Європейські дні добросусідства

Автор: Я.Зеленчук

З 13 по 15 жовтня в рамках проведення Європейських днів добросусідства в Національному природному парку «Верховинський» працювала делегація урядовців та громадських діячів з сусідньої Румунії, метою якої було продовження співпраці в сфері реалізації транскордонних проєктів в нашому регіоні.

В конференц-залі Національного природного парку «Верховинський» було проведено круглий стіл щодо цих важливих  питань. В ході круглого столу були обговорені вкрай актуальні теми майбутніх транскордонних проєктів, подальша  співпраця з Національним природним парком «Гори Родня», Національним природним парком «Калімані», Природним парком «Гори Мармарощини» та перспективи створення транскордонного біосферного резервату в регіоні.  З української сторони в його роботі взяли участь директор Парку – Михайло Нечай; голова Верховинської військової державної адміністрації – Василь Бровчук;  голова Верховинської районної ради – Юрій Філипчук; голова Зеленської сільської ради – Володимир Феркаляк; заступник Верховинської територіальної громади  – Ярослав Кікінчук; член координаційної ради ГО «Асоціація відтворення особистості» – Мар’яна Коржук. Із сторони Румунії в зустрічі взяли участь: депутат парламенту Румунії – Браян Крістіан; голова села Поляна – Олекса Кіфа; голова села Рускова – Іван Турчин; радник голови Марамороського повіту Богдан Захарія; голова громадської організації «Фундації українських гуцулів Румунії» – Василь Попович та інші.

Також, гості відвідали Еколого-освітній візит-центр  Національного природного парку «Верховинський» в селі Ільці, переглянули екологічну експозицію, познайомилася з головними цінностями природоохоронної території та здійснили віртуальну подорож Парком за допомогою сучасних 3D технологій.

Експедиційна частина візиту складалася з відвідин високогірного урочища Перкалаба, на півдні національного парку, та підйому на Гринявський хребта в його північній частині. Тут гості з Румунії побачили реалізацію інфраструктурних проєктів з будівництва будинків для природоохоронців, науковців та туристів в Перкалабі, частину кінного маршруту, залишки кляузи імені кронпринца Рудольфа, спорудженої в 1878 році, в урочищі Прелучний та мальовничі краєвиди Покутсько-Буковинських Карпат, Чорногірського хребта, Чивчино-Гринявських, Мармароських та Роднянських гір.

Варто зазначити, що вже багато ровів поспіль в сусідніх державах Європи проходять Європейські дні добросусідства. Це міжнародні заходи, що об’єднують жителів прикордонних регіонів, залучаючи владу і громадськість до спільних конференцій і форумів, культурно-мистецьких дійств, спортивних змагань і просто щирого спілкування. Дана зустріч стала можливою в рамках проведення «Днів добросусідства Верховина – Марамуреш», які реалізовуються громадою села Поляни (голова Олекса Кіфа),  у партнерстві з громадською організацією «Фундації українських гуцулів Румунії» (голова Василь Попович) за підтримки Мармароського повіту Румунії.

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта