Співробітництво Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027

Автор: Ярослав Зеленчук

На початку 2023 року, комісією Європейського союзу об’явлено нову транскордонну програму співробітництва Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027, з пріоритетами збереження біорізноманіття та розвитку туризму, що співпадає з завданнями національних природних парків.
Днями на запрошення голови Фундації українських гуцулів Румунії – пана Василя Поповича відбулася робоча поїздка директора Національного природного парку “Верховинський” – Михайла Нечая та директора Національний природний парк “Черемоський” National Park “Cheremoskyi”Національного природного парку “Черемоський” – Романа Єреми для пошуку потенційних партнерів з впровадження міжнародних проєктів в транскордонному регіоні. Делегація відвідала Національний природний парк Калімані, що розташований в Сучавському повіті. Директор Парку, пан Басараб Бірладеану познайомив гостей з територією природоохоронної установи, його основними здобутками та перспективними ідеями, що можуть стати основою спільних проєктів. Приємні враження залишилися у присутніх також від відвідин візит-центру Національного природного парку Калімані. Сучасна експозиція, інтерактивні елементи, художня візуалізація, доступна інтерпретація природи та оглядова вежа є родзинкою цього візит-центру.
Другою, не менш знаковою зустріччю, стало відвідини Державного конезаводу з розведення гуцульської аборигенної породи коней в Лучині. Директор розплідника Міхаела Сарафеску, презентувала заклад, познайомила з особливостями його функціонування та продемонструвала найбільш еталонні родоводи коней. Загалом тут утримується більше 400 коней гуцульської породи які є надзвичайно пристосованими до гірських умов та кінного туризму, певний досвід в розвитку якого є також в Національному природному парку “Верховинський”.
Завершилася поїздка підписанням меморандуму про співпрацю в плані написання, подання та реалізації міжнародних транскордонних проектів між головою Повітової організації з менеджменту дестинацій (агенції туризму) Мармарощини – Паула Андрея Хабіни, головою Фундації українських гуцулів Румунії – Василем Поповичем з Румунії та директорами Національних природних парків “Верховинський” та “Черемоський” з України.

Новини

Обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне».

Працівники відділу рекреації спільно з працівниками Прикордонного ПНДВ здійснили експедицію на територію Парку з метою обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне». Подорожуючи даним маршрутом можна помилуватися Чивчино – Гринявським хребтом з найвищою точкою парку горою Чивчин, Мармароським масивом та річкою Чорний Черемош. Детальніше за посиланням: https://verkhovynskyi-park.in.ua/route/ekoloho-piznavalnyy-turystychnyy-marshrut-chemirne Загальна протяжність […]

  • Рекреація

Тренінг для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС»

Працівники науково-дослідного відділу НПП Верховинський» Людмила Мацап’як та Алла Зітенюк взяли участь у тренінгу для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС» який відбувся 16-17 жовтня у місті Львові за підтримки Міжнародного фонду відродження у рамках проєкту «На шляху до членства в ЄС: адвокація екологічних і кліматичних питань», що реалізується Ресурсно-аналітичним центром […]

  • Науково-дослідний відділ