У ЛЬВОВІ ВІДБУЛОСЯ XXXIII ЗАСІДАННЯ ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКОГО ОРНІТОЛОГІЧНОГО ТОВАРИСТВА

Автор: Іван Коляджин

Микола Матвєєв, орнітолог, доцент кафедри біології Кам’янець-Подільського національного університету, кандидат біологічних наук, колишній голова товариства (до 2023 р.) ознайомив учасників із програмою та відкрив засідання Західноукраїнського орнітологічного товариства (ЗУОТ), що паралельно транслювалося і в режимі онлайн.

З доповідями виступили: Вадим Жуленко – «Війна і птахи», Микола Матвєєв – «Попередня інформація про орнітофауну безлісих товтр Кам’янеччини», Віктор Пархоменко – «Птахи урочища Нескучне (м. Тростянець, Сумська область) на основі досліджень 2006-2008 рр.», Михайло Франчук – «Моніторинг підорлика великого в Рівненському природному заповіднику», Оксана Станкевич-Волосянчук – «Кормова поведінка дятла білоспинного», Михайло Химин – «Водно-болотні угіддя заплави річки Прип’ять та Стохід», Олена Ярис – «Дослідження птахів штучних гніздівель на території північного сходу України».

Загалом, в засіданні взяло участь 54 учасника (25 – очно та 29 онлайн). Від НПП «Верховинський» в обговоренні взяв участь провідний науковий співробітник, член Західноукраїнського орнітологічного товариства Іван Коляджин.

Андрій Бокотей, діючий голова товариства (з 2023 року), старший науковий співробітник, завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України, кандидат біологічних наук, окреслив основні шляхи діяльності організації, де основну увагу звернув на проведення  орнітологічних досліджень рідкісних видів птахів в майбутньому, подальшої діяльності бібліотеки та випуск періодичного журналу товариства.

По матеріалах засідання буде видано черговий випуск журналу ЗУОТ «Troglodytes».

Напрацьовані рекомендації, під час засідання орнітологів, по можливості будуть впроваджуватися у подальшій науково-практичній діяльності Національного природного парку «Верховинський».

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація