Сприяння розвитку науки в регіоні

Автор: Л. Мацап’як

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних наук, професора кафедри ботаніки Херсонського державного університету,  провідного ліхенолога України – Олександра Ходосовцева, та Анною Аркадіївною Куземко – докторині біологічних наук, провідної наукової співробітниці Інституту ботаніки НАН України, також членкиня виконавчого комітету Євразійської степової групи (Eurasian Dry Grassland Group – EDGG),  міжнародної робочої групи «Огляд рослинності Європи» (European Vegetation Survey) та Міжнародної асоціації науки про рослинність (International Association for Vegetation Science).

З часів створення Національного природного парку «Верховинський» у проєкті організації запланована інвентаризація лишайників та ліхенофільних грибів, як одна з найчисленіших та найневивченіших груп.

Актуальність дослідження полягає в тому що лишайники є індикаторами екологічної цілісності лісових ценозів. Завдяки чому можна виокремити найрепрезентативніші ділянки старовікових лісів і зосередити природоохоронні зусилля для їх охорони. Також, забезпечити організацію моніторингу за раритетною складовою парку, зокрема за видами, що включені до Червоної книги  України.

В результаті плідної роботи були окреслені перспективи майбутніх флористичних наукових досліджень, зокрема дослідження лишайників та ліхенофільних грибів, дослідження біотопів НПП «Верховинський», та флори загалом.

Хочемо висловити щиру вдячність за тісну співпрацю та підтримку у розвитку природничої науки в регіоні Українських Карпат, а саме Чивчино-Гринявських гір зокрема Національного природного парку «Верховинський». Результати такої співпраці і є фундаментом для аргументування збереження особливо цінних ядер природно-заповідного фонду України.

 

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація