ВІДБУЛАСЯ НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: І. Коляджин

8-9 вересня 2022 року на базі біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася XVIIІ Всеукраїнська наукова конференція «Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій», присвячена 115-й річниці від дня народження Всеволода Ілліча Здуна.

Декан біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Хамар відкрив конференцію та привітав учасників.

Ігор Шидловський, директор Зоологічного музею імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка представив доповідь, що супроводжувалася мультимедійними слайдами: «Війна і птахи».

Андрій Бокотей, старший науковий співробітник, завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України представив презентацію: «Причини втрати гнізд лелекою чорним Ciconia nigra у Західному Поліссі України».

Катерина Кремпа, аспірантка Львівського національного університету імені Івана Франка виступила з доповіддю: «Видове різноманіття птахів ряду лелекоподібні (Ciconiiformes) на території м. Дубляни».

В роботі конференції взяли участь вчені, науковці та аспіранти із 26 провідних наукових та навчальних установ Києва, Львова, Івано-Франкового, Харкова, Луцька, Шацька, Одеси, Сум, Ужгорода, Житомира, Сарн й інших міст України.

Від НПП «Верховинський» в роботі конференції дистанційно взяв участь Іван Коляджин.

Під час роботи конференції науковці виступали із доповідями з актуальних фундаментальних і прикладних питань зоології, екології, ботаніки, охорони природи тощо. Після роботи конференції прийнято відповідну резолюцію.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції надруковано 71 публікацію, у підготовці яких взяли участь 124 автори. У цьому збірнику опублікована стаття Івана Коляджина у співавторстві з Леонідом Осадчуком: «Сучасний стан ялинових (смерекових) пралісів на території НПП «Верховинський»».

Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ