Співробітництво Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027

Автор: Ярослав Зеленчук

На початку 2023 року, комісією Європейського союзу об’явлено нову транскордонну програму співробітництва Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027, з пріоритетами збереження біорізноманіття та розвитку туризму, що співпадає з завданнями національних природних парків.
Днями на запрошення голови Фундації українських гуцулів Румунії – пана Василя Поповича відбулася робоча поїздка директора Національного природного парку “Верховинський” – Михайла Нечая та директора Національний природний парк “Черемоський” National Park “Cheremoskyi”Національного природного парку “Черемоський” – Романа Єреми для пошуку потенційних партнерів з впровадження міжнародних проєктів в транскордонному регіоні. Делегація відвідала Національний природний парк Калімані, що розташований в Сучавському повіті. Директор Парку, пан Басараб Бірладеану познайомив гостей з територією природоохоронної установи, його основними здобутками та перспективними ідеями, що можуть стати основою спільних проєктів. Приємні враження залишилися у присутніх також від відвідин візит-центру Національного природного парку Калімані. Сучасна експозиція, інтерактивні елементи, художня візуалізація, доступна інтерпретація природи та оглядова вежа є родзинкою цього візит-центру.
Другою, не менш знаковою зустріччю, стало відвідини Державного конезаводу з розведення гуцульської аборигенної породи коней в Лучині. Директор розплідника Міхаела Сарафеску, презентувала заклад, познайомила з особливостями його функціонування та продемонструвала найбільш еталонні родоводи коней. Загалом тут утримується більше 400 коней гуцульської породи які є надзвичайно пристосованими до гірських умов та кінного туризму, певний досвід в розвитку якого є також в Національному природному парку “Верховинський”.
Завершилася поїздка підписанням меморандуму про співпрацю в плані написання, подання та реалізації міжнародних транскордонних проектів між головою Повітової організації з менеджменту дестинацій (агенції туризму) Мармарощини – Паула Андрея Хабіни, головою Фундації українських гуцулів Румунії – Василем Поповичем з Румунії та директорами Національних природних парків “Верховинський” та “Черемоський” з України.

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ