Всесвітній день рейджера

Автор: М.Повар

До парку варто потрапити, щоби сповільнитися. Спостерігати, як сонце ховається за височенні гори, як крони дерев зливаються з небом, як струмок перетікає у нестримний водоспад. Слухати вітер та розглядати кожну деталь краєвидів, які наче мальовані.

Національний природний парк “Верховинський” – найбільш віддалена і важкодоступна частина Українських Карпат. Тому тут можна побачити природні ландшафти, які формувалися мільйони років. Це єдине місце, де на поверхню виходять найдавніші метаморфічні утворення, перекриті осадовим палеозойським та мезозойським чохлом. На схилах хребтів трапляються виходи юрських вапнякових брил, що створюють екзотичні краєвиди. Тут зростають  найцінніші смерекові праліси та субальпійські луки, знаходяться витоки річок Білого й Чорного Черемошів.

Через віддаленість та важкодоступність для постійного контролю та охорони території парку було розроблено вахтовий метод роботи. Це єдиний парк в Україні, де саме вахтовим методом ведеться робота СДО. Вахтовий метод – особлива форма проходження служби згідно цього методу проходить  прийом передачі обходів між інспекторами з охорони ПЗФ за якими вони закріплені на території національного природного парку «Верховинський». Слід зауважити що робота служби державної охорони на території Парку ведеться в при будь яких погодних умовах.

Працівники НПП “Верховинський” під час несення служби використовуюсь додаток Smart встановлений на смартфонах, які спеціально використовуються для моніторингового спостереження і це також дозволяє проаналізувати якість ведення роботи СДО.

Зі сторони працівників служби державної охорони, постійно проводиться  догляд за встановленими біотехнічними спорудами, та наявністю кормів і кормових віників  у годівницях, протягом року заготовляється сіно та  кормові віники для підгодівлі диких звірів у сувору пору року. Проводяться бесіди та зустрічі з відвідувачами Парку та серед місцевого населення.

Службою державної охорони систематично проводять  рейдові перевірки по території Парку по недопущенню правопорушень природоохоронного режиму, запобіганню і недопущення випадків пожеж під час пожежонебезпечного періоду  та випадків браконьєрства, також особливу увагу звертають на появу ознак погіршення стану лісових насаджень по території парку,  та появи шкідників.

Відповідно до розпорядження дирекції Парку «Щодо підвищення ефективності роботи  служби державної охорони» працівниками  НПП «Верховинський» розпочато фахове навчання відповідно до затвердженої навчальної програми, для працівників відділів служби державної охорони.

В складі служби державної охорони працюють справжні фахівці своєї справи, один з  яких Сергій Матійчук, начальник Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення носить почесне звання «Лісничий» ІІІ класу. За багаторічну працю та професіоналізм значна частина працівників служби державної охорони нагороджені Подяками Міністерства захисту довкілля та природніх ресурсів та грамотами Івано-Франківської обласної державної адміністрації, а також дирекцією Парку.

З початку повномасштабного вторгнення 9 працівників з числа Парку було мобілізовано на військову службу, які стали на захист нашої держави. Окрім того колективом НПП «Верховинський», в тому числі службою СДО систематично надається волонтерська допомога воїнам та постраждалим від воєнних дій.

І сьогодні, з нагоди Всесвітнього дня рейнджера щиро вітаємо всіх причетних до свята та бажаємо Вам надалі нести з гордістю почесну роботу природоохоронців, які в цей нелегкий час виконують роботу, іноді в надважких умовах охороняючи та зберігаючи природнє середовище.

 

Новини

«Різдвяна колядка» в Еколого-освітньому візит-центрі

Різдво Христове – чудове свято любові та надії, яке шанобливо відзначають у колі родин і дотримуються усіх традицій цього дня. Для усіх православних Різдво – це найбільше свято в історії людства, свято на честь того, що сам Бог, Творець неба і землі, Всемогутній, втілився, став людиною, щоб спасти людей усього світу. З нагоди Різдвяних свят […]

  • Екоосвіта

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ РАДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

19 грудня 2024 року в адміністративному приміщенні Національного природного парку «Верховинський»  с. Верхній Ясенів відбулось чергове (43) засідання Науково-технічної ради (далі НТР). Засідання проходило у змішаному форматі, учасники НТР мали змогу долучитись до засідання за допомогою платформи Zoom, під головуванням директора НПП «Верховинський» Михайла Нечая. На засіданні розглянули такі питання: про підсумки проведення господарських заходів […]

  • Новини установи

Продовжуємо акцію «Подаруй оселю птахам». ✅

Продовжуємо акцію «Подаруй оселю птахам». Працівники відділу еколого-освітньої роботи та інспектор з охорони ПЗФ Перкалабського ПНДВ Грозяк Василь Юрійович встановили годівнички з підгодівлею в Верхньоясенівському ліцеї з учнями 3-го класу, та в Верхньоясенівському закладі дошкільної освіти «Гуцулятко».

  • Екоосвіта
  • Охорона природи