З 1 вересня до 31 грудня 2023 року в Івано-Франківській області розпочалися посилені заходи з охорони форелі струмкової

Автор: Н. Кочерган

У струмкової форелі розпочався осінньо-зимовий період нересту в межах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей, повідомляє Державне агенство меліорації та рибного господарства України. Водночас на Івано-Франківщині у місцях нересту форелі також повністю заборонено вилов водних біоресурсів.

Відповідно до цього повідомлення та території національного природного парку «Верховинський» впроваджуються посилені заходи щодо охорони форелі струмкової.

Основна мета – забезпечити охорону і збереження середовища існування у належному стані, а також шляхів міграції та місць природного відтворення аборигенного виду лососевих – струмкової форелі.

У цей період на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено:

 

  • проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові та бурові роботи;
  • видобуток гравію та піщано-гравійної суміші;
  • заготівлю лісу;
  • миття автотранспорту тощо.

З метою недопущення порушень  незаконного вилову форелі струмкової установою розроблені додаткові заходи по проведенню  рейдових перевірок,  спільних з правоохоронними органами, по території Парку під час зазначеного періоду по виявленню порушників.

У разі виявлення незаконного вилову риб  працівники служби державної охорони будуть здійснювати відповідні заходи реагування щодо оформлення матеріалів про даному порушенню. Нагадуємо, що  в травні 2022 року набула чинності постанова Уряду, якою, зокрема, збільшено (майже у три рази) розмір такс за незаконний вилов риби у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Зокрема, порушнику доведеться сплатити за одну виловлену рибу форелі струмкової, незалежно від розміру та ваги 1662 гривні

Тому закликаємо  не бути байдужими до рибних запасів та дотримуватись встановлених правил рибальства.

Новини

Відбулось чергове засідання Науково-технічної ради та робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

8 липня 2024 року в адміністрації Національного природного парку «Верховинський» відбулось чергове засідання Науково-технічної ради, а також п’ята робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський» організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Метою даних засідань було представлення, обговорення […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

День працівника природно-заповідної справи святкуємо з найменшими

Щорічно 7 липня в Україні своє професійне свято відзначають працівники природно-заповідної справи. З нагоди свята фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели тематичний захід в закладі дошкільної освіти «Сонечко» в смт. Верховина. А щоб  зацікавити маленьких слухачів звичайно ж з ними потрібно погратися. І спільно ми погралися в ігри, в ході яких дітки довідалися: про […]

  • Екоосвіта

Робота СДО на території  Парку

Працівниками СДО проведено рейдову перевірку по території Парку щодо недопущення правопорушень природоохоронного режиму, запобіганню випадків пожеж під час пожежонебезпечного періоду та випадків браконьєрства, також особливу увагу було звернено на появу ознак погіршення стану лісових насаджень по території парку,  появи шкідників. Під час рейду використовується додаток Smart встановлений на смартфонах, що дозволяє проаналізувати роботу служби державної охорони. Дослідження […]

  • Охорона природи