Співробітництво Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027

Автор: Ярослав Зеленчук

На початку 2023 року, комісією Європейського союзу об’явлено нову транскордонну програму співробітництва Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027, з пріоритетами збереження біорізноманіття та розвитку туризму, що співпадає з завданнями національних природних парків.
Днями на запрошення голови Фундації українських гуцулів Румунії – пана Василя Поповича відбулася робоча поїздка директора Національного природного парку “Верховинський” – Михайла Нечая та директора Національний природний парк “Черемоський” National Park “Cheremoskyi”Національного природного парку “Черемоський” – Романа Єреми для пошуку потенційних партнерів з впровадження міжнародних проєктів в транскордонному регіоні. Делегація відвідала Національний природний парк Калімані, що розташований в Сучавському повіті. Директор Парку, пан Басараб Бірладеану познайомив гостей з територією природоохоронної установи, його основними здобутками та перспективними ідеями, що можуть стати основою спільних проєктів. Приємні враження залишилися у присутніх також від відвідин візит-центру Національного природного парку Калімані. Сучасна експозиція, інтерактивні елементи, художня візуалізація, доступна інтерпретація природи та оглядова вежа є родзинкою цього візит-центру.
Другою, не менш знаковою зустріччю, стало відвідини Державного конезаводу з розведення гуцульської аборигенної породи коней в Лучині. Директор розплідника Міхаела Сарафеску, презентувала заклад, познайомила з особливостями його функціонування та продемонструвала найбільш еталонні родоводи коней. Загалом тут утримується більше 400 коней гуцульської породи які є надзвичайно пристосованими до гірських умов та кінного туризму, певний досвід в розвитку якого є також в Національному природному парку “Верховинський”.
Завершилася поїздка підписанням меморандуму про співпрацю в плані написання, подання та реалізації міжнародних транскордонних проектів між головою Повітової організації з менеджменту дестинацій (агенції туризму) Мармарощини – Паула Андрея Хабіни, головою Фундації українських гуцулів Румунії – Василем Поповичем з Румунії та директорами Національних природних парків “Верховинський” та “Черемоський” з України.

Новини

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи

“Підземний світ Карпат”

Фахівці відділу екоосвіти не тільки отримали книги “Підземний світ Карпат”, а й спільно з іншими спеціалістами Парків взяли участь у вебінарі, під час якого довідалися цікаву інформацію і застосували знання на практиці. Велика подяка, Франкфуртське зоологічне товариство в Україні // FZS Ukraine? книги надзвичайно цікаві та пізнавальні для нас і наших слухачів.

  • Екоосвіта