СЕМІНАР ПРО СПІВЖИТТЯ ЛЮДИНИ ТА ХИЖИХ ТВАРИН

Автор: Ярослав Зеленчук Начальник науково-дослідного відділу

Минулого тижня, 18 лютого 2022 року, відбувся онлайн-семінар на тему: «Співіснування з великими хижими тваринами в Українських Карпатах – аналіз конфліктів між людиною та дикою природою і способи їх запобігання», що організувала громадська спілка «Всесвітній фонд природи Україна» WWF-Ukraine.

Богдан Вихор, кандидат біологічних наук, директор WWF-Україна відкрив семінар та привітав учасників.

Роман Черепанин, керівник проекту LIFE Eurolargecarnivores доповів про основні цілі проекту, роль великих хижаків (вовка, рисі та ведмедя) в дикій природі і заходи щодо їх збереження в Карпатах.

Світлана Кудренко – (за контрактом з Інститутом Елмауера) представила доповідь, що супроводжувалися мультимедійними слайдами: «Аналіз результатів опитування щодо нападів великих хижаків на ферми та пасіки в Українських Карпатах – «Співіснування між фермерами та великими хижаками в Українських Карпатах»».

Географічний розподіл відомостей про напади хижих тварин на свійських в південній частині Українських Карпат

Діаграма кількості пораненої / вбитої худоби в південній частині Українських Карпат

Розподіл нападів великих хижаків

 

Галина Левіна – юристка ГО «ЕкоПраво-Київ» представила презентацію з доповіддю: «Правові засади відшкодування в Україні шкоди, завданої великими хижаками: ведмедем бурим, риссю євразійською, вовком сірим».

Презентація про правові засади відшкодування шкоди завданої хижаками

В обговоренні взяли участь Каі Елмауер, експерт Інституту Елмауера, Ігор Дикий та Остап Решетило, доценти кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Від НПП «Верховинський» в онлайн-семінарі взяли участь Ярослав Зеленчук та Іван Коляджин. В обговоренні, начальник науково-дослідного відділу Ярослав Зеленчук, звернув увагу на державне відшкодування вбитих свійських тварин хижаками, що мало місце в минулому.

По підсумках семінару прийнято рішення про розробку законопроектів щодо державного відшкодування шкоди власникам свійських тварин, які загинули внаслідок нападів великих хижаків.

 

 

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ