Візит польсько-української делегації до НПП «Верховинський»

 

З 6 по 14 жовтня в рамках реалізації міжнародного проекту «Пізнання природничого багатства Карпат з гуцульським конем» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. проводилися активності  в рамках навчального візиту на тему «Відновлення гуцульського коня в природному середовищі існування, як можливість зберегти природу та розвинути екологічно-чистий кінний туризм».

Учасники мали можливість ознайомитися з природніми багатствами карпатського регіону. Побували  на території національного природного парку «Верховинський» та піднялися на найвищу вершину Гринявських гір «Баба Лудова» 1585м. Під час подорожі, учасники делегації помилуватися  унікальним флористичним різноманіттям, що зростає  на території Парку та побачити представників тваринного світу.

Цікавою була подорож до сакрального місця Карпат – гори Писаний камінь, що є  геологічною пам’яткою природи місцевого значення. На скелях якого, збереглися одні з найдавніших в регіоні схематичні наскельні рисунки коня.        Оскільки гуцульський кінь є невідємною частиною проекту, учасники мали змогу покататися вверхи на конях гуцульської аборигенної породи.

В рамках навчального візиту побували в сусідніх національних парках: «Карпатський» та «Гуцульщина», в яких ознайомитися з цікавими локаціями.

Під-час відвідин м. Косів, взяли участь у майстер-класі з виготовлення Косівської кераміки, яка занесена до репрезентативного списку спадщини Юнеско.

У м. Яремче побачили вольєрне господарство, реабілітаційний центр для диких тварин та побували в унікальному парку-музею «Карпати в мініатюрі», який детально відображає архітектурні пам’ятки та об’єкти культурного надбання Українських Карпат.

Традиційним заняттям на Гуцульщині є виготовлення сирів, що сприяє розвитку гастрономічного туризму. Унікальним автентичним місцем де можна скуштувати гуцульські молочні продукти: сир, бринзу, вурду – є Хата-гражда, споруджена у 1925 році, яку відвідали учасники делегації. Для порівняння також побували у сучасній сироварні «Далекі гори», що в с. Снідавка.

 

Для різноманіття та загального ознайомлення польсько-українська делегація відвідала еколого-освітній візит-центр НПП «Верховинський».

Очолював делегацію з польської сторони – пан Владислав Брейта, багаторічний керівник науково-дослідної станції в Одрехові,  голова товариства конярів Польщі, яке налічує більше 300 тисяч коней.

 

 

Новини

Зимовий облік фауни

З метою встановлення місць перебування диких тварин, їх територіального розміщення та чисельності  на території НПП «Верховинський», працівниками служби державної охорони  проводиться щорічний облік фонових видів тварин по першому постійному снігу. Облік здійснюється у всіх природоохоронних науково дослідних відділеннях одночасно в один день, при випаданні першого снігу. Такий метод дозволяє одержувати більш вірні дані з обліку […]

  • Охорона природи

Природознавчі описи давніх смерекових пралісів Гринявських гір.

Природно-заповідна територія Національного природного парку «Верховинський» знаходиться у високогір’ї Чивчино-Гринявських гір, в найбільш віддаленій та важкодоступній, південній частині Верховинщини. Наша установа займається охороною, відтворенням та рекреаційним використанням основних лісових природних комплексів і об’єктів на своєму терені. На більшості території Парку ростуть хвойні ліси із малою домішкою листяних дерев, основу яких становлять дерева загальновідомої ялини європейської […]

  • Науково-дослідний відділ