Візит польсько-української делегації до НПП «Верховинський»

 

З 6 по 14 жовтня в рамках реалізації міжнародного проекту «Пізнання природничого багатства Карпат з гуцульським конем» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. проводилися активності  в рамках навчального візиту на тему «Відновлення гуцульського коня в природному середовищі існування, як можливість зберегти природу та розвинути екологічно-чистий кінний туризм».

Учасники мали можливість ознайомитися з природніми багатствами карпатського регіону. Побували  на території національного природного парку «Верховинський» та піднялися на найвищу вершину Гринявських гір «Баба Лудова» 1585м. Під час подорожі, учасники делегації помилуватися  унікальним флористичним різноманіттям, що зростає  на території Парку та побачити представників тваринного світу.

Цікавою була подорож до сакрального місця Карпат – гори Писаний камінь, що є  геологічною пам’яткою природи місцевого значення. На скелях якого, збереглися одні з найдавніших в регіоні схематичні наскельні рисунки коня.        Оскільки гуцульський кінь є невідємною частиною проекту, учасники мали змогу покататися вверхи на конях гуцульської аборигенної породи.

В рамках навчального візиту побували в сусідніх національних парках: «Карпатський» та «Гуцульщина», в яких ознайомитися з цікавими локаціями.

Під-час відвідин м. Косів, взяли участь у майстер-класі з виготовлення Косівської кераміки, яка занесена до репрезентативного списку спадщини Юнеско.

У м. Яремче побачили вольєрне господарство, реабілітаційний центр для диких тварин та побували в унікальному парку-музею «Карпати в мініатюрі», який детально відображає архітектурні пам’ятки та об’єкти культурного надбання Українських Карпат.

Традиційним заняттям на Гуцульщині є виготовлення сирів, що сприяє розвитку гастрономічного туризму. Унікальним автентичним місцем де можна скуштувати гуцульські молочні продукти: сир, бринзу, вурду – є Хата-гражда, споруджена у 1925 році, яку відвідали учасники делегації. Для порівняння також побували у сучасній сироварні «Далекі гори», що в с. Снідавка.

 

Для різноманіття та загального ознайомлення польсько-українська делегація відвідала еколого-освітній візит-центр НПП «Верховинський».

Очолював делегацію з польської сторони – пан Владислав Брейта, багаторічний керівник науково-дослідної станції в Одрехові,  голова товариства конярів Польщі, яке налічує більше 300 тисяч коней.

 

 

Новини

Проведено планову рейдову перевірку

Працівниками служби державної охорони провели планову рейдову перевірку по дотриманню та недопущенню випадків порушень природоохоронного законодавства, також з настанням періоду токування глухаря проведено огляд місць їх токування  на токовищах у межах території Парку. Саме в цей період, що триває близько двох тижнів, токовища буквально киплять і на них розгортаються всі основні події, що забезпечують появу […]

  • Охорона природи

Огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський.

Працівниками НПП «Верховинський» здійснено огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський. Дане рекреаційне місце завжди популярне серед жителів нашого регіону та туристів, які зупиняються щоб попити чистої джерельної води і насолодитися навколишньою природою. Прибрано сміття біля джерела та альтанки для комфортного відпочинку подорожуючих.

  • Без категорії

Візит студентської молоді Верховинського коледжу туризму і готельного господарства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Національний природний парк “Верховинський” відвідали викладачі та студентська молодь Верховинського коледжу туризму і готельного господарства. Метою зустрічі було висвітлення діяльності Парку та важливості його функціонування на території Чивчино-Гринявських гір. Зі вступним словом виступив директор Парку – Михайло Нечай. Про діяльність, досягнення та перспективи розповіла Марія Бушватюк – в.о начальника відділу рекреації. За допомогою презентаційного матеріалу […]

  • Рекреація