Сьогодні НПП «Верховинський» відзначає 11-ти річчя трудової діяльності.

Автор: Адміністрація парку

 

Указом Президента України № 58,  від 22 січня 2010 року, було створено НПП «Верховинський» на території Чивчино – Гринявських гір в межах Верховинського району і його площа складає 12022,9 га земель державної власності. Територія Парку поділена на чотири функціональних зони: заповідна – 5917,7 га (49,22% від загальної площі); зона регульованої рекреації – 3609,1 га  (30,02%), зона стаціонарної рекреації -25,7 га (0,21%); господарська зона – 2470,4 га (20,55%). Імплементація Указу відбулася 21 листопада  2011 року реєстрацією юридичної особи.

За період роботи установи виконуються на належному рівні природоохоронна, науково-дослідна, рекреаційна, еколого-освітня діяльність.

З нагоди 11-ти річчя трудової діяльності НПП «Верховинський», відбулася святкова нарада, під час якої було обговорено досягнення за період функціонування та накреслено перспективи подальшого розвитку установи.

За допомогою презентаційних матеріалів було продемонстровано роботу Національного парку «Гори Родня»  та обговорено робочу поїздку на територію Румуніїю. Метою якої була зустріч працівників НПП «Верховинський» з спеціалістами Національного парку «Гори Родня»,  як потенційних партнерів з реалізації міжнародних проектів та впровадження в Україні Лімського плану дій для Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» та її Всесвітньої мережі біосферних резерватів на період до 2025 року.

 

 

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ