Співробітництво Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027

Автор: Ярослав Зеленчук

На початку 2023 року, комісією Європейського союзу об’явлено нову транскордонну програму співробітництва Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027, з пріоритетами збереження біорізноманіття та розвитку туризму, що співпадає з завданнями національних природних парків.
Днями на запрошення голови Фундації українських гуцулів Румунії – пана Василя Поповича відбулася робоча поїздка директора Національного природного парку “Верховинський” – Михайла Нечая та директора Національний природний парк “Черемоський” National Park “Cheremoskyi”Національного природного парку “Черемоський” – Романа Єреми для пошуку потенційних партнерів з впровадження міжнародних проєктів в транскордонному регіоні. Делегація відвідала Національний природний парк Калімані, що розташований в Сучавському повіті. Директор Парку, пан Басараб Бірладеану познайомив гостей з територією природоохоронної установи, його основними здобутками та перспективними ідеями, що можуть стати основою спільних проєктів. Приємні враження залишилися у присутніх також від відвідин візит-центру Національного природного парку Калімані. Сучасна експозиція, інтерактивні елементи, художня візуалізація, доступна інтерпретація природи та оглядова вежа є родзинкою цього візит-центру.
Другою, не менш знаковою зустріччю, стало відвідини Державного конезаводу з розведення гуцульської аборигенної породи коней в Лучині. Директор розплідника Міхаела Сарафеску, презентувала заклад, познайомила з особливостями його функціонування та продемонструвала найбільш еталонні родоводи коней. Загалом тут утримується більше 400 коней гуцульської породи які є надзвичайно пристосованими до гірських умов та кінного туризму, певний досвід в розвитку якого є також в Національному природному парку “Верховинський”.
Завершилася поїздка підписанням меморандуму про співпрацю в плані написання, подання та реалізації міжнародних транскордонних проектів між головою Повітової організації з менеджменту дестинацій (агенції туризму) Мармарощини – Паула Андрея Хабіни, головою Фундації українських гуцулів Румунії – Василем Поповичем з Румунії та директорами Національних природних парків “Верховинський” та “Черемоський” з України.

Новини

Відбулось чергове засідання Науково-технічної ради та робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

8 липня 2024 року в адміністрації Національного природного парку «Верховинський» відбулось чергове засідання Науково-технічної ради, а також п’ята робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський» організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Метою даних засідань було представлення, обговорення […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

День працівника природно-заповідної справи святкуємо з найменшими

Щорічно 7 липня в Україні своє професійне свято відзначають працівники природно-заповідної справи. З нагоди свята фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели тематичний захід в закладі дошкільної освіти «Сонечко» в смт. Верховина. А щоб  зацікавити маленьких слухачів звичайно ж з ними потрібно погратися. І спільно ми погралися в ігри, в ході яких дітки довідалися: про […]

  • Екоосвіта

Робота СДО на території  Парку

Працівниками СДО проведено рейдову перевірку по території Парку щодо недопущення правопорушень природоохоронного режиму, запобіганню випадків пожеж під час пожежонебезпечного періоду та випадків браконьєрства, також особливу увагу було звернено на появу ознак погіршення стану лісових насаджень по території парку,  появи шкідників. Під час рейду використовується додаток Smart встановлений на смартфонах, що дозволяє проаналізувати роботу служби державної охорони. Дослідження […]

  • Охорона природи