Участь у семінарі «Гідротехнічні споруди та автодороги як чинник фрагментації природних екосистем»

Автор: Л. Мацап’як

8 листопада працівники науково-дослідного відділу та відділу рекреації взяли участь у онлайн-події «Гідротехнічні споруди та автодороги як чинник фрагментації природних екосистем» організованої WWF-Україна.

Подія об’єднала представників державних, громадських організацій та бізнесу, науковців, міжнародні організації, природо-охоронні організації, ЗМІ та інші.

Були представлені презентації, щодо ситуації з гідротехнічними спорудами в умовах воєнного часу станом на жовтень 2022 та дії населення при їх раптовому руйнуванні; представлено практику запланованого демонтажу нефункціонуючих гідроспоруд та законодавчі аспекти демонтажу на річках в Україні.

На території НПП «Верховинський» мали місце кляузи-гаті, які у минулому використовувалися для сплаву деревини вниз по течії. Наразі кляузи виконують функцію лише як штучна перешкода на руслі річки, через що, місцева аборигенна іхтіофауна не має можливості мігрувати вище по течії, чи то для нересту, чи для розширення свого ареалу існування, не говорячи вже про інші негативні наслідки такі як замулення та інші.

WWF-Україна https://wwf.ua/our-work/freshwater/  долучився до актуалізації теми на рівні держави та впровадження “живих” Проєктів як прикладів такої роботи. Робота в цьому напрямі передбачає дослідження та збереження природного стану цінних заплав річок та демонтаж застарілих гідроспоруд.

Оскільки річки виконують роль “кровоносної системи природи”, перешкоди на них впливають на навколишні екосистеми. Відновлення вільної течії —  своєрідний перезапуск життя, саме тому НПП «Верховинський» взяв участь у цій ініціативі щодо відновлення проточності гірських потоків, де є така необхідність.

 

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація