ВИЙШОВ У СВІТ «АТЛАС ГНІЗДОВИХ ПТАХІВ УКРАЇНИ»

Автор: Іван Коляджин

В Україні нещодавно вийшло видання «Атлас гніздових птахів України».  Книга містить дані про поширення 275 видів птахів, гніздування яких зареєстровано в Україні у період з 2013 по 2020 роки. Дослідження гніздових популяцій птахів України проведені в рамках міжнародного проєкту European Bird Census Council та були включені у видання «Другий Атлас гніздових птахів Європи» (2021 р.).

Це видання Атласу містить картосхеми поширення для кожного виду птахів із зазначенням категорії гніздування й чисельності в Україні. На сторінках вітчизняної книги види птахів проілюстровані авторськими графічними малюнками Миколи Весельського, фахового орнітолога та художника-анімаліста. Загалом у редакційній роботі над Атласом взяло участь більше 20 провідних орнітологів України. Та це лише частина великої команди професіоналів, волонтерів, аматорів-птахоспостерігачів, які провели великі дослідження, що тривали декілька років.

Українське видання Атласу присвячене одному з найважливіших орнітологів України – Ігорю Мироновичу Горбаню. Він був національним координатором першого і другого Атласу гніздових птахів Європи.

«Атлас гніздових птахів України» було підтримано приватними пожертвами членів Чеського товариства орнітології (партнер BirdLife в Чехії) та Швейцарським орнітологічним інститутом.

Від НПП «Верховинський» дані для Атласу гніздових птахів України подали: молодший науковий співробітник Алла Зітенюк та Іван Коляджин.

Видання буде корисне зоологам, екологам, фахівцям у сфері охорони природи, студентам природничих факультетів, бьордвотчерам та всім, хто цікавиться птахами.

Бажаючі мають можливість придбати видання, звернувшись до Українського товариства охорони птахів.

Новини

Толока до Дня довкілля

Де’нь довкі’лля — національне екологічне свято, яке відзначається щорічно в третю суботу квітня. Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки довкілля. А як ми знаємо найкраще розпочинати з себе самого, тільки так ми зможемо досягти будь яких вершин. Саме під таким девізом працівники Парку організували та провели еколого-освітню […]

  • Новини установи

Посади дерево – збережи життя на Землі

Мабуть, найбільшу насолоду, радість, найпалкішу любов до рідного краю, викликає природа. Ми любимо бувати в лісі, милуватися квітами, деревами, радіємо спілкуванню з природою, милуємось її красою, отримуємо релакс і позитивні емоції. На жаль інколи ми не завжди вдячно поводимося по відношенню до природніх багатств, а варто б шанувати… Щороку навесні працівниками Парку, зокрема відділів державної […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи