Увага! Шлюбний період гону оленя благородного

Автор: Н. Кочерган

 

Благородний олень з давніх-давен є символом гордості Карпатських гір. Рев оленя – це період спарювання, коли бики видають різні гучні, характерні для цього періоду звуки: від хрипких до низьких і протяжних, що нагадують мукання. Рев оленя триває з половини вересня до середини жовтня.

Саме в цей період проходить процес формування нових родин оленів та зародження потомства. На території лісів в осінній період встановлений природоохоронний режим та заборона на полювання диких тварин.

На період гону оленя благородного в лісових масивах встановлюється цілодобове чергування та патрулювання працівниками природоохоронних науково-дослідних відділень, проводяться роз’яснювальні бесіди серед місцевого населення з правил поведінки людей в період гону оленя благородного. Також періодично проводяться рейдові маршрути працівниками служби державної охорони на предмет виявлення правопорушень природоохоронного законодавства.

Прохання до громадян, особливо молоді, долучатись до охорони та збереження оленя благородного. Наше завдання – берегти природу та примножувати її для наступних поколінь!

 

Новини

Лісові мешканці

Працівники  відділу еколого-освітньої роботи   провели захід в закладі дошкільної освіти “Сонечко” в смт. Верховина. Розпочали захід з фізкультхвилинки ,дітки із задоволенням виконували різні вправи . Також ознайомились з лісовими мешканцями і їхніми домівками та правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки  займились ліпленням  лісових  мешканців.

  • Екоосвіта

УВАГА! ОГОЛОШЕНО ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

У зв’язку  з високим рівнем пожежної небезпеки на території Парку посилено режим охорони території від ймовірних пожеж. Тому відповідно до розпорядження дирекції Парку працівниками  служби державної охорони проведено огляд протипожежного обладнання та стан протипожежних водойм та   позачергове навчання з використанням наявного пожежного обладнання. Метою навчань було на практиці відпрацювати тактику, щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних […]

  • Охорона природи

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи