З 1 вересня до 31 грудня 2023 року в Івано-Франківській області розпочалися посилені заходи з охорони форелі струмкової

Автор: Н. Кочерган

У струмкової форелі розпочався осінньо-зимовий період нересту в межах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей, повідомляє Державне агенство меліорації та рибного господарства України. Водночас на Івано-Франківщині у місцях нересту форелі також повністю заборонено вилов водних біоресурсів.

Відповідно до цього повідомлення та території національного природного парку «Верховинський» впроваджуються посилені заходи щодо охорони форелі струмкової.

Основна мета – забезпечити охорону і збереження середовища існування у належному стані, а також шляхів міграції та місць природного відтворення аборигенного виду лососевих – струмкової форелі.

У цей період на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено:

 

  • проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові та бурові роботи;
  • видобуток гравію та піщано-гравійної суміші;
  • заготівлю лісу;
  • миття автотранспорту тощо.

З метою недопущення порушень  незаконного вилову форелі струмкової установою розроблені додаткові заходи по проведенню  рейдових перевірок,  спільних з правоохоронними органами, по території Парку під час зазначеного періоду по виявленню порушників.

У разі виявлення незаконного вилову риб  працівники служби державної охорони будуть здійснювати відповідні заходи реагування щодо оформлення матеріалів про даному порушенню. Нагадуємо, що  в травні 2022 року набула чинності постанова Уряду, якою, зокрема, збільшено (майже у три рази) розмір такс за незаконний вилов риби у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Зокрема, порушнику доведеться сплатити за одну виловлену рибу форелі струмкової, незалежно від розміру та ваги 1662 гривні

Тому закликаємо  не бути байдужими до рибних запасів та дотримуватись встановлених правил рибальства.

Новини

Підведено підсумки навчань

За результатом освоєння програми проведеного навчання з основ знань законодавчих та нормативно-правових документів у природоохоронній діяльності, працівники СДО склали заліковий іспит. За проведеними підсумками, постійно діючою атестаційною комісією засвідчено, що більшість спеціалістів показали належний рівень знань. Таке навчання дає можливість підвищити рівень професійних та фахових знань кожному з працівників служби державної охорони. Набуті знання в […]

  • Новини установи

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи