Взаємодопомога по науковому

Автор: А.Зітенюк

Ще до початку війни наукові зустрічі проходили у зовсім іншому форматі, наразі ситуація інша, проте працюємо і надалі з надією на краще. Хочемо поділитися з Вами плідною співпрацею із досвідченим орнітологом із Краматорська. Височин Максим Олегович кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології, хімії і охорони праці Донбаської національної академії будівництва і архітектури.

Дослідження орнітофауни проводились під час експедиції, що проходила 30 червня – 1 липня 2022 року, здебільшого на території Чивчинського природоохоронного науково-дослідного відділення. Територія НПП «Верховинський» віддалена та важкодоступна, тож наукові експедиції на територію парку тривають не менше двох днів.

Експедиція була комплексною, одним із основних акцентів був – орнітофауна. Обліки птахів, проводилися згідно рекомендацій наведених Ю.І. Вергелесом (1994),  здійснювались за методикою обліків на кругових майданчиках, адже саме ця група методів добре зарекомендувала себе у гірській місцевості.

Загально прийнята методика була дещо оптимізована. Було визначено 5 точок обліків птахів на різній висоті н.р.м. Для визначення точок застосовувався мобільний додаток SMART. Для зручності виявлення всіх птахів на майданчиках використовували диктофон мобільного телефона, за допомогою якого здійснювався запис співу птахів на точках протягом 5 хвилин. Остаточне визначення птахів здійснювалось вже в офісному приміщенні.

Під час експедиції було виявлено 26 видів птахів. Заслуговують на увагу зустрічі з видами внесеними до Червоної книги України: беркут (Aquila chrysaetos), глушець (Tetrao urogallus), дятел білоспинний (Dendrocopos leucotos), золотомушка червоночуба (Regulus ignicapillus).

 

 

Новини

🔍Наукові дослідження на території Парку🏞

Наукові дослідження на території Парку 11-12 червня начальником науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як спільно із працівниками Прикордонного природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) здійснено науково-дослідну експедицію на територію Національного природного парку «Верховинський». Маршрут дослідників пролягав територіями Прикордонного та Перкалабського ПНДВ. Під час експедиції обстежено місця зростання рідкісних видів рослин на горі Василькова, полонинах Широка, Глистовата, Баласинів. Проведено спостереження […]

  • Науково-дослідний відділ

✅Підписано Меморандум про співпрацю між НПП «Верховинський»🇺🇦 та Природним парком «Гори Мараморощини»🇷🇴

червня року, в рамках плану роботи Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та природних ресурсів України по створенню транскордонного україно-румунськогобіосферного резервату, на території Національний природний парк “Верховинський” відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між НПП «Верховинський» і їх найближчими сусідами з Румунії — Природним парком «Гори Мараморощини», які мають понад 20 кілометрів спільної межі природоохоронних […]

  • Новини установи

✅НПП «Верховинський» долучився до благодійного проекту «Турбота про родину Героя».

НПП «Верховинський» долучився до благодійного проекту «Турбота про родину Героя». Спеціалістами відділів рекреації та еколого-освітньої роботи була проведена одноденна пізнавальна екскурсія для родин «Героїв», згідно плану по безбар’єрності. Наша екскурсія розпочалася у Еколого-освітньому візит-центрі. Тут гості ознайомилися з флорою та фауною НПП «Верховинський». Завдяки 3D окулярам всі відвідувачі побачили територію парку з висоти пташиного польоту, […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація