Сприяння розвитку науки в регіоні

Автор: Л. Мацап’як

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних наук, професора кафедри ботаніки Херсонського державного університету,  провідного ліхенолога України – Олександра Ходосовцева, та Анною Аркадіївною Куземко – докторині біологічних наук, провідної наукової співробітниці Інституту ботаніки НАН України, також членкиня виконавчого комітету Євразійської степової групи (Eurasian Dry Grassland Group – EDGG),  міжнародної робочої групи «Огляд рослинності Європи» (European Vegetation Survey) та Міжнародної асоціації науки про рослинність (International Association for Vegetation Science).

З часів створення Національного природного парку «Верховинський» у проєкті організації запланована інвентаризація лишайників та ліхенофільних грибів, як одна з найчисленіших та найневивченіших груп.

Актуальність дослідження полягає в тому що лишайники є індикаторами екологічної цілісності лісових ценозів. Завдяки чому можна виокремити найрепрезентативніші ділянки старовікових лісів і зосередити природоохоронні зусилля для їх охорони. Також, забезпечити організацію моніторингу за раритетною складовою парку, зокрема за видами, що включені до Червоної книги  України.

В результаті плідної роботи були окреслені перспективи майбутніх флористичних наукових досліджень, зокрема дослідження лишайників та ліхенофільних грибів, дослідження біотопів НПП «Верховинський», та флори загалом.

Хочемо висловити щиру вдячність за тісну співпрацю та підтримку у розвитку природничої науки в регіоні Українських Карпат, а саме Чивчино-Гринявських гір зокрема Національного природного парку «Верховинський». Результати такої співпраці і є фундаментом для аргументування збереження особливо цінних ядер природно-заповідного фонду України.

 

Новини

«Наша допомога птахам взимку»

На дворі холодно. Завмерли дерева. Застигла земля. До нас прийшла морозна пора року зима. Зима не тільки холодна, а й голодна. Особливо важко взимку нашим пернатим друзям пташкам, які не відлетіли у вирій, а залишилися з нами зимувати. Найважливіші та найтяжчі зимові місяці для птахів грудень і січень, саме тоді їм потрібна допомога, увага людини, […]

  • Екоосвіта

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня.

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня. Це подія, присвячена святкуванню радості та користі від кімнатних рослин. ☘🌺   Кімнатні рослини — це не лише естетичне доповнення до інтер’єру.   Вони допомагають очищати повітря, знижують стрес і покращують настрій. Додайте нову рослину у вашому домашньому середовищі чи на роботі, і ви помітите, як […]

  • Екоосвіта