Світ води очима дітей

Автор: Провідний фахівець з екологічної освіти Ю. Ватуйчак

Саме під такою назвою протягом лютого спеціалістами Парку проведено навчально-виховний захід у ЗДО «Червона шапочка» с. Криворівня.

Метою його проведення було формування у дошкільнят початкових знань про явища природи, її мешканців, значення води у житті людини, її стани та важливість збереження чистоти водних ресурсів у природному середовищі. Людина має справу з водою щодня протягом усього життя використовуючи її для пиття і приготування їжі, умивання, купання, побутових потреб та багато чого іншого. Не варто і забувати про лікувальні властивості мінеральних джерел. Входячи практично до складу всіх живих організмів, регулюючи кліматичні зміни, вода є основою життя на Землі.

Під час заходу для виховання дошкільнят застосовувалися народні прислів’я, прикмети, загадки, у яких закладено результати тривалих спостережень і досліджень за природою рідного краю. На прикладах дітям роз’яснено явище кругообігу води у природі. Відгадуючи загадки, вивчаючи прислів’я та беручи активну участь у вікторині «Хто живе у воді» діти ділилися своїми знаннями про цікавий світ води та мешканців річок і морів.

Такі заняття формуючи уяву дітей про оточуюче середовище, розвивають пам’ять, уважність, логічне мислення, що демонстрували вони ділячись враженнями від почутого і побаченого.

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ