Європейські дні добросусідства

Автор: Я.Зеленчук

З 13 по 15 жовтня в рамках проведення Європейських днів добросусідства в Національному природному парку «Верховинський» працювала делегація урядовців та громадських діячів з сусідньої Румунії, метою якої було продовження співпраці в сфері реалізації транскордонних проєктів в нашому регіоні.

В конференц-залі Національного природного парку «Верховинський» було проведено круглий стіл щодо цих важливих  питань. В ході круглого столу були обговорені вкрай актуальні теми майбутніх транскордонних проєктів, подальша  співпраця з Національним природним парком «Гори Родня», Національним природним парком «Калімані», Природним парком «Гори Мармарощини» та перспективи створення транскордонного біосферного резервату в регіоні.  З української сторони в його роботі взяли участь директор Парку – Михайло Нечай; голова Верховинської військової державної адміністрації – Василь Бровчук;  голова Верховинської районної ради – Юрій Філипчук; голова Зеленської сільської ради – Володимир Феркаляк; заступник Верховинської територіальної громади  – Ярослав Кікінчук; член координаційної ради ГО «Асоціація відтворення особистості» – Мар’яна Коржук. Із сторони Румунії в зустрічі взяли участь: депутат парламенту Румунії – Браян Крістіан; голова села Поляна – Олекса Кіфа; голова села Рускова – Іван Турчин; радник голови Марамороського повіту Богдан Захарія; голова громадської організації «Фундації українських гуцулів Румунії» – Василь Попович та інші.

Також, гості відвідали Еколого-освітній візит-центр  Національного природного парку «Верховинський» в селі Ільці, переглянули екологічну експозицію, познайомилася з головними цінностями природоохоронної території та здійснили віртуальну подорож Парком за допомогою сучасних 3D технологій.

Експедиційна частина візиту складалася з відвідин високогірного урочища Перкалаба, на півдні національного парку, та підйому на Гринявський хребта в його північній частині. Тут гості з Румунії побачили реалізацію інфраструктурних проєктів з будівництва будинків для природоохоронців, науковців та туристів в Перкалабі, частину кінного маршруту, залишки кляузи імені кронпринца Рудольфа, спорудженої в 1878 році, в урочищі Прелучний та мальовничі краєвиди Покутсько-Буковинських Карпат, Чорногірського хребта, Чивчино-Гринявських, Мармароських та Роднянських гір.

Варто зазначити, що вже багато ровів поспіль в сусідніх державах Європи проходять Європейські дні добросусідства. Це міжнародні заходи, що об’єднують жителів прикордонних регіонів, залучаючи владу і громадськість до спільних конференцій і форумів, культурно-мистецьких дійств, спортивних змагань і просто щирого спілкування. Дана зустріч стала можливою в рамках проведення «Днів добросусідства Верховина – Марамуреш», які реалізовуються громадою села Поляни (голова Олекса Кіфа),  у партнерстві з громадською організацією «Фундації українських гуцулів Румунії» (голова Василь Попович) за підтримки Мармароського повіту Румунії.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація