ВИДАНО ЧЕРГОВИЙ ТОМ ЛІТОПИСУ ПРИРОДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин

 

Згідно Положення про Національний природний парк  (НПП) «Верховинський», вся діяльність установи спрямована на збереження природних комплексів і об’єктів та дослідження природних процесів. Для проведення детальних досліджень на території Парку залучаються вузькоспеціалізовані фахівці, співробітники науково-дослідних установ, доктори та кандидати наук, аспіранти з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Національного лісотехнічного університету України, Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України та інших. Фенологічні спостереження проводяться безпосередньо працівниками науково-дослідного відділу та службою державної охорони в основному на фенологічних маршрутах та фенологічних пунктах; гідрологічні – на гідропостах; метеорологічні – на метеопостах, а дані заносять у мобільні додатки, такі як SMART та Cluey.

Спеціалісти науково-дослідного відділу НПП «Верховинський» опрацьовують та узагальнюють дані первинних спостережень і експедиційних наукових досліджень проведених на його території. На їх основі, на початку року, видається книга «Літопис природи» за попередній рік, в якій сконцентровані основні результати спостережень за природними процесами і явищами.

У 2024 році видано дванадцятий том основного звітного документу про наукову роботу – Літопис природи Національного природного парку «Верховинський» за 2023 рік. Він складається з 11 розділів на 626 сторінках. В тексті вміщено 163 таблиці, 22 картосхеми та 140 ілюстрацій.

У книгах «Літопис природи» вміщені: інформація про стан екосистем, їх компонентів та узагальнені дані первинних спостережень, в зборі яких були задіяні інспектори природно-заповідного фонду Буркутського, Чивчинського, Прикордонного, Перкалабського та Добринського природоохоронних науково-дослідних відділень, а також працівники науково-дослідного відділу Парку.

Матеріали, опубліковані у науково-дослідній роботі, можуть бути використані науковцями для аналізу та виявлення взаємозв’язків у живій та неживій природі, здійснення наукових досліджень, написання дисертацій та наукових робіт, що пов’язані з територією Національного природного парку «Верховинський» та Чивчино-Гринявських гір в Українських Карпатах.

 

Новини

📌Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку🏞

Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку з метою обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Лостун», «Чивчин», «Монастирський» та цікаві туристичні локації: г. Чивчин, болото Висяче, Мокринів Камінь, Кляуза Лостун, Кляуза Лостунець, пол. […]

  • Рекреація
  • Мандрівникам
  • Охорона природи

🎣 27 червня – Всесвітній день рибальства 🌍

27 червня – Всесвітній день рибальства Сьогодні згадуємо чудовий день біля озера, коли ми разом з дітками вирушили на риболовлю. Сонце лагідно світило, вода блищала, а маленькі рибалки з захопленням опановували перші навички – хтось тримав вудилище вперше, а хтось уже вчив інших. Але для нас це був не просто відпочинок. Ми говорили з дітьми […]

  • Рекреація
  • Екоосвіта

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах — це стратегічна ініціатива, яка дає рисі й ведмедеві шанс на довготривале збереження через об’єднання зусиль України та Румунії. Він створює умови для природного життя, безпечної міграції та стабільної популяції великих хижаків у одному з найбільш біорізноманітних регіонів Європи. Міжнародна співпраця у природоохоронній сфері є надзвичайно важливою для збереження біорізноманіття […]

  • Охорона природи
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи