Європейські дні добросусідства

Автор: Я.Зеленчук

З 13 по 15 жовтня в рамках проведення Європейських днів добросусідства в Національному природному парку «Верховинський» працювала делегація урядовців та громадських діячів з сусідньої Румунії, метою якої було продовження співпраці в сфері реалізації транскордонних проєктів в нашому регіоні.

В конференц-залі Національного природного парку «Верховинський» було проведено круглий стіл щодо цих важливих  питань. В ході круглого столу були обговорені вкрай актуальні теми майбутніх транскордонних проєктів, подальша  співпраця з Національним природним парком «Гори Родня», Національним природним парком «Калімані», Природним парком «Гори Мармарощини» та перспективи створення транскордонного біосферного резервату в регіоні.  З української сторони в його роботі взяли участь директор Парку – Михайло Нечай; голова Верховинської військової державної адміністрації – Василь Бровчук;  голова Верховинської районної ради – Юрій Філипчук; голова Зеленської сільської ради – Володимир Феркаляк; заступник Верховинської територіальної громади  – Ярослав Кікінчук; член координаційної ради ГО «Асоціація відтворення особистості» – Мар’яна Коржук. Із сторони Румунії в зустрічі взяли участь: депутат парламенту Румунії – Браян Крістіан; голова села Поляна – Олекса Кіфа; голова села Рускова – Іван Турчин; радник голови Марамороського повіту Богдан Захарія; голова громадської організації «Фундації українських гуцулів Румунії» – Василь Попович та інші.

Також, гості відвідали Еколого-освітній візит-центр  Національного природного парку «Верховинський» в селі Ільці, переглянули екологічну експозицію, познайомилася з головними цінностями природоохоронної території та здійснили віртуальну подорож Парком за допомогою сучасних 3D технологій.

Експедиційна частина візиту складалася з відвідин високогірного урочища Перкалаба, на півдні національного парку, та підйому на Гринявський хребта в його північній частині. Тут гості з Румунії побачили реалізацію інфраструктурних проєктів з будівництва будинків для природоохоронців, науковців та туристів в Перкалабі, частину кінного маршруту, залишки кляузи імені кронпринца Рудольфа, спорудженої в 1878 році, в урочищі Прелучний та мальовничі краєвиди Покутсько-Буковинських Карпат, Чорногірського хребта, Чивчино-Гринявських, Мармароських та Роднянських гір.

Варто зазначити, що вже багато ровів поспіль в сусідніх державах Європи проходять Європейські дні добросусідства. Це міжнародні заходи, що об’єднують жителів прикордонних регіонів, залучаючи владу і громадськість до спільних конференцій і форумів, культурно-мистецьких дійств, спортивних змагань і просто щирого спілкування. Дана зустріч стала можливою в рамках проведення «Днів добросусідства Верховина – Марамуреш», які реалізовуються громадою села Поляни (голова Олекса Кіфа),  у партнерстві з громадською організацією «Фундації українських гуцулів Румунії» (голова Василь Попович) за підтримки Мармароського повіту Румунії.

Новини

🌎🌲🌳Ліс – легені нашої планети!

У рамках відзначення Міжнародного дня лісів спеціалісти еколого-освітньої роботи спільно з юними дослідниками природи після екскурсії в еколого-освітньому візит- центрі вирушили на екологічну стежку «Гучівка». Розпочався захід з роздумів: «Що таке ліс? Яка роль лісу в житті людини? З чим асоціюється це слово?». Далі всі учасники знайомились між собою за допомогою гри «Шишкофон», називаючи своє […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Фахівці НПП «Верховинський» провели дводенну еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь»

    Фахівці НПП «Верховинський» провели еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь», 20 березня з учнями Верхньоясенівського ліцею та 21 березня з учнями Криворівнянського ліцею.     Екскурсія проходила за маршрутомЕколого-освітній візит-центр пр.Голиці с.Ільці екологічна стежка «Гучівка» струмок Жаб’євський пр.Рикалівка с.Замагора музей Гната Хоткевича с.Красноїлля музей Флори і Фауни с.Устеріки місце злиття […]

  • Екоосвіта
  • Новини установи
  • Рекреація

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація