ВІДБУЛАСЯ НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: І. Коляджин

8-9 вересня 2022 року на базі біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася XVIIІ Всеукраїнська наукова конференція «Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій», присвячена 115-й річниці від дня народження Всеволода Ілліча Здуна.

Декан біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Хамар відкрив конференцію та привітав учасників.

Ігор Шидловський, директор Зоологічного музею імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка представив доповідь, що супроводжувалася мультимедійними слайдами: «Війна і птахи».

Андрій Бокотей, старший науковий співробітник, завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України представив презентацію: «Причини втрати гнізд лелекою чорним Ciconia nigra у Західному Поліссі України».

Катерина Кремпа, аспірантка Львівського національного університету імені Івана Франка виступила з доповіддю: «Видове різноманіття птахів ряду лелекоподібні (Ciconiiformes) на території м. Дубляни».

В роботі конференції взяли участь вчені, науковці та аспіранти із 26 провідних наукових та навчальних установ Києва, Львова, Івано-Франкового, Харкова, Луцька, Шацька, Одеси, Сум, Ужгорода, Житомира, Сарн й інших міст України.

Від НПП «Верховинський» в роботі конференції дистанційно взяв участь Іван Коляджин.

Під час роботи конференції науковці виступали із доповідями з актуальних фундаментальних і прикладних питань зоології, екології, ботаніки, охорони природи тощо. Після роботи конференції прийнято відповідну резолюцію.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції надруковано 71 публікацію, у підготовці яких взяли участь 124 автори. У цьому збірнику опублікована стаття Івана Коляджина у співавторстві з Леонідом Осадчуком: «Сучасний стан ялинових (смерекових) пралісів на території НПП «Верховинський»».

Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація