СЕМІНАР ПРО СПІВЖИТТЯ ЛЮДИНИ ТА ХИЖИХ ТВАРИН

Автор: Ярослав Зеленчук Начальник науково-дослідного відділу

Минулого тижня, 18 лютого 2022 року, відбувся онлайн-семінар на тему: «Співіснування з великими хижими тваринами в Українських Карпатах – аналіз конфліктів між людиною та дикою природою і способи їх запобігання», що організувала громадська спілка «Всесвітній фонд природи Україна» WWF-Ukraine.

Богдан Вихор, кандидат біологічних наук, директор WWF-Україна відкрив семінар та привітав учасників.

Роман Черепанин, керівник проекту LIFE Eurolargecarnivores доповів про основні цілі проекту, роль великих хижаків (вовка, рисі та ведмедя) в дикій природі і заходи щодо їх збереження в Карпатах.

Світлана Кудренко – (за контрактом з Інститутом Елмауера) представила доповідь, що супроводжувалися мультимедійними слайдами: «Аналіз результатів опитування щодо нападів великих хижаків на ферми та пасіки в Українських Карпатах – «Співіснування між фермерами та великими хижаками в Українських Карпатах»».

Географічний розподіл відомостей про напади хижих тварин на свійських в південній частині Українських Карпат

Діаграма кількості пораненої / вбитої худоби в південній частині Українських Карпат

Розподіл нападів великих хижаків

 

Галина Левіна – юристка ГО «ЕкоПраво-Київ» представила презентацію з доповіддю: «Правові засади відшкодування в Україні шкоди, завданої великими хижаками: ведмедем бурим, риссю євразійською, вовком сірим».

Презентація про правові засади відшкодування шкоди завданої хижаками

В обговоренні взяли участь Каі Елмауер, експерт Інституту Елмауера, Ігор Дикий та Остап Решетило, доценти кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Від НПП «Верховинський» в онлайн-семінарі взяли участь Ярослав Зеленчук та Іван Коляджин. В обговоренні, начальник науково-дослідного відділу Ярослав Зеленчук, звернув увагу на державне відшкодування вбитих свійських тварин хижаками, що мало місце в минулому.

По підсумках семінару прийнято рішення про розробку законопроектів щодо державного відшкодування шкоди власникам свійських тварин, які загинули внаслідок нападів великих хижаків.

 

 

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація