападів великих хижаків

 

Галина Левіна – юристка ГО «ЕкоПраво-Київ» представила презентацію з доповіддю: «Правові засади відшкодування в Україні шкоди, завданої великими хижаками: ведмедем бурим, риссю євразійською, вовком сірим».

Презентація про правові засади відшкодування шкоди завданої хижаками

В обговоренні взяли участь Каі Елмауер, експерт Інституту Елмауера, Ігор Дикий та Остап Решетило, доценти кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Від НПП «Верховинський» в онлайн-семінарі взяли участь Ярослав Зеленчук та Іван Коляджин. В обговоренні, начальник науково-дослідного відділу Ярослав Зеленчук, звернув увагу на державне відшкодування вбитих свійських тварин хижаками, що мало місце в минулому.

По підсумках семінару прийнято рішення про розробку законопроектів щодо державного відшкодування шкоди власникам свійських тварин, які загинули внаслідок нападів великих хижаків.

 

 

Новини

📌Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку🏞

Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку з метою обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Лостун», «Чивчин», «Монастирський» та цікаві туристичні локації: г. Чивчин, болото Висяче, Мокринів Камінь, Кляуза Лостун, Кляуза Лостунець, пол. […]

  • Рекреація
  • Мандрівникам
  • Охорона природи

🎣 27 червня – Всесвітній день рибальства 🌍

27 червня – Всесвітній день рибальства Сьогодні згадуємо чудовий день біля озера, коли ми разом з дітками вирушили на риболовлю. Сонце лагідно світило, вода блищала, а маленькі рибалки з захопленням опановували перші навички – хтось тримав вудилище вперше, а хтось уже вчив інших. Але для нас це був не просто відпочинок. Ми говорили з дітьми […]

  • Рекреація
  • Екоосвіта

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах — це стратегічна ініціатива, яка дає рисі й ведмедеві шанс на довготривале збереження через об’єднання зусиль України та Румунії. Він створює умови для природного життя, безпечної міграції та стабільної популяції великих хижаків у одному з найбільш біорізноманітних регіонів Європи. Міжнародна співпраця у природоохоронній сфері є надзвичайно важливою для збереження біорізноманіття […]

  • Охорона природи
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи