Взаємодопомога по науковому

Автор: А.Зітенюк

Ще до початку війни наукові зустрічі проходили у зовсім іншому форматі, наразі ситуація інша, проте працюємо і надалі з надією на краще. Хочемо поділитися з Вами плідною співпрацею із досвідченим орнітологом із Краматорська. Височин Максим Олегович кандидат біологічних наук, доцент кафедри прикладної екології, хімії і охорони праці Донбаської національної академії будівництва і архітектури.

Дослідження орнітофауни проводились під час експедиції, що проходила 30 червня – 1 липня 2022 року, здебільшого на території Чивчинського природоохоронного науково-дослідного відділення. Територія НПП «Верховинський» віддалена та важкодоступна, тож наукові експедиції на територію парку тривають не менше двох днів.

Експедиція була комплексною, одним із основних акцентів був – орнітофауна. Обліки птахів, проводилися згідно рекомендацій наведених Ю.І. Вергелесом (1994),  здійснювались за методикою обліків на кругових майданчиках, адже саме ця група методів добре зарекомендувала себе у гірській місцевості.

Загально прийнята методика була дещо оптимізована. Було визначено 5 точок обліків птахів на різній висоті н.р.м. Для визначення точок застосовувався мобільний додаток SMART. Для зручності виявлення всіх птахів на майданчиках використовували диктофон мобільного телефона, за допомогою якого здійснювався запис співу птахів на точках протягом 5 хвилин. Остаточне визначення птахів здійснювалось вже в офісному приміщенні.

Під час експедиції було виявлено 26 видів птахів. Заслуговують на увагу зустрічі з видами внесеними до Червоної книги України: беркут (Aquila chrysaetos), глушець (Tetrao urogallus), дятел білоспинний (Dendrocopos leucotos), золотомушка червоночуба (Regulus ignicapillus).

 

 

Новини

Обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне».

Працівники відділу рекреації спільно з працівниками Прикордонного ПНДВ здійснили експедицію на територію Парку з метою обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне». Подорожуючи даним маршрутом можна помилуватися Чивчино – Гринявським хребтом з найвищою точкою парку горою Чивчин, Мармароським масивом та річкою Чорний Черемош. Детальніше за посиланням: https://verkhovynskyi-park.in.ua/route/ekoloho-piznavalnyy-turystychnyy-marshrut-chemirne Загальна протяжність […]

  • Рекреація

Тренінг для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС»

Працівники науково-дослідного відділу НПП Верховинський» Людмила Мацап’як та Алла Зітенюк взяли участь у тренінгу для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС» який відбувся 16-17 жовтня у місті Львові за підтримки Міжнародного фонду відродження у рамках проєкту «На шляху до членства в ЄС: адвокація екологічних і кліматичних питань», що реалізується Ресурсно-аналітичним центром […]

  • Науково-дослідний відділ