Участь у семінарі «Гідротехнічні споруди та автодороги як чинник фрагментації природних екосистем»

Автор: Л. Мацап’як

8 листопада працівники науково-дослідного відділу та відділу рекреації взяли участь у онлайн-події «Гідротехнічні споруди та автодороги як чинник фрагментації природних екосистем» організованої WWF-Україна.

Подія об’єднала представників державних, громадських організацій та бізнесу, науковців, міжнародні організації, природо-охоронні організації, ЗМІ та інші.

Були представлені презентації, щодо ситуації з гідротехнічними спорудами в умовах воєнного часу станом на жовтень 2022 та дії населення при їх раптовому руйнуванні; представлено практику запланованого демонтажу нефункціонуючих гідроспоруд та законодавчі аспекти демонтажу на річках в Україні.

На території НПП «Верховинський» мали місце кляузи-гаті, які у минулому використовувалися для сплаву деревини вниз по течії. Наразі кляузи виконують функцію лише як штучна перешкода на руслі річки, через що, місцева аборигенна іхтіофауна не має можливості мігрувати вище по течії, чи то для нересту, чи для розширення свого ареалу існування, не говорячи вже про інші негативні наслідки такі як замулення та інші.

WWF-Україна https://wwf.ua/our-work/freshwater/  долучився до актуалізації теми на рівні держави та впровадження “живих” Проєктів як прикладів такої роботи. Робота в цьому напрямі передбачає дослідження та збереження природного стану цінних заплав річок та демонтаж застарілих гідроспоруд.

Оскільки річки виконують роль “кровоносної системи природи”, перешкоди на них впливають на навколишні екосистеми. Відновлення вільної течії —  своєрідний перезапуск життя, саме тому НПП «Верховинський» взяв участь у цій ініціативі щодо відновлення проточності гірських потоків, де є така необхідність.

 

Новини

💙💛 В Еколого-освітньому візит-центрі відбулася особлива подія – еколого-пізнавальна екскурсія для дітей, чиє життя змінила війна.

В Еколого-освітньому візит-центрі відбулася особлива подія – еколого-пізнавальна екскурсія для дітей, чиє життя змінила війна. Це діти , які мають статус постраждалих через воєнний конфлікт – дехто з них є внутрішньо переміщеними особами, інші – втратили рідних або зазнали психологічного тиску через бойові дії. Але сьогоднішній день був не про біль, а про світло, життя […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

«День працівника природо-заповідної справи»

Сьогодні з нагоди свята «День працівника природо-заповідної справи» ми вшановуємо тих, хто щодня стоїть на захисті найціннішого — природи України. Ліси, гори, степи, річки, озера, унікальні ландшафти та багатий світ рослин і тварин — усе це збережене завдяки самовідданій праці працівників національних природних парків, біосферних і природних заповідників, заказників та інших установ природоохоронної сфери. Дякуємо […]

  • Новини установи

🌿 “Життя без поліетилену — вибір на користь майбутнього”

“Життя без поліетилену — вибір на користь майбутнього” 3 липня Всесвітній день без поліетиленових пакетиків. Весь світ говорить «НІ» поліетилену. Цей день — не просто нагадування, а заклик до дії. Поліетиленові пакети — зручні, але небезпечні: для природи, тварин і нас самих. Факти, які варто знати: Поліетиленові пакети — основне джерело пластикового сміття у світі. […]

  • Екоосвіта