У ЛЬВОВІ ВІДБУЛОСЯ XXXIII ЗАСІДАННЯ ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКОГО ОРНІТОЛОГІЧНОГО ТОВАРИСТВА

Автор: Іван Коляджин

Микола Матвєєв, орнітолог, доцент кафедри біології Кам’янець-Подільського національного університету, кандидат біологічних наук, колишній голова товариства (до 2023 р.) ознайомив учасників із програмою та відкрив засідання Західноукраїнського орнітологічного товариства (ЗУОТ), що паралельно транслювалося і в режимі онлайн.

З доповідями виступили: Вадим Жуленко – «Війна і птахи», Микола Матвєєв – «Попередня інформація про орнітофауну безлісих товтр Кам’янеччини», Віктор Пархоменко – «Птахи урочища Нескучне (м. Тростянець, Сумська область) на основі досліджень 2006-2008 рр.», Михайло Франчук – «Моніторинг підорлика великого в Рівненському природному заповіднику», Оксана Станкевич-Волосянчук – «Кормова поведінка дятла білоспинного», Михайло Химин – «Водно-болотні угіддя заплави річки Прип’ять та Стохід», Олена Ярис – «Дослідження птахів штучних гніздівель на території північного сходу України».

Загалом, в засіданні взяло участь 54 учасника (25 – очно та 29 онлайн). Від НПП «Верховинський» в обговоренні взяв участь провідний науковий співробітник, член Західноукраїнського орнітологічного товариства Іван Коляджин.

Андрій Бокотей, діючий голова товариства (з 2023 року), старший науковий співробітник, завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України, кандидат біологічних наук, окреслив основні шляхи діяльності організації, де основну увагу звернув на проведення  орнітологічних досліджень рідкісних видів птахів в майбутньому, подальшої діяльності бібліотеки та випуск періодичного журналу товариства.

По матеріалах засідання буде видано черговий випуск журналу ЗУОТ «Troglodytes».

Напрацьовані рекомендації, під час засідання орнітологів, по можливості будуть впроваджуватися у подальшій науково-практичній діяльності Національного природного парку «Верховинський».

Новини

Проведено планову рейдову перевірку

Працівниками служби державної охорони провели планову рейдову перевірку по дотриманню та недопущенню випадків порушень природоохоронного законодавства, також з настанням періоду токування глухаря проведено огляд місць їх токування  на токовищах у межах території Парку. Саме в цей період, що триває близько двох тижнів, токовища буквально киплять і на них розгортаються всі основні події, що забезпечують появу […]

  • Охорона природи

Огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський.

Працівниками НПП «Верховинський» здійснено огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський. Дане рекреаційне місце завжди популярне серед жителів нашого регіону та туристів, які зупиняються щоб попити чистої джерельної води і насолодитися навколишньою природою. Прибрано сміття біля джерела та альтанки для комфортного відпочинку подорожуючих.

  • Без категорії

Візит студентської молоді Верховинського коледжу туризму і готельного господарства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Національний природний парк “Верховинський” відвідали викладачі та студентська молодь Верховинського коледжу туризму і готельного господарства. Метою зустрічі було висвітлення діяльності Парку та важливості його функціонування на території Чивчино-Гринявських гір. Зі вступним словом виступив директор Парку – Михайло Нечай. Про діяльність, досягнення та перспективи розповіла Марія Бушватюк – в.о начальника відділу рекреації. За допомогою презентаційного матеріалу […]

  • Рекреація