ВІДБУЛАСЯ НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: І. Коляджин

8-9 вересня 2022 року на базі біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася XVIIІ Всеукраїнська наукова конференція «Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій», присвячена 115-й річниці від дня народження Всеволода Ілліча Здуна.

Декан біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Хамар відкрив конференцію та привітав учасників.

Ігор Шидловський, директор Зоологічного музею імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка представив доповідь, що супроводжувалася мультимедійними слайдами: «Війна і птахи».

Андрій Бокотей, старший науковий співробітник, завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України представив презентацію: «Причини втрати гнізд лелекою чорним Ciconia nigra у Західному Поліссі України».

Катерина Кремпа, аспірантка Львівського національного університету імені Івана Франка виступила з доповіддю: «Видове різноманіття птахів ряду лелекоподібні (Ciconiiformes) на території м. Дубляни».

В роботі конференції взяли участь вчені, науковці та аспіранти із 26 провідних наукових та навчальних установ Києва, Львова, Івано-Франкового, Харкова, Луцька, Шацька, Одеси, Сум, Ужгорода, Житомира, Сарн й інших міст України.

Від НПП «Верховинський» в роботі конференції дистанційно взяв участь Іван Коляджин.

Під час роботи конференції науковці виступали із доповідями з актуальних фундаментальних і прикладних питань зоології, екології, ботаніки, охорони природи тощо. Після роботи конференції прийнято відповідну резолюцію.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції надруковано 71 публікацію, у підготовці яких взяли участь 124 автори. У цьому збірнику опублікована стаття Івана Коляджина у співавторстві з Леонідом Осадчуком: «Сучасний стан ялинових (смерекових) пралісів на території НПП «Верховинський»».

Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

📌Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку🏞

Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку з метою обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Лостун», «Чивчин», «Монастирський» та цікаві туристичні локації: г. Чивчин, болото Висяче, Мокринів Камінь, Кляуза Лостун, Кляуза Лостунець, пол. […]

  • Рекреація
  • Мандрівникам
  • Охорона природи

🎣 27 червня – Всесвітній день рибальства 🌍

27 червня – Всесвітній день рибальства Сьогодні згадуємо чудовий день біля озера, коли ми разом з дітками вирушили на риболовлю. Сонце лагідно світило, вода блищала, а маленькі рибалки з захопленням опановували перші навички – хтось тримав вудилище вперше, а хтось уже вчив інших. Але для нас це був не просто відпочинок. Ми говорили з дітьми […]

  • Рекреація
  • Екоосвіта

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах — це стратегічна ініціатива, яка дає рисі й ведмедеві шанс на довготривале збереження через об’єднання зусиль України та Румунії. Він створює умови для природного життя, безпечної міграції та стабільної популяції великих хижаків у одному з найбільш біорізноманітних регіонів Європи. Міжнародна співпраця у природоохоронній сфері є надзвичайно важливою для збереження біорізноманіття […]

  • Охорона природи
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи