Візит польсько-української делегації до НПП «Верховинський»

 

З 6 по 14 жовтня в рамках реалізації міжнародного проекту «Пізнання природничого багатства Карпат з гуцульським конем» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. проводилися активності  в рамках навчального візиту на тему «Відновлення гуцульського коня в природному середовищі існування, як можливість зберегти природу та розвинути екологічно-чистий кінний туризм».

Учасники мали можливість ознайомитися з природніми багатствами карпатського регіону. Побували  на території національного природного парку «Верховинський» та піднялися на найвищу вершину Гринявських гір «Баба Лудова» 1585м. Під час подорожі, учасники делегації помилуватися  унікальним флористичним різноманіттям, що зростає  на території Парку та побачити представників тваринного світу.

Цікавою була подорож до сакрального місця Карпат – гори Писаний камінь, що є  геологічною пам’яткою природи місцевого значення. На скелях якого, збереглися одні з найдавніших в регіоні схематичні наскельні рисунки коня.        Оскільки гуцульський кінь є невідємною частиною проекту, учасники мали змогу покататися вверхи на конях гуцульської аборигенної породи.

В рамках навчального візиту побували в сусідніх національних парках: «Карпатський» та «Гуцульщина», в яких ознайомитися з цікавими локаціями.

Під-час відвідин м. Косів, взяли участь у майстер-класі з виготовлення Косівської кераміки, яка занесена до репрезентативного списку спадщини Юнеско.

У м. Яремче побачили вольєрне господарство, реабілітаційний центр для диких тварин та побували в унікальному парку-музею «Карпати в мініатюрі», який детально відображає архітектурні пам’ятки та об’єкти культурного надбання Українських Карпат.

Традиційним заняттям на Гуцульщині є виготовлення сирів, що сприяє розвитку гастрономічного туризму. Унікальним автентичним місцем де можна скуштувати гуцульські молочні продукти: сир, бринзу, вурду – є Хата-гражда, споруджена у 1925 році, яку відвідали учасники делегації. Для порівняння також побували у сучасній сироварні «Далекі гори», що в с. Снідавка.

 

Для різноманіття та загального ознайомлення польсько-українська делегація відвідала еколого-освітній візит-центр НПП «Верховинський».

Очолював делегацію з польської сторони – пан Владислав Брейта, багаторічний керівник науково-дослідної станції в Одрехові,  голова товариства конярів Польщі, яке налічує більше 300 тисяч коней.

 

 

Новини

Підведено підсумки навчань

За результатом освоєння програми проведеного навчання з основ знань законодавчих та нормативно-правових документів у природоохоронній діяльності, працівники СДО склали заліковий іспит. За проведеними підсумками, постійно діючою атестаційною комісією засвідчено, що більшість спеціалістів показали належний рівень знань. Таке навчання дає можливість підвищити рівень професійних та фахових знань кожному з працівників служби державної охорони. Набуті знання в […]

  • Новини установи

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи