ВИЙШОВ У СВІТ «АТЛАС ГНІЗДОВИХ ПТАХІВ УКРАЇНИ»

Автор: Іван Коляджин

В Україні нещодавно вийшло видання «Атлас гніздових птахів України».  Книга містить дані про поширення 275 видів птахів, гніздування яких зареєстровано в Україні у період з 2013 по 2020 роки. Дослідження гніздових популяцій птахів України проведені в рамках міжнародного проєкту European Bird Census Council та були включені у видання «Другий Атлас гніздових птахів Європи» (2021 р.).

Це видання Атласу містить картосхеми поширення для кожного виду птахів із зазначенням категорії гніздування й чисельності в Україні. На сторінках вітчизняної книги види птахів проілюстровані авторськими графічними малюнками Миколи Весельського, фахового орнітолога та художника-анімаліста. Загалом у редакційній роботі над Атласом взяло участь більше 20 провідних орнітологів України. Та це лише частина великої команди професіоналів, волонтерів, аматорів-птахоспостерігачів, які провели великі дослідження, що тривали декілька років.

Українське видання Атласу присвячене одному з найважливіших орнітологів України – Ігорю Мироновичу Горбаню. Він був національним координатором першого і другого Атласу гніздових птахів Європи.

«Атлас гніздових птахів України» було підтримано приватними пожертвами членів Чеського товариства орнітології (партнер BirdLife в Чехії) та Швейцарським орнітологічним інститутом.

Від НПП «Верховинський» дані для Атласу гніздових птахів України подали: молодший науковий співробітник Алла Зітенюк та Іван Коляджин.

Видання буде корисне зоологам, екологам, фахівцям у сфері охорони природи, студентам природничих факультетів, бьордвотчерам та всім, хто цікавиться птахами.

Бажаючі мають можливість придбати видання, звернувшись до Українського товариства охорони птахів.

Новини

«Наша допомога птахам взимку»

На дворі холодно. Завмерли дерева. Застигла земля. До нас прийшла морозна пора року зима. Зима не тільки холодна, а й голодна. Особливо важко взимку нашим пернатим друзям пташкам, які не відлетіли у вирій, а залишилися з нами зимувати. Найважливіші та найтяжчі зимові місяці для птахів грудень і січень, саме тоді їм потрібна допомога, увага людини, […]

  • Екоосвіта

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня.

📍 День шанування кімнатних рослин (Houseplant Appreciation Day) відзначають 10 січня. Це подія, присвячена святкуванню радості та користі від кімнатних рослин. ☘🌺   Кімнатні рослини — це не лише естетичне доповнення до інтер’єру.   Вони допомагають очищати повітря, знижують стрес і покращують настрій. Додайте нову рослину у вашому домашньому середовищі чи на роботі, і ви помітите, як […]

  • Екоосвіта