Сьогодні НПП «Верховинський» відзначає 11-ти річчя трудової діяльності.

Автор: Адміністрація парку

 

Указом Президента України № 58,  від 22 січня 2010 року, було створено НПП «Верховинський» на території Чивчино – Гринявських гір в межах Верховинського району і його площа складає 12022,9 га земель державної власності. Територія Парку поділена на чотири функціональних зони: заповідна – 5917,7 га (49,22% від загальної площі); зона регульованої рекреації – 3609,1 га  (30,02%), зона стаціонарної рекреації -25,7 га (0,21%); господарська зона – 2470,4 га (20,55%). Імплементація Указу відбулася 21 листопада  2011 року реєстрацією юридичної особи.

За період роботи установи виконуються на належному рівні природоохоронна, науково-дослідна, рекреаційна, еколого-освітня діяльність.

З нагоди 11-ти річчя трудової діяльності НПП «Верховинський», відбулася святкова нарада, під час якої було обговорено досягнення за період функціонування та накреслено перспективи подальшого розвитку установи.

За допомогою презентаційних матеріалів було продемонстровано роботу Національного парку «Гори Родня»  та обговорено робочу поїздку на територію Румуніїю. Метою якої була зустріч працівників НПП «Верховинський» з спеціалістами Національного парку «Гори Родня»,  як потенційних партнерів з реалізації міжнародних проектів та впровадження в Україні Лімського плану дій для Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» та її Всесвітньої мережі біосферних резерватів на період до 2025 року.

 

 

Новини

Зимовий облік фауни

З метою встановлення місць перебування диких тварин, їх територіального розміщення та чисельності  на території НПП «Верховинський», працівниками служби державної охорони  проводиться щорічний облік фонових видів тварин по першому постійному снігу. Облік здійснюється у всіх природоохоронних науково дослідних відділеннях одночасно в один день, при випаданні першого снігу. Такий метод дозволяє одержувати більш вірні дані з обліку […]

  • Охорона природи

Природознавчі описи давніх смерекових пралісів Гринявських гір.

Природно-заповідна територія Національного природного парку «Верховинський» знаходиться у високогір’ї Чивчино-Гринявських гір, в найбільш віддаленій та важкодоступній, південній частині Верховинщини. Наша установа займається охороною, відтворенням та рекреаційним використанням основних лісових природних комплексів і об’єктів на своєму терені. На більшості території Парку ростуть хвойні ліси із малою домішкою листяних дерев, основу яких становлять дерева загальновідомої ялини європейської […]

  • Науково-дослідний відділ