З 1 вересня до 31 грудня 2023 року в Івано-Франківській області розпочалися посилені заходи з охорони форелі струмкової

Автор: Н. Кочерган

У струмкової форелі розпочався осінньо-зимовий період нересту в межах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей, повідомляє Державне агенство меліорації та рибного господарства України. Водночас на Івано-Франківщині у місцях нересту форелі також повністю заборонено вилов водних біоресурсів.

Відповідно до цього повідомлення та території національного природного парку «Верховинський» впроваджуються посилені заходи щодо охорони форелі струмкової.

Основна мета – забезпечити охорону і збереження середовища існування у належному стані, а також шляхів міграції та місць природного відтворення аборигенного виду лососевих – струмкової форелі.

У цей період на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено:

 

  • проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові та бурові роботи;
  • видобуток гравію та піщано-гравійної суміші;
  • заготівлю лісу;
  • миття автотранспорту тощо.

З метою недопущення порушень  незаконного вилову форелі струмкової установою розроблені додаткові заходи по проведенню  рейдових перевірок,  спільних з правоохоронними органами, по території Парку під час зазначеного періоду по виявленню порушників.

У разі виявлення незаконного вилову риб  працівники служби державної охорони будуть здійснювати відповідні заходи реагування щодо оформлення матеріалів про даному порушенню. Нагадуємо, що  в травні 2022 року набула чинності постанова Уряду, якою, зокрема, збільшено (майже у три рази) розмір такс за незаконний вилов риби у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Зокрема, порушнику доведеться сплатити за одну виловлену рибу форелі струмкової, незалежно від розміру та ваги 1662 гривні

Тому закликаємо  не бути байдужими до рибних запасів та дотримуватись встановлених правил рибальства.

Новини

Перелітні птахи

Працівники відділу еколого- освітньої роботи провели захід в Білоберізькому ліцею присвячений Всесвітньому дню перелітних птахів. Наше заняття – дало змогу дітям відкритися, творчо співпрацювати, креативно мислити, отримати навики плідної роботи в команді та емоційно розвантажитися. Діти вміло відгадували загадки, почули багато цікавої і корисної інформації, яка їм знадобиться для життя в гармонії з природою. Також, […]

  • Екоосвіта

Запрошуємо вас на зустріч з природою у наш Еколого – освітній візит-центр!

В своє професійне свято педагоги Джурівського ліцею, Снятинської міської ради відвідали Еколого – освітній візит-центр. Під час екскурсії наші гості поринули у дивовижний світ Національного природного парку Верховинський. Тож запрошуємо вас на зустріч з природою у наш Еколого – освітній візит-центр!

  • Екоосвіта
  • Мандрівникам
  • Новини установи
  • Рекреація

Працівники НПП Верховинський взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Природоохоронні території України, сучасні виклики та перспективи розвитку»

Працівники НПП Верховинський взяли  участь у міжнародній науково-практичній конференції «Природоохоронні території України, сучасні виклики та перспективи розвитку», яка присвячена 40-річчю від дня створення Природного заповідника “Розточчя”. Конференція відбулась в режимі онлайн 4 жовтня 2024 р. Зокрема публікацію матеріалів підготували: Микола Прокопюк, фахівець з рекреації І категорії на тему: Сучасний стан флори та фауни природних екосистем, […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Рекреація