З 1 вересня до 31 грудня 2023 року в Івано-Франківській області розпочалися посилені заходи з охорони форелі струмкової

Автор: Н. Кочерган

У струмкової форелі розпочався осінньо-зимовий період нересту в межах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей, повідомляє Державне агенство меліорації та рибного господарства України. Водночас на Івано-Франківщині у місцях нересту форелі також повністю заборонено вилов водних біоресурсів.

Відповідно до цього повідомлення та території національного природного парку «Верховинський» впроваджуються посилені заходи щодо охорони форелі струмкової.

Основна мета – забезпечити охорону і збереження середовища існування у належному стані, а також шляхів міграції та місць природного відтворення аборигенного виду лососевих – струмкової форелі.

У цей період на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено:

 

  • проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові та бурові роботи;
  • видобуток гравію та піщано-гравійної суміші;
  • заготівлю лісу;
  • миття автотранспорту тощо.

З метою недопущення порушень  незаконного вилову форелі струмкової установою розроблені додаткові заходи по проведенню  рейдових перевірок,  спільних з правоохоронними органами, по території Парку під час зазначеного періоду по виявленню порушників.

У разі виявлення незаконного вилову риб  працівники служби державної охорони будуть здійснювати відповідні заходи реагування щодо оформлення матеріалів про даному порушенню. Нагадуємо, що  в травні 2022 року набула чинності постанова Уряду, якою, зокрема, збільшено (майже у три рази) розмір такс за незаконний вилов риби у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Зокрема, порушнику доведеться сплатити за одну виловлену рибу форелі струмкової, незалежно від розміру та ваги 1662 гривні

Тому закликаємо  не бути байдужими до рибних запасів та дотримуватись встановлених правил рибальства.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація