Сприяння розвитку науки в регіоні

Автор: Л. Мацап’як

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних наук, професора кафедри ботаніки Херсонського державного університету,  провідного ліхенолога України – Олександра Ходосовцева, та Анною Аркадіївною Куземко – докторині біологічних наук, провідної наукової співробітниці Інституту ботаніки НАН України, також членкиня виконавчого комітету Євразійської степової групи (Eurasian Dry Grassland Group – EDGG),  міжнародної робочої групи «Огляд рослинності Європи» (European Vegetation Survey) та Міжнародної асоціації науки про рослинність (International Association for Vegetation Science).

З часів створення Національного природного парку «Верховинський» у проєкті організації запланована інвентаризація лишайників та ліхенофільних грибів, як одна з найчисленіших та найневивченіших груп.

Актуальність дослідження полягає в тому що лишайники є індикаторами екологічної цілісності лісових ценозів. Завдяки чому можна виокремити найрепрезентативніші ділянки старовікових лісів і зосередити природоохоронні зусилля для їх охорони. Також, забезпечити організацію моніторингу за раритетною складовою парку, зокрема за видами, що включені до Червоної книги  України.

В результаті плідної роботи були окреслені перспективи майбутніх флористичних наукових досліджень, зокрема дослідження лишайників та ліхенофільних грибів, дослідження біотопів НПП «Верховинський», та флори загалом.

Хочемо висловити щиру вдячність за тісну співпрацю та підтримку у розвитку природничої науки в регіоні Українських Карпат, а саме Чивчино-Гринявських гір зокрема Національного природного парку «Верховинський». Результати такої співпраці і є фундаментом для аргументування збереження особливо цінних ядер природно-заповідного фонду України.

 

Новини

ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ Одягайтесь відповідно Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики. Перевіряйте місце привалу Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь […]

  • Без категорії

Розглянуто  статтю пана Петра Тєстова

Нами працівниками установи розглянуто  статтю пана Петра Тєстова – нашого доброго товариша і захисника нашої установи на всіх рівнях за що ми йому щиро вдячні всім колективом. Нашим спільним заданням являється збереження та примноження природи – адже це наша спільна ціль, тим більше що значна частина території природно- заповідного фонду нашої держави зруйнована війною і […]

  • Новини установи