Участь у міжнародній онлайн-події «Стале економічне відновлення України. Як зробити його реальністю»

Автор: Л. Мацап’як

5 жовтня 2022 року заступник директора з наукової роботи Ярослав Зеленчук та начальник науково-дослідного відділу Людмила Мацап’як взяли участь у  міжнародній онлайн-події «Стале економічне відновлення України. Як зробити його реальністю» організованої WWF Центральної та Східної Європи, WWF-Україна та Бостонської консалтингової групи (BCG).

Подія об’єднала представників урядових установ, фінансових організацій, громадянського суспільства та бізнесу з різних країн світу, зацікавлених у відновленні України, яке сприяє довготривалій сталості, а також відповідає на давні виклики, такі як зміна клімату та недостатня прозорість у розробці та прийнятті рішень.

Для обговорення були представлені ключові результати звіту «Стале економічне відновлення України: для людей і природи», підготовленого WWF Центральної та Східної Європи і WWF-Україна спільно з Boston Consulting Group (BCG). Цей звіт є відповіддю на процес, розпочатий на Конференції з відновлення України у Лугано, де український уряд представив перший проект Плану відновлення.

Серед основних доповідачів – представники української влади, міжнародних фінансових інституцій та Європейської комісії.

Богдан Вихор – виконавчий директор WWF-Україна переконаний, що “Екологічна безпека, як основа економічного розвитку та нашого добробуту і виживання, має стати частиною безпекової парадигми України. Війна в Україні показала глибину екологічної кризи й важливість збереження природного капіталу, від якого залежимо. Ми, українці, зараз платимо дуже високу ціну, виборюючи своє майбутнє. Завдяки міжнародним партнерам-лідерам, які готові допомогти своїми знаннями та ресурсами, маємо унікальну змогу створити не лише вільне майбутнє, а й загалом краще, більш стале, у якому будуть умови для розквіту людей і природи. Українське громадянське суспільство готове докласти зусиль для цього.”

Глобальний керівник напрямку “Клімат і сталий розвиток” BCG – Хубі Майнеке (Hubi Meinecke),  У BCG впевнені, що для досягнення найкращого результату для українців, планування відбудови має спиратися у своїй основі на питання клімату та природи. Разом з WWF вони пропонують чіткий спосіб реалізації плану відновлення на засадах сталого розвитку”.

.

Новини

Зимовий облік фауни

З метою встановлення місць перебування диких тварин, їх територіального розміщення та чисельності  на території НПП «Верховинський», працівниками служби державної охорони  проводиться щорічний облік фонових видів тварин по першому постійному снігу. Облік здійснюється у всіх природоохоронних науково дослідних відділеннях одночасно в один день, при випаданні першого снігу. Такий метод дозволяє одержувати більш вірні дані з обліку […]

  • Охорона природи

Природознавчі описи давніх смерекових пралісів Гринявських гір.

Природно-заповідна територія Національного природного парку «Верховинський» знаходиться у високогір’ї Чивчино-Гринявських гір, в найбільш віддаленій та важкодоступній, південній частині Верховинщини. Наша установа займається охороною, відтворенням та рекреаційним використанням основних лісових природних комплексів і об’єктів на своєму терені. На більшості території Парку ростуть хвойні ліси із малою домішкою листяних дерев, основу яких становлять дерева загальновідомої ялини європейської […]

  • Науково-дослідний відділ