«Сезон тиші»

Автор: Н. Кубайчук

На даний період на території НПП «Верховинський» «Сезон тиші» – цей природоохоронний захід метою якого є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження.

Згідно із Законом України «Про тваринний світ» у цей час забороняється проведення робіт і заходів, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою (проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Службою державної охорони розроблено ряд  заходів щодо посилення режиму охорони території НПП «Верховинський». Посилено патрулювання території парку, особливо у місцях перебування та міграції диких тварин а також охорону меж  з прилеглими територіями.

Закликаємо громадян бути свідомими та дотримуватися вимог щодо охорони середовища перебування диких тварин. Два з половиною місяці сезону тиші – це наша з вами данина природі. В цей нелегкий період для людства пам’ятаймо, що ми всі несемо пряму відповідальність за своїх «братів менших».

Сліди тетерука

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ