ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ В 2022 РОЦІ.

Автор: Провідний інженер з охорони праці Соколовська Л.І.

Значущість результатів будь-якої діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Новий девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» 

Першим базовим поняттям у роботі є «культура безпеки», що складається із дефініцій «культура» і «безпека». Зазначимо, що «культура» – це загальне й універсальне поняття, що має надзвичайно великий обсяг. За визначенням ЮНЕСКО, у самому широкому сенсі культура може сьогодні розглядатися як множинність духовних, матеріальних, інтелектуальних і емоційних рис, що характеризують суспільство або соціальну групу.

Визначаючи поняття «безпека», ми погоджуємося з тим, що це стан повного фізичного, соціального і духовного благополуччя, що визначається внутрішніми (спадковість, фізичне і психічне здоров’я) та зовнішніми (навколишнє природне, антропогенне, техногенне, соціальне середовище) чинниками.

Таким чином, узагальнимо вище наведене: культура безпеки – це система поглядів, переконань та цінностей людини (фахівця), що визначають її ставлення до безпеки (особистої, виробничої, організаційної тощо) і впливають на виробничі відносини, поведінку та професійну діяльність, а також сукупність певних характеристик, особливостей, способів та результатів поведінки людини (фахівця).

Новини

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта

Частина 10. Карпатські гори і гуцули зберегли пам’ять про свого красного леґіня Фоку Максим’юка (Шумеєвого).

Дальше ми наводимо візуальний портрет Фоки Максим’юка (Шумеєвого), його розкішного гуцульського вбрання, що був художньо описаний Ст. Вінцензом. «Обличчя Фоки, поважне і безмежно погідне, викликало довіру. Чорне, густе і довге волосся, ледь припорошене сивиною, молодило його. Так і його очі, хоч спокійні – не згаслі, як вуглі полонинської ватри, завжди готові до блиску.  Часом вони […]

  • Науково-дослідний відділ

Робота над Проектом організації території триває

23 листопада на базі НПП «Верховинський» відбулася робоча зустріч керівника програми підтримка природоохоронних територій Франкфуртського зоологічного товариства Василя Мочана з працівниками Парку. Мета зустрічі продовження роботи над 10 – річною стратегією діяльності НПП «Верховинський». Зокрема було оновлено список стратегічних заходів, а також обговорено ланцюжки результатів теорії змін, які побудували для вирішення стратегічних заходів під час попередньої зустрічі […]

  • Новини установи