Європейські дні добросусідства

Автор: Я.Зеленчук

З 13 по 15 жовтня в рамках проведення Європейських днів добросусідства в Національному природному парку «Верховинський» працювала делегація урядовців та громадських діячів з сусідньої Румунії, метою якої було продовження співпраці в сфері реалізації транскордонних проєктів в нашому регіоні.

В конференц-залі Національного природного парку «Верховинський» було проведено круглий стіл щодо цих важливих  питань. В ході круглого столу були обговорені вкрай актуальні теми майбутніх транскордонних проєктів, подальша  співпраця з Національним природним парком «Гори Родня», Національним природним парком «Калімані», Природним парком «Гори Мармарощини» та перспективи створення транскордонного біосферного резервату в регіоні.  З української сторони в його роботі взяли участь директор Парку – Михайло Нечай; голова Верховинської військової державної адміністрації – Василь Бровчук;  голова Верховинської районної ради – Юрій Філипчук; голова Зеленської сільської ради – Володимир Феркаляк; заступник Верховинської територіальної громади  – Ярослав Кікінчук; член координаційної ради ГО «Асоціація відтворення особистості» – Мар’яна Коржук. Із сторони Румунії в зустрічі взяли участь: депутат парламенту Румунії – Браян Крістіан; голова села Поляна – Олекса Кіфа; голова села Рускова – Іван Турчин; радник голови Марамороського повіту Богдан Захарія; голова громадської організації «Фундації українських гуцулів Румунії» – Василь Попович та інші.

Також, гості відвідали Еколого-освітній візит-центр  Національного природного парку «Верховинський» в селі Ільці, переглянули екологічну експозицію, познайомилася з головними цінностями природоохоронної території та здійснили віртуальну подорож Парком за допомогою сучасних 3D технологій.

Експедиційна частина візиту складалася з відвідин високогірного урочища Перкалаба, на півдні національного парку, та підйому на Гринявський хребта в його північній частині. Тут гості з Румунії побачили реалізацію інфраструктурних проєктів з будівництва будинків для природоохоронців, науковців та туристів в Перкалабі, частину кінного маршруту, залишки кляузи імені кронпринца Рудольфа, спорудженої в 1878 році, в урочищі Прелучний та мальовничі краєвиди Покутсько-Буковинських Карпат, Чорногірського хребта, Чивчино-Гринявських, Мармароських та Роднянських гір.

Варто зазначити, що вже багато ровів поспіль в сусідніх державах Європи проходять Європейські дні добросусідства. Це міжнародні заходи, що об’єднують жителів прикордонних регіонів, залучаючи владу і громадськість до спільних конференцій і форумів, культурно-мистецьких дійств, спортивних змагань і просто щирого спілкування. Дана зустріч стала можливою в рамках проведення «Днів добросусідства Верховина – Марамуреш», які реалізовуються громадою села Поляни (голова Олекса Кіфа),  у партнерстві з громадською організацією «Фундації українських гуцулів Румунії» (голова Василь Попович) за підтримки Мармароського повіту Румунії.

Новини

Лісові мешканці

Працівники  відділу еколого-освітньої роботи   провели захід в закладі дошкільної освіти “Сонечко” в смт. Верховина. Розпочали захід з фізкультхвилинки ,дітки із задоволенням виконували різні вправи . Також ознайомились з лісовими мешканцями і їхніми домівками та правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки  займились ліпленням  лісових  мешканців.

  • Екоосвіта

УВАГА! ОГОЛОШЕНО ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

У зв’язку  з високим рівнем пожежної небезпеки на території Парку посилено режим охорони території від ймовірних пожеж. Тому відповідно до розпорядження дирекції Парку працівниками  служби державної охорони проведено огляд протипожежного обладнання та стан протипожежних водойм та   позачергове навчання з використанням наявного пожежного обладнання. Метою навчань було на практиці відпрацювати тактику, щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних […]

  • Охорона природи

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи