Співробітництво Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027

Автор: Ярослав Зеленчук

На початку 2023 року, комісією Європейського союзу об’явлено нову транскордонну програму співробітництва Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027, з пріоритетами збереження біорізноманіття та розвитку туризму, що співпадає з завданнями національних природних парків.
Днями на запрошення голови Фундації українських гуцулів Румунії – пана Василя Поповича відбулася робоча поїздка директора Національного природного парку “Верховинський” – Михайла Нечая та директора Національний природний парк “Черемоський” National Park “Cheremoskyi”Національного природного парку “Черемоський” – Романа Єреми для пошуку потенційних партнерів з впровадження міжнародних проєктів в транскордонному регіоні. Делегація відвідала Національний природний парк Калімані, що розташований в Сучавському повіті. Директор Парку, пан Басараб Бірладеану познайомив гостей з територією природоохоронної установи, його основними здобутками та перспективними ідеями, що можуть стати основою спільних проєктів. Приємні враження залишилися у присутніх також від відвідин візит-центру Національного природного парку Калімані. Сучасна експозиція, інтерактивні елементи, художня візуалізація, доступна інтерпретація природи та оглядова вежа є родзинкою цього візит-центру.
Другою, не менш знаковою зустріччю, стало відвідини Державного конезаводу з розведення гуцульської аборигенної породи коней в Лучині. Директор розплідника Міхаела Сарафеску, презентувала заклад, познайомила з особливостями його функціонування та продемонструвала найбільш еталонні родоводи коней. Загалом тут утримується більше 400 коней гуцульської породи які є надзвичайно пристосованими до гірських умов та кінного туризму, певний досвід в розвитку якого є також в Національному природному парку “Верховинський”.
Завершилася поїздка підписанням меморандуму про співпрацю в плані написання, подання та реалізації міжнародних транскордонних проектів між головою Повітової організації з менеджменту дестинацій (агенції туризму) Мармарощини – Паула Андрея Хабіни, головою Фундації українських гуцулів Румунії – Василем Поповичем з Румунії та директорами Національних природних парків “Верховинський” та “Черемоський” з України.

Новини

Дякуємо ЗСУ за день!

29 вересня працівниками НПП “Верховинський”, спільно з Верхньоясенівським старостинським округом та Верхньоясенівською церковною громадою висаджено алею пам’яті туї європейської за загиблими у російсько-українській війні біля Церкви Пресвятої Тройці в с. Верхній Ясенів. Пам’ятаємо! Дякуємо ЗСУ за день! Дякуємо за захист! Хай береже Вас Господь!

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Рекреація

Що таке батарейка, і в чому її небезпека?

Саме на таку тему спеціалісти відділу еколого- освітньої роботи Парку вирішили поговорити із здобувачами освіти Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського. Діти отримали відповідь на питання, яка шкода від батарейок криється в самій  її будові, про шкоду батарейок для навколишнього середовища, а також про шкоду батарейок для людини. І це тільки основне. Але ми ще розповіли дітям, […]

  • Екоосвіта

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта